Jump to content
jimbeammm

Въпрос относно темепературата

Recommended Posts

Здравейте Хонда фенове ...имам едно въпросче карам д15б2 и имам следния проблем : като беше топло колата си загряваше нормално перката се включваше малко преди средата на скалата за темп. и градско и извънградско добрее ...но сега в студеното всичко си е пак така в града но извън градско стрелката на темп. почти не мръдва ...но колата пак си загрява парното духа горещо оборотите са на 900 двата маркуча на охладителната течност са си топли всичко е ОК а тая стрелка не мърда възможно ли е самия датчик нещо да не показва правилно като я бие студения вятър на дълго или съм за смяна на термостат. :drunk: (чудя се щото едно време голфчето еи така зимата не му мърдаше стрелката на дълго ама и парното едвам се усещаше и държеше високи обороти и беше термостат ...ама тука сичко си е нормално а стрелката не отлепя на дълго в града е ОК) Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да уточниме от кое положение не мърда ... в смисъл къде е стрелката като караш извънградско .. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на място ако се вдига стрелката , значи проблема не е в нея. Сменяш термостата. двата маркуча трябва да са топли , след 80 градуса (горе долу). ако долния загрява преди това на 100% термостат.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами в студено положени седи все едно не загрява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на място ако се вдига стрелката , значи проблема не е в нея. Сменяш термостата.

И аз това мисля защотот така прави на място вдига ... но ако е термостата няма ли да духа студено ....да не и падат оборотите да е студен маркуча и радиатора ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно там е проблема : маркуча е топъл преди температурата на отваряне на термостата. сети се сега кое не е затворило :drunk: сега като паднаха температурите забелязах моята че въобще не отваря термостата. трябва бахти карането да направя че да го отвори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостат. Стои леко отворен най-вероятно.При мен бяха същите симптоми преди 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостат. Стои леко отворен най-вероятно.При мен бяха същите симптоми преди 2 години.

ok благодаря за мнението ( ако има колеги от Пловдив и Стара Загора пишете ми на скаип lud_sam4444 имам въпроси към тях но не са за темата )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и моята хонда не вдига стрелката стои на парвите стрелки и много бавно загрява като е студено и аз си мислих че е термостата но го смених и пак сащото си остава немога да разбера какво е ако някой може да помогне благодаря колата е хонда сивик 98г.2000кб тд аеродек;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...