Jump to content
ВладоВТ

Люк Webasto

Recommended Posts

Здравейте. Както някои вече знаят, счупиха ми шибедаха. Да намеря такъв практически до момента се оказва невъзможно. Явно е някакъв рядко срещан. Марката е Webasto Top Slider 2. Виждал съм такъв на Рено 19. Ако някой може да сподели информация при кои др марки и модели се монтира такъв, че вече не знам какво да правя. Стъклен е, но не е масовия за модела. Дават го да вали, а колата ми е опакована с найлони :)

Ето и снимки

Публикувано изображение

Редактирано от ВладоВТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прозрачен люк мисля че се поставя на американските и канадските сивици 5ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах една Канадка със стъклен, но е с други размери. Интересното е, че при всички, които гледах плафонът е зад шибедаха, а моят е отпред между сенниците. Дали пък не е монтиран допълнително???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някакви размери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приблизително размерите на самото стъкло са 79/45,5см. Захващането е отпред с 2 болта, които минават през самото стъкло и при затворен люк се виждат като 2 метални бобчета.

Върху колата ми изглеждаше така

Публикувано изображение

Редактирано от ВладоВТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 5ген не изглежда като оригиналния. И моя плафон е зад шибедаха. Все пак май твоя е допълнително слаган.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен че плафона е зад шибедаха, този ми изглежда и по-широк от фабричния....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да се е слагал само на някои от първите бройки, защото колата ми е Октомври.92г. Друго, което ми прави впечатление е, че липсват каквито и да било маркучи под уплътнението, а самия люк си има тръбички, към които да се закачат. Какво мислите и за направата на елемент от плексиглас или метал. Знам, че трудно ще се напасне формата и извивката, както и че плексигласът старее бързо, но не се сещам за друг вариянт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрически ли е шибидаха? Защото за 5ген. има само ел. шибидах и никакъв друг! Този ми прилича на ръчен.И имаш ли щора, която да "запушва" шибидаха да не влиза светлина?

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрически е. На първата снимка се вижда лостчето за управление. Няма нищо за покриване-направо си е стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

83/46 см е стъкленият от Англичанка аеродек и начинът на захващане е съвсем различен.Не мога да преценя от снимката,но ако стъклото ти е право или с мин извивка могат да ти го изрежат по размер и закалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам други снимки освен тази, която показва покрива ти. Тези, с които си започнал темата, не се виждат поне при мен. Къде се намира копчето, с което мърдаш шибидаха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам да ти го кажа,но люкът не е оригинален.Имам прятел с акорд който е със същият.Извивката е малка и мисля, че могат да ти го изработят.Другият варянт е да потърсиш информация за тази фирма и дали можеш да си го поръчаш директно.Имам съмнения,че е Австрйска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време бях ровил из сайтовете, мислех на рекса да ми слагам прозрачен люк... но (мисля че фирмата беше софийска) това което намерих като цена изобщо не ми хареса....беше в порядъка на 600лв.. фирмата изработваше всякакви люкове и с качествени материали..но и парите са доста..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...