Jump to content
paRADOx

Смяна дисплей на климатроник

Recommended Posts

Преди време закупих климатроник: компресор, ал.тръби, вентилатор, обемни съдове и устройство за управлението на всичко това, само че от автомобил с десен волан.... Вече сами се досещате къде е грешката ми. Освен компресора и устройството за управление, нищо друго не става за моето купе с ляв волан.

То се е видяло че климатик няма да имам, но мога ли поне да си сменя устройството за управление на вентилатора, топло-студено и тн., с устройството като за климатроник-с дисплей и всичко останало.

Дали буксите са еднакви и ще сработят ли механизмите???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поясня за какво става дума, защото явно никой не ме разбра.

Публикувано изображение

 

Ето за такъв swap става въпрос. Възможен ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо се отказваш от климатика? Намери си частите, които ти трябват от кола с ляв волан. А иначе това което искаш, е възможно, но от суапа няма да спестиш много труд, просто ще запоиш няколко жички по-малко, и сензора за изпарителя ще е излишен. Ако имаш нужда от помощ, питай! (темата линк по-горе е моя)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да. От тази тема се запалих да направя такъв суап и аз. Но за частите от които се нуждая, за да довърша проекта си...в момента.. ми искат още 200лв. Засега се отказвам от климатика. Явно няма да стане това което си го мисля. Благодаря все пак.

 

batkosio с теб ще поддържаме връзка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре изчакай да събереш частите за климатика, иначе ще е двойна работа. 200 лева е добра цена според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не си ли си мислил да продадеш частите за климатроника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой би купил части за кола с десен волан?! Само компресора и радиатора пасват за Прелюд с десен волан, нищо друго. Май аз съм единственият балък който се прецака така зверски.....та блъсках и до Панагюрище за тея чарколяци...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

:):)

 

 

Кое не пасва и кое пасва според теб. Щото май се объркахме. :)

Ето го списъка на това което трябва да имаш за да имаш климатроник, АКО вече имаш климатик

Това е списъка, написал съм го на английски, защото ще е по-лесно да намерите частите така:

1/.Main Control System (Denshigiken No.79600-SS0-942)

2/.Connectors: 20 pin and 16 pin for the main control System

3/.Air Mix Control Motor(5 wire type)

4/.Blower Fan High Relay

5/.Power Transistor

6/.Sunlight Sensor

7/.Outside Air Temperature Sensor

8/.Evaporator Sensor

9/.Inside Car Air Temp Sensor(with hose and snorkel)

10/.Heater Radiator Temp sensor and fittings to attach

11/.Heater valve

12/Heater valve solenoid

13/Lots of soldering, disasembling and patience- това е задължително

Аз това питам дали продаваш :) щото аз климатик си имам. Иначе какво друго ти трябва след като и компресора казваш че става? Каквото и да остава при положение че имаш горните неща + компресор не мисля че трябва да ти искат 200 лв за тях

 

offtopic: batkosio ти нали искаше черен подлакътник? Искаш ли не искаш ли. Направи вече една година у мен ;)

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Alexandro, ако вече имаш климатик, нещата които си изброил за upgrade до климатроник, са всичко необходимо. Но ако нямаш климатик, освен тях ти трябват:1. Тръби-различни за ляв и десен волан2. Изпарител в купето - различни за ляв и десен волан3. Компресор- еднакви за ляв и десен волан4. Радиатор- еднакви за ляв и десен воланПродължение на офа- ами аз очаквах ти да ми отговориш :rolleyes: Минавам на кожа и тъй като салона, който съм взел е преди фейслифта, ще си претапицирам подлакътника. Та ако смяташ, че моя ти пасва повече- ще ги разменим.

Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това исках да кажа и аз. Има да си вземе твърде малко части за да си направи пълен комплект за ляв волан. Защо му искат 200 лв не знам. До колкото разбрах той си е купил и климатик, т.е. трябват му само тръбите и изпарителя. Но все пак му предложих, че ако реши горните 12 части за ненужни, аз мога да му ги купя :)офф: и аз искам кожа така че давай смело. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купувах частите бях наивен, млад и глупав. От изброените 12, нямам нито един от сензорите.Мога да продам единствено компресора и радиатора на килматика...всичко друго го хвърлям на боклука.Даже си мисля, че продадените ми чарколяци не са от една кола, ами са парчета от различни коли. И по скоро имам климатик с дисплей(управляващо ус-во) на климатроник

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място първо ще си направя климатика да си имам за лятото (просто купи останалите части за климатик). По-натам ще събереш останалите части за климатроника. Почти всички се продават "на парче" в ebay така, че няма да имаш проблем. Някои от 12-те части горе мисля че могат да се вземат и от някои Акорди. Та съветът ми е да не се занимаваш с управляващото устройство, а да си направиш работещ климатик на първо време. Идва лято :)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...