Jump to content
Guest HondaFen

километраж 5ген хечбек

Recommended Posts

Guest HondaFen

HONDA Civic 1,5 D15b2 3 врати 94г. От 2 дена стрелката на километража пощурява - както си карам със 100, изведнъж пада на 40. После пак скочи на 110 итн. Така видях ускорение от 20 до 110 за 0,01 сек :( . Стори ми се че мигачите влияят на хода на стрелката - когато карам без газ и дам мигач започва едно плуване +/- 30 км/ч. на всяко цъкане, не винаги обаче. Най странното е че сутрин си е добре, като покарам 10-15 км и се почва. После като спра за час да речем - пак работи нормално до едно време - а бе изобщо луда работа. Та някой има ли идея кво може да е тва. Дайте съвет кво да гледам преди да тръгна по доктори :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

кофти масано къде е не мога да ти кажа, може и на контактния ключ, на таблото, или дори на кабела от акумулатора към купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз имам подобен проблем , но с оборотомер-а :( но не подскача наго надолу , а като е ба празни обороти стои до дъното , реагира си на подаване на газ и съм засекъл , че до ограничител дава около 500 оборота разлика , която пък се и мени :) Не винаги го прави този проблем , но защо и как го прави не знам , няма нещо специфично което правя , че да го прави :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

sorry за пророчеството, ама май скоро и двамата ша изревете за комутатор или генератор :(:(:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

sorry за пророчеството, ама май скоро и двамата ша изревете за комутатор или генератор :)  :P  :(

<{POST_SNAPBACK}>

Само това ли е предпоставка ? Защото при празен ход колата не мени оборотите си ,при светване на фаровете не ми падат оборотите или лампите да светят по-слабо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bob

Виж буксата на speed sensor *намира се под термостата* и дали работи добре километража .не само скоростомера.Ако се развали сенэора колата ще почне да харчи повече и да върви по-малко.Информация от него отива до ЕCU-to и се определя каква смес ще отиде до инжекциона. И съответно трябва да се смени задължително защото проблема не е само в липсата на показанията за скоростта и изминатите километри но се нарушава цялата работа на двигателя. При теб най вероятно не е така но го виж задължително -това може да са ранни симптоми за повреда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda5500

Виж буксата на speed sensor *намира се под термостата* и дали работи добре километража .не само скоростомера.

Ако се развали сенэора колата ще почне да харчи повече и да върви по-малко.Информация от него отива до ЕCU-to и се определя каква смес ще отиде до инжекциона. И съответно трябва да се смени задължително защото проблема не е само в липсата на показанията за скоростта и изминатите километри но се нарушава цялата работа на двигателя.

  При теб най вероятно не е така но го виж задължително -това може да са ранни симптоми за повреда.

<{POST_SNAPBACK}>

Колега,а на Акорда `91 къде е точно тоя сензор,че мойта ми се струва,че похарчва повечко...А...и нещто друго,примерно карам с 40-50км/ч по равно без да ускорявам и съм на 4-та, като подам ЛЕКО газ,двигателя заглъхва ,като че ли "забива нос" (е...лекичко де) и след това тръгва....Нещо не е "пъргава" като преди.... :blink: Ако някой има някакви идеи: (свещи,кабели,датчици и тн.) да сподели,че това заглъхване понякога, ме дразни.

 

SORRY,че се намесвам така в чужда тема,ама понеже и моита май,май похарчва повечко,та да не започвам нова тема (същата),та за това. Още веднъж SORRY :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFen

Виж буксата на speed sensor *намира се под термостата* и дали работи добре километража .не само скоростомера.

