Jump to content
ivaivalito

Хонда Акорд 2002-2008 2.0 или 2.4

Recommended Posts

Аджи ба никой ли не кара такива модели Акорд в нашия форум .В форума на мазда има сума ти хора с Мазда 6 мнения колкото искаш едно ревю не съм прочел на някой който кара бензинов Акорд .Знам че има 1-2 дизели но някой да каже едно истинско мнение за бензиновите мотори .Да направи едно ревю /Гледам ги вече 3та година не са мръднали надолу като цени ... С какво превъзхождат Мазда 6 която цената и пада надолу постоянно .... Просто се колябая между двете коли .В началото бях много за 6тицата след теста на Ауто билд но откакто чета че дори в собствения си форум МАздаджиите собственици на такава кола не пишат добри отззиви .... Темата не е с цел заяждане с Мазда а по скоро Някой притежател на Акорд да даде мнение .Интересува ме верно ли е че АКорда са 3+1 отзьаде е за двама души тесен ми изглежда .Найстина ли гори толкова мало колкото пишат по каталог . и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам такъв акорд 2004 година ,бензинов 155 коня.Мога само да ти кажа че колата е много добра като возия и като вървене. Отзад спокойно може да си седнат 3 ма души.За горенето какво да ти кажа , гори към 11 градско и към 7 - 8 извън града с 130-140 по магисралата.Моята е комби и затова може би разхода и е по голям. Ако взимаш хондата гледай да е модела с навигацията - верно че навигацията няма да ти работи в БГ но пък има тъч скриин което си е удобство и озвучаването е доста по добро .другото предимство на Акорда е че е с верига и няма да се налага обслужване ,освен масла и филтри разбира се .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен :)Според мен @ivaivalito искаше мнение от собственици на такъв автомобил, а не статия копирана от нета която така или иначе в голяма част е написана И с рекламна цел!!!:D А иначе за този който е написал статията от горната тема похвално за труда! Надъхва доволно :unsure:Само да вметна, че и аз се интересувам от инфо за за акорд, и то по скоро ме интересува ако някой има наблюдение от купетата след 2008 година. Оглеждам се в този модел вече доста сериозно. Чудя се само за разликата м/у 2.4 В-тек и 3Л. В8 моторя :P Виждал съм такива по нашите пътища за съжаление само 2-3. Така че ако някой от собствениците им сподели преки впечатления ще се радвам.Е до скоро и повече хубави мигове с прекрасните колици на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 3Л. В8 моторя :unsure: Виждал съм такива по нашите пътища за съжаление само 2-3.

Явно имаш предвид щатската версия... За Европа най големия мотор е 2.4. За съжаление даже непознавам собственици на такъв акорд...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бурга сима такова купе Бяло и В Несебър съм Виждал такъв червен трянва от ЩАтите да си го докараш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я си вземи 3 и нагоре литровия!! 2.2л под 2тона одисей ми харчи 13 градско3.5л 2.6ТОНА одисея ми харчи 15градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз карам такъв акорд-втори собственик съм ,купих го на 1 година на 20 х км и е още в гаранция.Имах възможност да взема 2,4 литров мотор но колата беше 3 годишна и затова се задоволих с двулитровия вариант-155 коня.Досега съм сменял само консумативи-верно че съм навъртял само 20 х км с него и то повечето извън Бг..В града ми гори 10-11,но го карам предимно на къси разстояния,извънградско зависи с колко го караш-до 120 км е около 7 от 120 до 160 около 8.Мотора ме задоволява напълно-до 200 изтегля доста добре(след 4000 оборота двигателя сякаш се събужда) до 220 по бавно..максималната скорост която съм постигал е 230-235 по километраж.Води се акорд спорт версия и окачването му е твърдичко..не обича много неравностите,но в замяна на това е стабилен на дълъг път и с бърза обратна връзка между волана и окачването,японците са се насочили повече към спортния характер а не към типичния семеен автомобил.Към салона нямам претенции-удобни седалки,интуитивни прибори на таблото,кожен салон-единствено ме дразни липсата на мп3(което е поправимо) и това че отзад е неудобно да седнат 3ма души поради това че са сложили подлакътник и анатомията на задната седалка по средата е неудобна за 3ти човек.Като недостатъци мога да посоча също мекия лак на боята и в руските форуми се оплакват много от кормилните рейки(слава богу засега на моята и няма нищо)и недотам добрата шумоизолация..но във всичко останало си личи японската сглобка..пипнато, като се почне от пластмасовите детайли и се свърши в двигателния отсек.Карах и мазда 6 за сравнение , въпреки че беше с повече екстри от моята не ме грабна от първия път както акорда.Ако имаш възможност вземи 2,4 литровия вариант-гори само с 1 литър повече ,а и при еднакви скорости е еднакво с двулитровия мотор,но имаш 35 коня отгоре..за повече въпроси питай тук или на лични

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Карам Акорд 2004Мога да ти кажа че ,това е прекрасен автомобил155 к.с.много бързо вдига 210 и не се усеща,прекрасна возия ,голям багажник,и чувство за сигурност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 3.5 и мога да кажа да ходите да се скриете някъде с тези малоитражки от 2.4 ;)Когато се кача в малката 2.2.... все едно са ми закачили котва да дърпам...

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич като се оженя и си народя челяд първата ми работа ще е да си взема Одисей любимият ми Ван .Но може и едно Волво FH16 700 коня че да мога да дърпам 20-30 одисейчета отзаде. Това в кръга на майтапа Одисея е прекрасен Ван и е мой фаворит но тук говорим за Акорд ;) А и един въпрос към собственика на Одисея какво ли е чувството да издухваш с Вана всички БМВ 3ки и други сапунерки ;) на гъзарчетата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той няма такова чувство, ако е обективен де. Ван-ът понавървява, но чак пък толкоз ¨)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи чак пък толова??? 7.3сек до 100км/ч !!!! S2000 e 6+сек от 0 до 100км/ч ти кажи какво ми е чуството :lol:Да като ги издухам и гледат невярващи на очите си :) голям майтап е :ph34r:Имах в предвид да си вземеш АКОРД от САЩ с 3литра (може и да са повече3-3.5л не съм ги гледал) и пак ще имаш същия разход с повече коне/върт. момент.

има много такива филмчета Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и един въпрос към собственика на Одисея какво ли е чувството да издухваш с Вана всички БМВ 3ки и други сапунерки :) на гъзарчетата ...

Мисля, че е излишно да влизам в детайли относно 3-та серия. Какво означава "чак пък толкова" ще си отговориш сам като погледнеш техн.данни на всички 3-ки или най-добре се дръпнеш с тях.Пак казвам: Одисея върви впечатляващо, но поправих ivaivalito за сравнението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...