Jump to content
kalos

Широколентова ламбда на P30

Recommended Posts

Здравейте, интересувам се мога ли да закача широколентова ламбда сонда към еку п28.Целта ми е при настройки да не се налага да се сменят сонди.Ако да как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачаш сондата, прекарваш я през капака който стой отворен, през прозореца който е отворен и закачаш за Лаптопа. Гледаш мериш 2 до дупка 3 подаваш от 2000об. педала до ламарината и така си настройваш чипа за П28-цата. След това си го записваш и си ток, закачаш пак старата. Това е бате иначе питай 1net сигурно го е правил безброй пъти ама ти знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това съм го виждал, въпросът беше колата да си работи с тази сонда. Доколкото знам има разни преимущества при настройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се! И дори при мен нямаше нужда от интервенциата с жицата през прозореца. Само настройка на чипа трябва, за да се въведат съответните стойности на напрежението на сондата на какво AFR съответстват ( това трябва да го пише в книжката ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към сондата има контролер а той си има изходи ,гледаш в книшката и свързваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към сондата има контролер а той си има изходи ,гледаш в книшката и свързваш

Да това е още по-лесния вариант. От контролера директно има изхот 0-1V който се свързва на мястото на старата сонда и си безпроблемен :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, това звучи добре, сега някой ако ми предложи сонда с контролер на добра цена би било перфектно :drunk:Къде ще ми препоръчате да търся, каква марка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEM Uego controler-218$ до Бг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето п30-ската ще и трябва лек мод на 5волтовата линия където е вързана сондата , там в момента отчита до 3.5 волта , а уегото работи на 0-5 волта ...:drunk: Има и други начини ама тва е др тема ..

Редактирано от Ivaylo Yovchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4a като каза цената и май ще остане за по-късен етап :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е доста приемлива за нещото което получаваш .... а и резервните части не са скъпи , по спомени ако ти опука сондата нова резервна е 100 лева :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам всекидневно с такава сонда и контролер ПЛХ и няма ядове засега, компа се модва (най - добре nasakotoyakata да каже) :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко инфо за премахване ограничението от 0-3.8V на П28-цата0-5V P28 ECU

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата която си пуснал е хубава но не и перфектна , пък и къде ще ги ползваш тия 5 волта реално погледнато ? : )П.С Уегото мисля си имаше различни режими на работа (единия май беше 0-1волт) трябва да го извадя да видя ...

Редактирано от Ivaylo Yovchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0-1V на пръв поглед е е идеално, ама знаеш ли каква е разрешаващата способност на АЦП-то в компа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nasakoto.Yakata - сподели информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...