Добре, виждам ама к`во да и гледам, на мястото си е и мяса всички жици да са наред. От скора я имам - 1,5 месеца, имам чувствата че вярно се спъна нещо, ама предположих, че си внушавам, щот и свикнах на вървенето. За разхода не съм усетил - е може би 0,5-1 л, ама го отдавам на студа и на ръчката от моя страна. Километража и той на работи коректно когато скоростомера заподскача, май ще трябва да ходя на доктор. Надявам се скоро да се вреда при OMBRE, за една друга работа, та предполагам, че той ще има решение на проблема. А тоз датчик много ли е скъп? Колкото до генератор - не мисля той да е виновен - 13,96 V при включени фарове и вентилатор на парното. Очаквам и други идей за решаване на проблема. Мерси на всички за предположенията до тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Батко ни Виктор имаше такава болка с километража..... рови 2 дена по таблото и то взе че се оправи...... дивотия :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Има едни пинове, които влизат от платката на таблото в платката на километража и според мен там е проблемът, щото понякога не прави добър контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Здравейте, отскоро няма и седмица и аз подкарах една хондичка и днеска ми се случи нещо подобно. Не знам от студа или от нещо друго, но километража ми превъртя и си остана до там, сега стрелката ми стои точно под нулата и от пластмасовата пластинка която по принцип я крепи над нулата, не може да си превърти съвсем и да почне да отчита! :lol: Също вчера слагахме с един приятел музика и ми направи впечетление като се прибрах, че габаритите и датчика за забравени фарове не работят. Викам си сигурно е бушон, днеска смених бушона, пускам ги габаритите работят, прибирам се преди малко, пускам ги пак не работят?! Предполагам и втория бушон е изпуфтял, но сигурно има някъде нещо с тия тоци, че да става така, виждам че и километража явно също се влияе от маси едно друго?! Та откъде да видя датчика за фаровете и одеве гледах на схемата на таблото, въпросния датчик бушон има ли?! :lol: ПС: Забравих да си кажа - колата е сивик 5-та ген. B16А2 седан :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Здравейте, отскоро няма и седмица и аз подкарах една хондичка

.............

ПС: Забравих да си кажа - колата е сивик 5-та ген. B16А2 седан ;)

<{POST_SNAPBACK}>

:D

 

eeeee.............Айде честито френд :D

Жив и здрав и да си я караш със здраве Хондичката. Не можеш да си представиш колко ценен е такъв автомобил за мен. Хонда Сивик 5g седан и освен това с този як мотор :D Поздрави и добре дошъл в клуба! :D

 

п.п. Съжалявам за офтопика, ама не можах да се сдържа. Много разговори и много размисли бяха за този Сивик и съм сигурен, че е отцелил на собственик, а и той на автомобил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia
;) Хехе, е мерси Демоне, и аз не мога да се сдържа и да не изкажа специални Благодарности на тебе, че помогна за това автомобила да си намери собственика :D , а иначе знаеш каква беше алтернативата :D . Също Поздрави отиват и за Лъчо от Пловдив, че е отгледал такава страхотна машина и че наистина се качих на много Голям автомобил!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Честито и от мене,готин седан с юна6ко сърце :D Сори за оф топика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bob

Виж буксата на speed sensor *намира се под термостата* и дали работи добре километража .не само скоростомера.

Ако се развали сенэора колата ще почне да харчи повече и да върви по-малко.Информация от него отива до ЕCU-to и се определя каква смес ще отиде до инжекциона. И съответно трябва да се смени задължително защото проблема не е само в липсата на показанията за скоростта и изминатите километри но се нарушава цялата работа на двигателя.

  При теб най вероятно не е така но го виж задължително -това може да са ранни симптоми за повреда.

<{POST_SNAPBACK}>

Колега,а на Акорда `91 къде е точно тоя сензор,че мойта ми се струва,че похарчва повечко...А...и нещто друго,примерно карам с 40-50км/ч по равно без да ускорявам и съм на 4-та, като подам ЛЕКО газ,двигателя заглъхва ,като че ли "забива нос" (е...лекичко де) и след това тръгва....Нещо не е "пъргава" като преди.... :D Ако някой има някакви идеи: (свещи,кабели,датчици и тн.) да сподели,че това заглъхване понякога, ме дразни.

 

SORRY,че се намесвам така в чужда тема,ама понеже и моита май,май похарчва повечко,та да не започвам нова тема (същата),та за това. Още веднъж SORRY :D

<{POST_SNAPBACK}>

Колега.Датчика се намира на едно шибано място под термостата и трябва да се махнат едни маркучи над него*така е на Акорда поне*и над него е буксата.Нов струва около600лв втора ръка около 70*мацушита*-електронен е и отчита движението на маховика но пак повтарям ако е развален тотално -

километража няма да отчита въобще изминатите километри.Може би трябва да се провери цялата верига от датчика до скоростомера и ECU.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest atanasbe

я като сте подхванали тази тема ми кажете аз от къде да си купя километраж за хондето с обортомер няма ли някои ударено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

я като сте подхванали тази тема ми кажете аз от къде да си купя километраж за хондето с обортомер

няма ли някои ударено

<{POST_SNAPBACK}>

....Сложи си външен...става много по яко ! :newbie:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...