Jump to content
nikolai_alkov

проблем със обортите

Recommended Posts

проблема е следния

паля колата сутрин,оборотите са в границите на нормалното за студен мотор 1500-1600.оттам нататък запоЧват да се вдигат.след около минута веЧе са между 2500-3000.така стоят докато колата не влезе в нормален темп. режим,след което запоЧва да гасне.

проЧетох доста по тая тема,хора със подобни проблеми така и не ми стана ясно какво тоЧно се слуЧва с моята кола.

компа е наред-светва веднъж Червената лампа

кабелите са ОК

вакумите са закаЧени правилно-гледах ги по схема

сондата е ОК,гори ми нормално

най нтересното е че съм със втори двигател и при предния имаше същия проблем

айде да ви видя сега :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така ама не гасне като се утешат оборотите ами ми държи 200-300оборота?! От джа дни обаЧе като тръгна 3пъти ми угасва на кръстовища :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200-300 няма как да ти държи по простата причина че минимума на оборотомера е 500 ! :thumbs1:

Редактирано от iVo®оcKonоFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе до черната кутия от където излизат вакумите,имам един кабел с кръгла букса на който не е закачено нищо.някой знае ли за какво е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като бях с карб в сервиз ми го бяха почистили и колата беше добре, не играеха оборотите :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли и двата мотора да имат един и същ проблем?като се има в предвид че втория мотор го сложих оборудван-черната кутия с вакумите,карбуратора всичко си беше закачено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като отворя капака на филтъра има има един вакум които е отворен и от там смуЧе въздух.трябва ли да се запуши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи ако е малко над малката тънка чертичка в началото съм на700-800об. питам защото от два дни съм с оборотомер и се опитвам да влеза в час.И нещо друго за най икономично каране за Д13 в какъв диапазон да карам защото от прочетеното досега май съм карал много в ниските(при ежедневно каране)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мойта Хондичка е същото. Запаля ли, след 2 минутите оборотите се покачват ( на празен ход) независимо дали е в движение или не. С две думи смукача е на макс след около две мимути зависи от температурата оборотите пак си идват на мястото...но никога не ми е гаснала. Мисля че проблема е в автоматичния смукач. За икономичното каране просто не трябва да я жебиш много градско. Иначе извън ми гори 5.5 6 на 100 НО при условие че ако карам до 100 - 110 км/ч. След там нещата знаеш на къде отиват :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ и при мен е така,честно казано и аз се чудя но мисля че е от смукача.НО пак понякога наистина отива над 2000 об/мин което ме притеснява.Нека някой по вещ да каже в реда на нещата ли е всичко:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...