Jump to content
Ety

двигател 1.3 с глава от 1.6 125 коня

Recommended Posts

Здравеите,наскоро си купих Honda Civic 1.3 75 hp,и един приятел ми предлага глава от 1.6 125 коня, въпроса ми е възможно ли е тази глава да се инсталира на моя двигател,и дали това ще промени мощността,благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Прочети това да се информираш http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=19826 ,проготви една чанта кинти,намери подходящите хора,на които кажеш какво искаш да не гледат като все едно си пиян марсианец от марс и я почвай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, добре дошъл в клуба!Ъм, виждам, че си написал че караш EG6, което е VTI. Ако разбирам правилно, по-скоро караш EG3 ама това са малки подробности..Относно интервенцията ти трябват следните неща(освен главата):- инсталация (тази на двигателя)- компютър (или както някои го казват ЕЦУ)- делко-(добър вариант е, колата да е инжекцион, а не карб, както темата която са ти показали горе) колегата с този проект също се е насочил към инжекцион :) - с тази точка разбирай всичко, там рейки, всмукателен колектор, инжектори и тн.- резервоар- бензинови пътищапоинтересувай се за примерни цени, като имаш предвид че ще трябва да отделиш пари за труд, и скачай в филма ако ти се занимава :)Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш погледни темите в профила ми ама аз спрях да храня надежди напразно... Д13ката си остава д13ка.Това е! Все пак ако си интусиаст скачай смело,ама първо си нагласи едни около 1000лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно интервенцията ти трябват следните неща(освен главата):- инсталация (тази на двигателя)- компютър (или както някои го казват ЕЦУ)- делко-(добър вариант е, колата да е инжекцион, а не карб, както темата която са ти показали горе) колегата с този проект също се е насочил към инжекцион :) - с тази точка разбирай всичко, там рейки, всмукателен колектор, инжектори и тн.- резервоар- бензинови пътища

Сигурен ли си в това ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми поне на моята това е сменяно...(не че съм vtec де)Айде, инсталацията може да се преправи, а не да я сменяш нацяло (това е ако искаш да си ОБД0). Комп (сменя се, щото на Д13ката не знам какво е точно), но и от Д15ка върши работа с лек мод. Резервоара може и да се преправи също с външна помпа. Бензинопроводите се сменят, защото тези на Д13ката (доколкото знам) не носят на такова налягане.Написал съм тези неща, защото така става като оригинално (доколкото може да се каже така), а и не всеки майстор би се наел да преправя.Съжалявам, ако съм подвел човека ( и моля мненията ми да бъдат изтрити, ако е така)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно карам EG3 :) ,незнаех за какво е 6-тицата,нищо не разбирам от двигатели, а съм голям фен на тунинга и много искам да си направя колата по красива и по бърза,но явно с тая глава много сложно ще стане, другия вариянт който мислех е направо ако може да и сложа по голям двигател 125 или 160 коня, ама и там незнам как стоят нещата,мерси за информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с новия двигател, ако е 160 коня си нагласи към 3000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при swap на двигател пак трябва да се сменят бензинови пътища, резеровар и инсталация...Просто EG3 е най-кофти основата за какъвто и да било swap, но както се казва "кеф цена няма" така, че всичко зависи от мерака..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, ясно,добре а чувал съм за някакво пилене на глава ако не се лъжа,мога ли да го направя на мойта кола, и ще даде ли някакви резултати :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...