Jump to content
ВладоВТ

Поляритет в таблото

Recommended Posts

Здравейте. Става въпрос за 5 gen Civic. Предишния собственик е сменил бобината на бензиномера с такава от 6gen Civic. В момента, когато резервоарът е празен, стрелката бие Full и обратно, когато го напълня - пада в резервата. След като разглобих таблото с уредите, виждам, че контакт към бобината дават 3 болтчета. На 2 от тях има отбелязано + и -. Въпросът ми е, ако ги разменя с подложки и кабелчета(това е техниката, която смятам да използвам), дали при разменени + и -, бензиномерът ще отчита в правилната посока. Надявам се някой да може до помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоритично би трябвало така да стане, но не съм пробвал дали и практически става :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма да рискувам. Разглобих таблото с цел едно малко проектче, което е почти завършено(боята съхне). Проект табло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Ти си първият на който стрелката му ще е постоянно на макс! :lol: Майтапа настрана. Провери какво става и под седалката- нали там е бензиномера с помпата? Да не обърнеш поляритета в таблото и да се окаже, че ще подадеш + към маса директно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не се бях сетил за този вариант. Мерси за идеята, колега. При първа възможност ще проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A неможе ли да се размени поляритета на самата стрелка. т.е. да разпойш кабелчетата който директно идват от намотките на "роторчето" на стрелката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...