Jump to content
Guest mihho

Спирачка

Recommended Posts

Guest mihho

предна лява спирачка като я натисна малко по силно от време на време скърца много стрянно.....Диска не е изкривен проверих го.....също така и накладките не са изтъркани да жули в пластината за предупреждаване ...някой някакви предположения ако има ще съм благодарен да сподели :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GHOST

и аз имам същтото ама ми казаха че е от времето някакви пясъчинки или нещто такова сега с тия снегове и пепеляци по пътя не се бои карай с ръчна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

и аз имам същтото ама ми казаха че е от времето някакви пясъчинки или нещто такова

сега с тия снегове и пепеляци по пътя не се бои карай с ръчна

<{POST_SNAPBACK}>

мммм колега, нещо такова, само че на мен като ходих да ми правят предницата ми казаха че това е ако си си сложил накладки със твърдо феродо и просто при малко по ниски температури, а и в нормални условия, може да прескърцва ... при мен сега като е студено редовно скърца, обаче аз си я оправям по следния начин :

 

отивам на мясно където няма дървета, коли, хора и бордюри, вкарвам 1ви 2ри зъб и като стигне до 80-90, с 2та крака на спирачката и знаеш ли кат стоплиш дисковете, как млъкват мамка им :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Разлепено феродо от металната плочка-това е причината за скърцането.Погледнете си накладките които скърцат и мисля че е така както ви казах.Феродото остава да се държи по средата,но в двата края се разлепва.Дървени накладки,масово така се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

и аз имам същтото ама ми казаха че е от времето някакви пясъчинки или нещто такова

сега с тия снегове и пепеляци по пътя не се бои карай с ръчна

<{POST_SNAPBACK}>

мммм колега, нещо такова, само че на мен като ходих да ми правят предницата ми казаха че това е ако си си сложил накладки със твърдо феродо и просто при малко по ниски температури, а и в нормални условия, може да прескърцва ... при мен сега като е студено редовно скърца, обаче аз си я оправям по следния начин :

 

отивам на мясно където няма дървета, коли, хора и бордюри, вкарвам 1ви 2ри зъб и като стигне до 80-90, с 2та крака на спирачката и знаеш ли кат стоплиш дисковете, как млъкват мамка им :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

ами това ще е ...щото точно при много студено време почва да скърца....точно като при теб....мерси много :):) ....а ква е разликата м/у твирдо и меко ли там феродо :dry::) Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Имаш ли ABS, щото в Бултрако ми казаха, че на този модел давали дефекти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

нямам такава газърия ...въпреки че пишеше като я зимахме че има ама нема нищо такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

Разлепено феродо от металната плочка-това е причината за скърцането.

Погледнете си накладките които скърцат и мисля че е така както ви казах.

Феродото остава да се държи по средата,но в двата края се разлепва.Дървени накладки,масово така се получава.

<{POST_SNAPBACK}>

и този момент го има, обаче колегата спомена че не скърцат постоянно ами само като ги натиска=> няма как да е отлепено феродо. На времето като ми бяха предните накладки за смяна се беше отлепило феродото на предна дясна, ама тогава си скърцаше постоянно ( и без да натискам спирачката ) :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

и аз имам същтото ама ми казаха че е от времето някакви пясъчинки или нещто такова

сега с тия снегове и пепеляци по пътя не се бои карай с ръчна

<{POST_SNAPBACK}>

мммм колега, нещо такова, само че на мен като ходих да ми правят предницата ми казаха че това е ако си си сложил накладки със твърдо феродо и просто при малко по ниски температури, а и в нормални условия, може да прескърцва ... при мен сега като е студено редовно скърца, обаче аз си я оправям по следния начин :

 

отивам на мясно където няма дървета, коли, хора и бордюри, вкарвам 1ви 2ри зъб и като стигне до 80-90, с 2та крака на спирачката и знаеш ли кат стоплиш дисковете, как млъкват мамка им :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

ами това ще е ...щото точно при много студено време почва да скърца....точно като при теб....мерси много :):D ....а ква е разликата м/у твирдо и меко ли там феродо :dry::)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами твърдото феродо- лови повече в летни условия и при студено време започва да скърца, обаче е по-трайно от мекото. Продължителната му употреба води до по-бързо износване на дисковете ( ама това не става от един чифт накладки, ами ако постоянно ползваш такива ) :) Мекото феродо от друга страна по-бързо се изтърква, обаче лови по-хубаво през зимата и не скърца на студено и е по-добро за дисковете :D

 

Това е мнението на човека, при когото си правя хондата и звучи логично, като се замилиш:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

Разлепено феродо от металната плочка-това е причината за скърцането.

Погледнете си накладките които скърцат и мисля че е така както ви казах.

Феродото остава да се държи по средата,но в двата края се разлепва.Дървени накладки,масово така се получава.

<{POST_SNAPBACK}>

и този момент го има, обаче колегата спомена че не скърцат постоянно ами само като ги натиска=> няма как да е отлепено феродо. На времето като ми бяха предните накладки за смяна се беше отлепило феродото на предна дясна, ама тогава си скърцаше постоянно ( и без да натискам спирачката ) :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

не не няма го скърцането като не натискам педала....е ся е кучи студ и яко скърца вчера през деня не беше така :dry::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondaka

Еми то затова иде реч :dry: питаш ли ме като се намандахерцах със едно ултра твърдо феродо и сега съм като жигула, като реша да натисна спирачките... то на -15 градуса няма как да не скърца....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

По принцип знам, че в накладките заедно с феродото са пресовани и метални сружки - идеята е, чрез търкането им в дисковете - да ги почистват то разни неща - мазнотии и т.н., и възпрепядстват спирането. Те скрибуцат понякога!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...