Jump to content
hondarev_accordov

разлика в гумите

Recommended Posts

Здравеите колеги,имам 1 питане относно акорд 97,преди бях с размер на гумите 205/50/16,но ми се видя много ниско и сложих 205/55/16.Сега гледам из калкулаторите за гуми и когато вкарам стария размер и после новия ми се получава в червеното квадратче +21 при 97км.Бихте ли ми казали тази разлика на какво вреди и може ли да си я карам така?http://kamortires.com/calculator.php?lang=bgБлагодаря ви предварително!!!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точният размер на гуми,тоест различният от даденият от производителят,се отразява върху разхода на гориво и хидравликата на волана-става по тежък. А и внимавай с радарите,че на километража е едно,а всъщност на радара друго :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точният размер на гуми,тоест различният от даденият от производителят,се отразява върху разхода на гориво и хидравликата на волана-става по тежък. А и внимавай с радарите,че на километража е едно,а всъщност на радара друго :D

Каква е разликата в километрите,и води ли това до някакви проблеми по колата?Ако е само до разхода и километрите е добре,въпроса е дали не разбива някак си предницата или курмилната реика,и аз точно незнам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече ще ти се отрази на километража и брояча на километри.Едит: всъщност с по-високата гума щадиш окачването, и не мисля че ще се отрази някак на кОрмилната рейка.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега то на калкулатора ти пише че покачвш външния диаметър с 21мм и скоростта съответно: когато караш с реални 100 км/ч срелката ти ще показва 97 км/ч -с 3 км по малко а относно рейката не мисля че е проблем ти не слагаш по-широка гума оставяш я на 205 значи при завиване дори и на място триенето ще е същото като при старатап.с. когато смяната на размер е в нормата на калкулатора квадратчето трябва да е зелено

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързия отговор,да се надяваме да няма проблеми занапред. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направих същото за зимата /лятото пак ще карам 205 / 50 / .Освен , че колата се вдигна ,другият ефект е , че позагуби малко от старта / незначително , а после свикваш / . По леко минава през дупките , а динамика и управление са си същите . Засичал съм по километраж : разлика на 100 км. минус 4 км. , това означава - 4% , а родните полицаи на такова превишение не обръщат внимание :D . П.П. Пък и самите гуми на 55 са значително по евтини от на 50 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Акорда ако искаш да си с 16ски той е равен на 205\50\16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...