Jump to content
Zaio_87

Има ли потенциал в Д16У7

Recommended Posts

Здравеите колеги! Вече повече от 1 година си карам сивичето 6 генерация, но с течение на времето вече ми се иска да е малко по-пъргав! Сегашния му двигател 1.4 75 коня не е кой знае какво, а след като преди време катастрофирах с купето ми- то беше е с двигател Д16У7 и почнах да го разпродавам на части се убедих че няма смисъл да продавам двигателя поради простата причина че всичките оферти за него бяха повече от смешни, а някои дори подигравателни! Та сега конкретно по темата- плана ми е това лято евентуално да суапна двата двигателя. Тук се почват и въпросите:-заслужава ли си суапа-прочетох из някои форуми че е възможна смяна на тази със ветекова такава- става въпрос за едновалова, и евентуално от кои други двигатели бих могъл да използвам такава-ако все пак е възможно ще ми бъде ли необходимо нещо друго освен оборудваната глава за суапа- инсталация, комп и други Цялата идея е от сега да почна да си набавям необходимите части за суапа и когато почна да знам, че разполагам със всичко необходимо от страна на части и информация как ще стана всичко! Предварително благодаря на по запознатите колеги за отговорите и ще помоля ако може да ми запазите темата чиста от коментари от типа "Много добре си го замислил колега" "браво много добре ще стане" без съответно обосноваване защо така мислите!

Редактирано от Zaio_87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава.По-добре сложи витекова глава на твоя.Ще спестиш пререгистрация на двигател и данък в размер на 200 лв. (годишен) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак маи ще има суап така че ми трябва конкретна информация от какъв ветеков двигател би била съвместима главата и как евантуално би станало всичко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се вкарвай в излишни филми. Втек-а значи смяна на комп, делко и тн. а и иска настройки после. Така и така си имаш Д16ка - сложи си направо всичко от нея в хеча и си карай. Ако си направиш и една генерацийка ще те вози доволно :)

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак маи ще има суап така че ми трябва конкретна информация от какъв ветеков двигател би била съвместима главата и как евантуално би станало всичко :)

От D16Z6 или D16Y8 ти трябва глава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...