Jump to content
_HAKERA_

Подходящо ли е това масло - Q8 T 55

Recommended Posts

Здравейте,

на ЦР-В-то при пълен ляв или десен мн стържеше(жулеше) задният диференциал, чак леко ми убиваше скоростта и тресеше огледало, волан и тн. Четох тука, че със смяна на маслото това се оправя :offtopic:

Източих старото (рядко почти като вода и мн тъмно черено на цвят, може би нормално като

Англия, понеже нямат големи студове или жеги).

В аутодатата дават само SAE DEXRON II. В 1 магазин имаше 75W-90 на Q8, обаче отзад пишеше

DEXTRON II ( с 1 буква "Т" повече), та взех Q8 T 55, и още пише SAE 80W-90 API GL-5

Сравнително гъсто е, диференциала сега няма да се обади :cool:

обаче подходящо ли е това масло? може ли да навреди нещо на семерини или нещо да окаже влияние

на блокажите?!?!?

 

 

П.П: ако на някой му се занимава би ли обясни действието на автоматичните блокажи или там както се

води системата на CR-V примерно. Води се, че са зацепени предните и когато пребуксуват се вкл и

задните, но как става това? И какви колела как зацепва? Мисля за AUDI беше казваха, че е зацепено 1 предно, ако забуксува вкл и другото предно, ако пак продължава вкл и 1 от задните, и пак при нужда вкл реално и 4-те.

Ако някъде го има обяснено това, може просто и линк :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как е с новото масълце,че ми е интересно.А и на други съклубари,също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами изобще няма да се обади диференциала :rolleyes:не знам обаче дали е добър избора ми, и дали би могло да окаже някакво влияние на включеанетона задният мост........другото, което се чудя е дали да налея и такова същото масло за предния диференциал и скоростите!?!?!за скоростите май е по-добре да е по-рядко, ама са на 1 с диференциала......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не казвате за съвет :dry:освен ще блъскам такова и за скоростите пък каквото стане ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно те мързи да потърсиш стари теми за инфо.....Ходи си купи масло каквото трябва от някой дилър на Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да кажа само , че едно CR-V което толкова тракаше , че направо спираше , само като му наляхме ATF-Z1 и заспа :(Благодарско на Johnyboy за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4 би ли ми обяснил как се ползва търсачката?!?!?!ето аз какво напраих и не стана.Горе вляво цъкнах на searchтам написах думата диагностика и излезе само 1 пост (нещо от сорта на нарушителите задрешетките..............)а в мой пост (търся хим, сега даже е напред поста, че тъкмо писах там) споменавам думата"диагностика", а търсачката не го намира?!?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...