Jump to content
Guest dimodi

Отчитане на температурата

Recommended Posts

Guest dimodi

Темата за термостатите е дъвкана доста, изчетох темите на подобна тематика, но точно такова нещо не открих, така че ето и моят проблем :DСтрелката, която показва температурата на водата, си прави каквото иска - карам 5-10-20 км, а тя не мръдва от най-долното положение. След това примерно може да спра някъде и да загася двигателя, а като запаля отново, се вдига веднага до 1/3 - 1/2 и изглежда, че в този момент показва реалното състояние (но това не винаги става, може да си остане долу).Оборотите се държат нормално, падат след известно време, парното духа ОК, значи от какво може да е проблемът - датчик, термостат, нещо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

лоша връзка между датчика и показалеца на температурата, или клеясала е оста на стрелката, нещо дребно при всички положения :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

И аз го имам същия проблем откакто съм я купил....ама както казва Майната дребна работа...в началото ме дразнеше после свикнах....с уреда за бензина същата работа...ходи си кадето си поиска :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Ако е термостатче няма ли да се ебава парното бе човек.... :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Термостат4е :drunk:

<{POST_SNAPBACK}>

ако беше термостат4е, или нямаше да му духа парненцето, или щеше да си препече двигател4енцето, както невинаги му отчита датчика :bounce:

ама не е :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Stonez каза: 100% температурен датчик :drunk: ....пък аз казвам :bounce: Наздраве !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

Термостат4е :drunk:

<{POST_SNAPBACK}>

Ти па ся ко каза :bounce: Редактирано от greenwather

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Стига бе, какъв термостат...... може и той да има проблем, но както каза майната, стрелката ще се държи така САМО от кофти контакт/датчик или проблем в стрелката.Оправи този проблем и после си провери и термостата.Между другото, аз имах проблем с термостата... бавно загряваше и при леко каране истиваше.... но парно си имах, така че парното не е много показателно. Като смених термостата, всичко се успа и парното стана малко по-топло, но само по парното не е добре да се съди за термостат, особено ако нямаш наблюдения преди да се е скапал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimodi

След известно време наблюдаване, се оказа, че основният проблем е, че колата бавно загрява (да не кажа хич) и стрелката никога не успява да се качи където й е мястото. Сменихме термостата и наистина се оказа, че е било от него - не се е затварял напълно, от едната страна е оставал процеп. Сега вече е ОК :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Жив и здрав бъди Димоди за тоя пост :( а пък с многознайковците 6е са разберем пред барбекюто на националната :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...