Jump to content
bestlap

Сваляне на задни прозорци на Honda Civic

Recommended Posts

Как се свалят задните 2-прозореца на такъв сивик>>> http://image.automotive.com/f/images/89598...x+side_view.jpg защото искам да залепя фолио искам да стане добре но не мога да го залепя като са на колата и искам да го сваля моля помогнете ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези не са ли залепени ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми честно казано не знам :lol: вие кажете как мога да ги сваля ?Значи пробвах 2 3 пъти да лепя фолио и се на 1 2 места излиза въздух и в топло време и в по хладно и не става а искам аз да си го залепя и да стане добре лепил съм на 2 3 коли и 1 джип и е ставало без грешка ама те на тези прозорци не мога :D Та ако може помогнете да ги сваля и ще ми е 100 пъти по лесно и ще стане супер :) !! Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво трябва да ги махаш? Като искаш махни пластмасите около стъклото ама да махаш стъклата няма да стане защото са залепени. Като искаш да не ти остава въздух взимаш един пистолет за горещ въздух и внимателно нагряваш и избутваш балончетата.Внимавай с пистолета защото може да стопиш фолиото и дори да скукаш прозореца ако го нагрееш много.Успех!

Редактирано от sezer01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ли със сешоар а обяснете тогава как се размонтират пък пласт масите около него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези прозорци са лепени един мой авер ги ряза с нож за мокет и му отне около 3 дена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как ми препоръчваш да залепя фолио и да стане добре ?Как да сваля поне пласт масите около тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходя при един майстор тук в Асеновград ,който ми сложи фолио на Сивик 6г. без да сваля кори и стъкла.И мога да кажа,че са направени идеално.И на предишните ми коли Опел,Ауди,Ланча както и на един приятел Акорда ги направи без да сваля каквото и да било.Учудвам се че трябва да се свалят прозорци и кори.Все пак човека се занива само с това и сигурно е налепил стотици коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ходих да ми слагат фолио на страничните стъкла, човека си ги изряза точно по стъклото и ти станаха перфектно и до ден днешен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вие не ме разбрахте то не трябва да се свалят но ако сваля прозореца и го сложа на масата и го изчистя идеално и после фолиото ще се залепи супер и ще изкарам всичката вода от вътре ще стане перфектно докато е там трудна работа:)Та ако някой може да ми обясни поне корите който са там как да ги сваля ???Щом прозорците са залепени искам само корите да сваля и пак ще ми е 2-пати по лесно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За корите също е много играчка.Трябва да свалиш задната седалка цялата, всички стабилизиращи щипки и винтове. Аз ти препоръчвам да наложиш фолиото отвънка на прозореца.Внимателно да го изрежеш по краищата. След което го залепваш отвътре и избутваш водата/въздуха.Всички двуврати хонди имат черно окрайчване на прозорците така че дори и да отрежеш малко повече то няма да се вижда отвън.Относно сешоара - да и с него става.Вземи си американско фолио, малко по-скъпо е но е по-твърдо и не се драска или къса лесно.Водят го американско иначе е китайско като всички останали.Аз си взех от него 1 ролка беше 16лв 60X300мм а 90X300 е 20лв.На теб първото ще ти свърши работа.Отвътре като го залепиш изрежи му крайчетата с резеца около пластмасата да не стърчат,а и да го опънеш добре.Ако има нещо друго питай : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем ок :) аз по принцип точно така правя налагам фолиото от външната страна и от вътре ми свети някой с фенерче и го изрязвам супер става точно и не прозира никъде но не мога да изкарам хубаво въздуха в смисъл се оставят 1 2 ленти и само че ги изкарам и излизат пак или пък на друго място :D това ме ядосваше :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не сваляй нищо сега, че става студено и се чупят щипки и крепежи.После скърца много гадно.И за две затъмнени стъкла (за който професионалист няма да ти вземе голяма сума) рискуваш да ти тропат пласмасите в купето.Ама ти си занеш най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де тия професионалисти какво толкова правят което примерно ние да не можем ??Няма ли някой който си е лепил на такава кола сам фолио аз не съм за тия 20 лв но искам аз да го направя не друг ??За това ако някой е лепил да помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе слагай си ги сам няма какво да се чудиш. Ти дето ще им дадеш 30-40 лв за работа по-добре си вземи още 2 ролки за тея пари хем ще се научиш, хем и утре може на някой друг да сложиш : ) А колко са професионалисти само те си знаят. Чертите се получават понеже стъклото не е идеално право а е леко вдлъбнато отвътре. Затова като гониш водата там където се получават резки избутваш резката така че да няма въздух вътре и нагряваш като едновременно с това не пускаш шпатолата от края на фолиото.Така се изгонват всички резки и балончета с въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за обясненията и помощта точно това исках :):D:P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, пак заповядай.После да качиш снимки да видим как е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви снимки :cool: за мен стана супер :http://www.picvalley.net/u/2148/1471159650...lF6iUSDXrTC.JPGhttp://www.picvalley.net/u/1994/3973782071...aKAum6ZT47k.JPGhttp://www.picvalley.net/u/2125/6018780995...bVdt1kYIjrY.JPGhttp://www.picvalley.net/u/2344/1745798437...YhrDbKCDrQ6.JPGДоста се поизпотих но ги залепих много добре прецаках 1 ролка фолио и вече от 2-рото схванах как става и таман ми стигна :D дайте мнение как е според вас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега мисля да залепя и на задния и там сигурно ще падне игра но дано да стане :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...