Jump to content
KONI

странно поведение на волана

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От вчера забелязах странно поведение на волана. За какво става дума?

При движение, независимо с каква скорост, и когато колата е на скорост при отнемане на газта, кормилото прави едни странни движения ляво-дясно. Пробвах я и на 100км\ч на70км\ч., винаги щом отнема газта кормилото ги прави тези бързи движения.

Когато колата не е на скорост, подавам, отнемам газта няма нищо.

Става дума за прелюд 4г. Някой имал ли е такъв проблем или идея какво може да става с тази кола?

 

Поздрави и помагайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случва постоянно и мисля, че проблема е в разбит кормилен накрайник или шарнир и коловозите по иначе прекрасните ни улици. Когато даваш/отнемаш газта колата се килва назад/напред и така ти се променя усилието, което е нужно да държиш волана изправен. Сходимостта също се променя при тези "гмурвания" и вирвания на предницата и затова усещаш разлика в поведението само при промяна на скоростта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро някой тампон на носач

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е някой тампон ... И моята беше така .. един приятел ме бъзикаше, че не може да я кара, 'щото завивала сама ;). Като набиеш рязко спирачки чуваш ли отпред едно приятно метално чукане? Или като минаваш през дупки или по-висок асфалт на пътя? Ако не чуваш и продължаваш да си караш така скоро ще почнеш да чуваш ;). Сменявай тия тампони навреме, че гумите заминават много бързо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е от един път ли да се разбият тампоните !при мен от разбити накрайници и липсващи тампони на стабилизиращата щанга се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Днес бях зает и изпратих друг човек да закара колата на сервиз за диагностика.Ето какво са му написали като проблеми:-тампони на стабилизиращата щанга-тампони на щангата която държи носачакато не гарантират, че проблема е от тези тампони , и че ще се реши с тяхната смяна.Утре ще ходя да ги търся но някой може ли да ме ориентира за цената.След смяната ще пиша какъв е резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...