Jump to content
alekyy

проблем със спирачки на 5 генерация

Recommended Posts

здр колеги от скоро и има хонда сивик 5 генерация седан 1.5 16v 90 коня и има проблем със спирачките когато колата се движи със скорост 80 90км и започнеш да спираш на 2 на 3 пъти натискане на педала тои се втърдява и в един момен колата не спира почистих предните апарати че имаха бая ръжда отзад махнах барабата и там тъка направих обаче не се оправави и като свалих барабана и после като си го качих ръчната ми изчезна и сега нямам нито ръчна нито хубави спирачки .

Редактирано от alekyy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най верoятo ти се е преебалo сервoтo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да обезвъздушиш системата. Ако не се оправи сигурно помпата нещо се е прецакала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ощте утре ще обезвъздуша системата и ше пиша какво е станало .. а добре защто сега няма ръчна да натегнали сега малко жилото ?????

Редактирано от alekyy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен проблем в сервото ,виж дали има вакуум към него, т.е. от колектора има маркуч с Фи 14 и влиза в сервото ,там може да има и клапан, който държи вакуума.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си напъвай ръчната ефект няма да знаеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако моторът не работи и натискаш - няма значение колко е скоростта - обезвъздушаване няма да оправи проблема - най-вероятно е някой вакуум - както предложиха по-горе !!! ПП Затриха ми се препинателните знаци - кофти тръпка !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите,наи вероятно ти бяга вакума от някъде, за това се втвърдява педала.Огледаи вакумите за пропуски.Относно ръчната,ако не работи значи нямаш и задни спирачки като хората.Първо отпусни жилата от обтегача които е под задния пепелник.После извади барабаните,накладките се натягат от една гаика зад голямата пружина горе.Не знам дали знаеш къде е и как става.Натягаш 2-3 оборота и пробваш барабана трябва да влиза не хлабаво но и не прекалено плътно в никакъв случаи с чука.Ако е хлабав вадиш и натягаш още малко или отпускаш.Като влезе барабана трябва да се върти на ръка лесно.И да запъва малко на места не е фатално но не прекалено много.Ще прецениш.После слагаш барабаните и натягаш ръчната от обтегаяа под пепелника ако има нужда.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги неска ще видя всички тези нешта дето ми казахте и ще ви информирам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги обезвъздуших системата и се оправи сичко няма проблеми сега и ръчната се оправи как и аз не знам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...