Jump to content
Guest triegger

D15B2

Recommended Posts

Guest triegger

Вчера се здобих с още една Хонда Сивик с ДВГ D15B2 купих я от Враца като си тръгнах за София бензиномера сочеше под средното деление на полвина това са около 15 литъра при престигането ми в София /люлин/ стрелката беше в началото на червения сектор.По моя преценка това са към 10 литъра а разтоянието от Враца до София е 120 км.И тъй както е извесно на всички този мотор го дават кото един от най икономичните озадачавнето ми е напълно естествено. Първата ми работа като видях колата да я проверя за грешки но нямаше.Инъче си работи като часовник пали не прекъсва абе чудно ускорява си отлично.Сега искам да прачета и вашите мнения.Ще се радвам особенно ако прочета и мнението на 1net. без да ми се сърди този път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest arsen

Провери за данните на този мотор на адрес www.civic4g.com.Моята е със същия мотор и харчи на извън градско 5-6 зависи от скоростта като аз обикновено я карам с 90, 100 на 5 предавка.А в града в порядъка 7.5 -8 литра при скорост от около 60 км/h .Зависи и от сезона но дори и зимата повече от 6 ми се вижда много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Най-вероятно уреда не отчита вярно. При мен като влезе стрелката в червения сектор...карам още 50 км. А ако сипя бензин за 10 кинта,когато е в червеното мръдва с 0.5 санта че и повече ....се едно имам 15 литра/а реално с резервата са около 10/.Абе с две думи, ше я хванеш колко ти гори само на пълен резервоар с доливане ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nta

всеки датчик за горивото си е сам за себе сит.е. може да са били 10л ама може да са били и 5засечи си колата както трябва и тогава се кахъри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

всеки датчик за горивото си е сам за себе си

т.е. може да са били 10л ама може да са били и 5

засечи си колата както трябва и тогава се кахъри

<{POST_SNAPBACK}>

;) това е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

Аз примерно преди да си купя мойта като ходих на един оглед на нея и показваше че е на MAX ама не беше просто си седеше най горе а и има още един "бъг" като загасиш си остава и си показва колко литра има вътре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Аз примерно преди да си купя мойта като ходих на един оглед на нея и показваше че е на MAX ама не беше просто си седеше най горе а и има още един "бъг" като загасиш си остава и си показва колко литра има вътре ;)

<{POST_SNAPBACK}>

не е бъг, а е на всички хонди така, че ако някой рече да ти муфти тунджата, да знае колко туби да си носи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз примерно преди да си купя мойта като ходих на един оглед на нея и показваше че е на MAX ама не беше просто си седеше най горе а и има още един "бъг" като загасиш си остава и си показва колко литра има вътре ;)

<{POST_SNAPBACK}>

не е бъг, а е на всички хонди така, че ако някой рече да ти муфти тунджата, да знае колко туби да си носи ;)

<{POST_SNAPBACK}>

На всички не , но на тази специялно да ;) Телевизорчето му пада стрелката като я загася и си се качва когато дам на контакт ;)

А към пича , колегите ти го казаха , засечи я с доливане или до свършване на бензина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Аз примерно преди да си купя мойта като ходих на един оглед на нея и показваше че е на MAX ама не беше просто си седеше най горе а и има още един "бъг" като загасиш си остава и си показва колко литра има вътре ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Това и аз доколкото разбрах на сивиците си е така, не е бъг! А колкото до засечката, от датчика не можеш да си направиш никакви изводи, поне това го разбрах. Ако ти работи добре мотора и всичко ти се вижда друго редовно нищо чудно да си харчи колкото трябва. Напълни го до горе резервоара, карай поне 200 км, след това отиди на същото място и го напълни отново - това е най-сигурния начин да си спиш спокойно. Не знам дали и при другите е така, но при мене доколкото знам резервоара ми побира 45литра, а като е пълен поне на първите 100км стрелката не ми мърда, после изведнъж почва да пада рязко и в крайна сметка дори като ми е доста под чертичката която отчита половината, като отида в бензиностанцията в която си зареждам, се оказва че имам поне 20литра! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Не знам как е на 5-та генерация,но скоро сменях резервоар на моята и естественокарах до последно колата на резерва да изхарчи бензина и ече като беше заплашително на резерва свалих резервоара.И източих ДЕСЕТ (10)литра(не литъра) ;)Прави си изводите колко е резервата и колко показва.

като е пълен поне на първите 100км стрелката не ми мърда, после изведнъж почва да пада рязко

И при мен е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ще се радвам особенно ако прочета и мнението на 1net. без да ми се сърди този път

Е айде сега.... чак да ти се сърдя ;)Успокой се малко и си засечи разхода както трябва. Както казах колегите, всеки датчик си е сам за себе си, Пък и е зима, така че вобще не се притеснявай а я покарай 2-3 седмици.... Ако нямаш пари да я напълниш 2 пъти до горе, просто я покарай по-дълго време и я сравни с опита си до момента... неща от сорта на "колко изкарваш с бенз. за 10лв" и тем подобни.Но ако можеш да си го позволиш, от резервоар до резервоар е най-точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Не знам дали и при другите е така, но при мене доколкото знам резервоара ми побира 45литра, а като е пълен поне на първите 100км стрелката не ми мърда, после изведнъж почва да пада рязко и в крайна сметка дори като ми е доста под чертичката която отчита половината, като отида в бензиностанцията в която си зареждам, се оказва че имам поне 20литра! ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Да, така е, много бързо минава стрелката през средната зона ;)

Важен е също наклона на колата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

Ще се радвам особенно ако прочета и мнението на 1net. без да ми се сърди този път

Е айде сега.... чак да ти се сърдя :blink:

Успокой се малко и си засечи разхода както трябва. Както казах колегите, всеки датчик си е сам за себе си, Пък и е зима, така че вобще не се притеснявай а я покарай 2-3 седмици.... Ако нямаш пари да я напълниш 2 пъти до горе, просто я покарай по-дълго време и я сравни с опита си до момента... неща от сорта на "колко изкарваш с бенз. за 10лв" и тем подобни.

Но ако можеш да си го позволиш, от резервоар до резервоар е най-точно.

<{POST_SNAPBACK}>

Точно така и ще направя ще я напълня до горе и ще видим тая работа.БЛАГОДАРЯ НА ВСЕЧКИ ЗА МНЕНИЯТА :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...