Jump to content
gabbo_stigb

Проблем с двигател D15b2

Recommended Posts

Карам Хонда Сивик с двигател D15B2, автомобилът е с газова уредба (слагана е в Италия). На газ автомобилът работи перфектно, превключа ли на бензин и започват проблемите. Когато е на бензин и при празен ход на двигателя оборотите се менят от 100 до 2000 за секунда като на моменти дори гасне. При подаване на повече газ, над 3000 оборота ги държи без да се менят. Поради този проблем закарах колата на диагностика и ми казаха, че ламбда сонда трябва да се смени. Речено - сторено. Купих ламбда сонда БОШ за 100 лв, смених я и откачих клемата (+) на акумулатора за да изчисти компютъра грешките които е натрупал. След това два дни нямах проблеми колата работеше перфектно и на бензин и на газ. Но пак започнаха старите проблеми с мененето на оборотите когато колата е на бензин. Опитах да откача отново клемата на акумулатора и да изчисти грешките - получава се но само за един ден, после се почва стаарта песен на нов глас. Забравих да спомена, че когато темперарурите на вън са по ниски от 5 градуса двигателя успява да поработи 2-3 минути и на бензин без да създава проблеми, но после............. Въпросите са ми:Каква може да бъде вероятната причина за посочения проблем?Къде в София правят качествена диагностика (на японски автомобили), за разумни пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Ходи в "бош" в обеля (мисля че е втората част).ще ти я направят там.иска се прочистване на системата.а за пари нз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...