Jump to content
ivorpetkov

Свещи Ngk японски

Recommended Posts

Колеги,Темите за свещите са толкова много, че една повече все ще я преглътнете някакси.И така, след като от Бултрако ми предложиха френски NGK по 20 лв бройката, пък в Ауто Хелп имат NGK, но нямали идея френски ли са или не, моля за инфо къде (магазин) да намеря читаво японско NGK в София.За D14A7 от някакъв руски сайт излязоха ZFR5F-11.От капака на ремъка някой любезно ми е отлепил лепенката за свещите или пък изобщо няма.Решил съм да ги сменям защото ги карам вече 70 000 км. Иначе си работят добре, поне според мен. Евентуално снижаване на разхода ме блазни все пак.Не искам да се натреса на ментаци - цената ни мъ плаши :( Иридиеви, сребърни и т.н. също бих сложил, но ме притеснява да би да са неподходящи/излишни за мойто сток двигателче, така, че си тъся стандартно японско NGK ZFR5F-11. Ето табличката за всички d14-ки според този сайтD14A1 BCPR6E-11D14A2 BKR6E-11D14A3 BKR6E-11D14A4 BKR6E-11D14A5 BKR6E-11D14A7 ZFR5F-11D14A8 ZFR5F-11Благодаря на отзовалите се.П.П. Утре ще сваля да видя с какви свещи (Омбре ги е слагал ) съм изкарал толкова километри.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвих старите. ZFR5F-11Омбре си знае работата :(Отивам да търся пак такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на мойта D14A4 BKR6E-11 за по 6 лв. Made in Japan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз си купих миналата седмица съштите ZFR5F-11 на бул.Хр.Ботев НОМЕР 119 магазина до входа японско НЖК 8-ем лв. и някакжи стотинки беше броиката............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.Аз намерих каквото трябва в Аутохелп на Сливница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една година по-късно ...

 

Вече съм с D16W7.

И понеже е прехвърлил километрите за смяна на свещи ще ги сменям, сега мисля е с тези от завода.

Днес свалих една - ZFR5J /5584 е четирицифрения код/.

Във вносителите на NGK Аутохелп ги нямат тези.

В Бултрако ги имат същите. Амбициозната им цена 20лв. на свещ щях да преглътна, но това, че са френски не.

Твърде е вероятно ZFR5F-11 да вършат същата работа, но все пак искам да са си точните.

В ebay е фраш с предложения за ZFR5J (около 18+7 лири комплекта).

 

Та въпросите са следните:

- Някой да знае магазин с София в който да имат ZFR5J-11 /5584/ made in Japan?

- Как да позная в ebay по кутийката и снимката дали са made in Japan?

 

Някой ако има е най-добрият вариант. :)

Предварително благодаря на отзовалите се.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 0.3mm разлика:

ZFR5J-11

5584

V-Power Plug, 14mm Thread Size, 19mm (3/4") Reach, 5/8" (16mm) Hex Size, Gasket Seat, Resistor, Extended Projected Tip, Solid Terminal Nut, ISO Length, V-Power (V-Grooved Centere Electrode), .043" (1.1mm) Gap, Heat Range 5

 

ZFR5F

7558

V-Power Plug, 14mm Thread Size, 19mm (3/4") Reach, 5/8" (16mm) Hex Size, Gasket Seat, Resistor, Extended Projected Tip, Solid Terminal Nut, ISO Length, V-Power (V-Grooved Centere Electrode), .031" (0.8mm) Gap, Heat Range 5

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ZFR5J-11 made in Japan в ТЕХ-КО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пост 7 съм пуснал подвеждаща информация. Сега като се загледах внимателно ZFR5F са 0.8 mm, a ZFR5F-11 са 1.1mmТа в крайна сметка не виждам разлика между ZFR5J-11 и ZFR5F-11.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих старите свещи  да видя какви са, записах номера и като пуснах търсене - хоп тука съм се бил изявявал преди 4- 5 години, без да имам никакъв спомен за което :)

Но пък ми беше от полза да знам къде да търся.

 

Та пост No 8 се повтаря :) Оказва се, че малко съм просрочил предписанията за смяна (110K).

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...