Jump to content
milkobo

Контактен ключ за ХОНДА англичанка

Recommended Posts

Здравейте на всички! Онзи ден контактния ключ ми се прецака падна капачката с отвора за ключа и се оказа че тя държи едни ролчици в определено положение иначе не мога да вкарам ключа.Извиках един ключар и за по-лесно го изкорми (махна ролките).Сега трябва да натискам леко ключа навътре за да го завъртя.Дразни ме и ще го сменям но се оказа че има два болта без глави заводско са занитени някой знае ли как се сваля режат се примерно и после...В една морга ми искат 50лв. втора употреба и мисля че е добре цената!Интересува ме някой сблъсквал ли се е с проблема и как го е решил.Ще бъда благодарен на компетентни мнения и полезна дискусия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми се наложи да се справя с подобен проблем.Махнах всички кори около кормилото, за да не ми пречат, откачих и всички куплунзи, които пречат.След това с малко ъглошлайфче срязах горния болт(единия от тези без главата) в средата между планката и тялото на контактния ключ.После понеже нямах място да срежа и другия без да нараня нещо друго, извъртях планката, която придържа тялото към кормилния прът нагоре и супях да откача тялото.След това развих втория болт.Ако имаш място срежи и втория болт.По този начин си запазих и планката и тялото на ключа.След това сложих нормални болтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото!!Иаз така предположих че ще играе ъглошлайфа.А болтовете има ли нещо специално нещо ситна резба или са нормални болтове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези болтове се развиват само по един начин- с дълаг и тънак секач( чука се в единия край под ъгъл и зора е да мръдне малко и излиза после на ръка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това със секача го пробвах най-напред, но специално този път не мръднаха грам и се наложи да прибегна до ъглошлайфа.Въпреки всичко и големия инструмент резултата беше отличен - и планката(скобата), и тялото останаха здрави.В добавка към малкото ъглошлайфче може да се използва и поизносен диск, за да е още по-малък диамеътра на режещата част.Болтовете бяха стандартни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги развих и се учудих колко лесно тръгнаха!Мислех хиляда варианта и на първия пробих една дупка в средата и начуках един шабър да се впият ръбовете и с ключ го развих,веднага тръгна и ми дойде кураж а втория с една малка плоска отверка с почукване и той се разви направо останах изненадан колко лесно стана.Мислех да заварявам шестограм отгоре какво ли не! Сложих си два нови имбусни болта М8 стегнах го и супер!!!По-хубаво стана и от ново!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията Ви :)

Редактирано от milkobo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех ключа от моргата и си го свалих по същия начин за 5 минути.Онзи ме пита аз ли ще си го свалям и ми обяснява че имало два болта без глави...сигурно да ме уплаши но незнае че аз съм прогонил нещата със свалянето.Отидох с един куфар инструменти и за 5 минути го свалих.После разбрах от неговия колега че ако бях отишъл с ръцете в джобовете щеше да ми иска 20лв. за свалянето.(нищо лошо де )ама аз не съм от тия!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренаредиха ми новия ключ и всичко стана супер! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...