Jump to content
kazadores

Проблем с лампата за маслото

Recommended Posts

Колеги от известно време забелязах,че не ми свети лампата за маслото,когато дам на контакт.Според мен вариантите за 3:изгоряла крушка на таблото,развален датчик за маслото или просто откачено кабелче от датчика.Ако някой знае каде точно се намира датчика,моля да ми помогне,за да не разглобявам таблото залудо.Колата е Д15Б3 хеч.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика ти е някъде по блока(огледай под делкот). ако е от датчика, по скоро ще ти свети постоянно. изгоряла ти е крушката или вътре в таблото става нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се откачи кабела лампата не свети.Датчика е под инжекциона близо до динамото.Има само един кабел.Ако е закачен и не свети откачи го и го даи някаде на маса.Като го замасиш и дадеш на контакт лампата трябва да светне.Не светне ли отваряи таблото.аз имах такъв проблем но се оказа че кабела е прекъснат някъде в дебелия сноп с многото кабели и пусках нов с птделно захранване и блаблабла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз разглобих таблото без нужда,защото се оказа,че лампата работи.С контролна лампа забиваме пред датчика точно и лампата вътре свети,така че най-вероятно се е развалил датчика и сега ще търся нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колегата се оказа прав.От Бултрако ми дадоха цена от 84 лв,която ми се видя извънземна и си взех пак оригинален японски датчик за 4.30 лв. :) Днеска го монтирахме и сега всичко е наред.Благодаря на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...