Jump to content
chicho

Спортни пружини за кончерто

Recommended Posts

Здравейте колеги,да питам аз от каква друга хонда стават пружини,или съвместимост има от кончерто и ровър 200 серията,понеже немога да си намеря,мислих дали немогат да се приспособят койловърите от 5 ген да речем?Благодаря за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си търсил достатъчно колега.Приятелят ми има такива от около 4 години.В момента не са на колата но и той не е в БГ така че немога да ти дам никакво инфо за цена, магазин и т.н.Ако искаш мога да го питам но не бих се ангажирал със срокове .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТУК има пружини за твоето кончерто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има поне 5 производителя, които предлагат пружини за кончерто, като цената която въм виждал варира между 80 и 4000 паунда ;) .. най-лесно пробвай да напишеш в ebay.co.uk " honda concerto springs "има и две марки, които опредлагат цяло пистово окачване, но там цената започва от 550 паунда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за нови пружини знам,от ибай има много,тука също има на ФК,аз имах предвит за втора ръка пружини и дали може да станат от нещо друго?примерно гледах от вектра Б май е с същите навивки,просто трябва да се мери на мястоп.с. колата е ровър купе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти да си смениш пружините, защото са заминали или да свалиш колата и да я втвърдиш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти да си смениш пружините, защото са заминали или да свалиш колата и да я втвърдиш ?

За снижаване и твърдост,че отрязах моите,ама колата почна много да подскачап.с. да не пускам друга тема,искам да попитам от коя хонда е най=лесен суап на спирачки,в смисъл с по-големи,моите са на 262мм,мисля че на акорд-а са 280,но трудно май стават за кончертото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от никоя няма да е "лесно" ... минимум ще ти трябват преходници, като изключим самите апарати и дискове ..защо реши, че са ти малки ? толкова ли лети роувъра, че не му стигат ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от никоя няма да е "лесно" ... минимум ще ти трябват преходници, като изключим самите апарати и дискове ..защо реши, че са ти малки ? толкова ли лети роувъра, че не му стигат ?

не че лети,просто не спира ми се струва,сменил съм течност,утре слагам нарязани дискове брембо макс,да видим,казаха че било по-добре :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дефинирай "не спира" ... не може да блокира колелата, уморява се бързо, ..., нещо друго ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дифицит са работите за нащите коли... мамка м*, Аз имам същите но червени ХР-ки който Лукчо ти даде да видиш. Колата се държи доста по добре 40/35 мисля че сваляха, ама са си 200 паунда до тука ще ти седнат на кажи речи 500. Но определено сравнение с стоково окачване е 100 пъти по добре , мойто така го взех, но карах кончерто с стокови прожини .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро ще измеря и ще видим дали няма да стане с универсални настройваеми пружини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има възможност от лапата кадето държи амортисиора опред да се отпусне от болта и самата лапа да се хване по нагоре ,дефакто колата ще се смъкне надоло ? Дали ще има някви проблеми и дали това ще стане ? Защото тези H&R-ки който са на колата личи си че колата опред е по ниска колкото отзад ,но разтоянието м/у калника и гумите опред е 3-4 пръста а отзад е 2 и искам това да го коригирам така че опред да е равна с това отдаз или по ниска но не и повече

Редактирано от respawn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си мислил дали с универсални пружини няма да стане,важното е да легне в чашката на амортисьора си мисляа относто "не спира"-блокира колелата,ама ми се струва че няма сила някак си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да блокира колелата и да няма сила ...проблема ти е в колата :) не в спирачките универсалните не лягат в чашката, а втулката ляга около тялото на амортесьора ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да блокира колелата и да няма сила ...проблема ти е в колата :) не в спирачките универсалните не лягат в чашката, а втулката ляга около тялото на амортесьора ...

нещо не разбрах за универсалните,ама както и да е,някой ако намери начин да се сложат да свиркаа относно спирачките-какъв да ми е проблема в колата ?поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

универсалните настройваеми са съставени от втулка с гайка на която ляга пружината и пружина реално втулката стъпва на дъното на чашата, но е плътно около тялото на амортесйора и това й ограничава хода, а самата пружина няма де да ходи ... ще видим скоро надявам се - само да взема пари проблема в колата ти е, че е тежка, с кофти окачване и несъответстващи на масата й гуми ... така излизат от завода и оправията е трудна ... реално не спира по-добре от сивик ... въпроса е, че това с големи спирачки няма да го оправиш, а само ще си изхарчиш парите :) по-добре инвестирай в качествени гуми ( не parada ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

универсалните настройваеми са съставени от втулка с гайка на която ляга пружината и пружина реално втулката стъпва на дъното на чашата, но е плътно около тялото на амортесйора и това й ограничава хода, а самата пружина няма де да ходи ... ще видим скоро надявам се - само да взема пари проблема в колата ти е, че е тежка, с кофти окачване и несъответстващи на масата й гуми ... така излизат от завода и оправията е трудна ... реално не спира по-добре от сивик ... въпроса е, че това с големи спирачки няма да го оправиш, а само ще си изхарчиш парите :D по-добре инвестирай в качествени гуми ( не parada :D )

ясно колега,надявам се скоро да провериш дали ще стане с тез пружини,а относно колата-с 16,205-ци,просто наистина може да е по тежка и оттам,сложих нарязани бремо дискове,да видим как ще е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стискам палци да е по-добре, но не го вярвам ... а с тия гуми и джанти сигурно ускоряваш дни ... за съжаление и 15 са й много ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е ускорението си е добре,ти чак за 15 че са големи,не е така,все пак аз съм с д16а8 мотора,нямам ядове

Редактирано от chicho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не твърдя, че имаш ядове ... и 18-ки можеш да търкаляш със д13, но на тия нашите моторчета , върху тия нашите купенца, им се взема акъла от тия големи джантички ... стават толкова умрели, че не е истина :)добре, че на а8 са им малко по-къси скоростите и пак ми се струва оптимистично :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще се радвам,ако намериш някак да пробваш универсалните пружини дали могат да се пригодят за наще колици,специално за отпред :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще се радвам,ако намериш някак да пробваш универсалните пружини дали могат да се пригодят за наще колици,специално за отпред :rolleyes:

Аз малко да дигна темата,тези дни си мисля едни глупости относно койловете,дали може да се направи втулка,на която да ляга койла и да се сложат на колата,май ще се побългарява нещо :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...