Jump to content
Anton1o

Удариха ме, каква е процедурата с застраховката?

Recommended Posts

Въпросът ми е че ме удариха ,счупена лява врата ,калник и огледало.това се случи днес ,казаха ми че застрахователите са на работа от сряда, та въпросът ми е мога ли още утре да си купя врата и калник и да ги викна в сряда на оглед.Просто искам да ми обясните как е най редно да направя, дали да я карам на сервиз и т.н.Аз имам пари и искам да я оправя по-бързо да не 4акам застрахователитеДайте ми съвети.. Колата междудругото ми е Сивик 1.3 94г 5 ген. Хетчбек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по добре почакаи застрахователите да снимат щтетите и оценят всичко повредено по колата пак тогава я караи да я оправят,ти само можеш да закупиш нужните части докато ги чакаш за снимането ;)

Редактирано от CRX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по добре почакаи застрахователите да снимат щтетите и оценят всичко повредено по колата пак тогава я караи да я оправят,ти само можеш да закупиш нужните части докато ги чакаш за снимането ;)

Аз ще ги купя но , те възможно ли е да ме задължат в някой сервиз да ходя или нещо от сорта.И кой сервиз ми препоръчвате .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те карат да ходиш в сервиз, а ще ти изплатят обезщетение по експертна оценка след като мине огледа и я снимат. Няй-добре изчакай до сряда когато казваш че са на работа. Но аз знам че щета се завежда до 3 дни след случката. Да не стане късно до сряда? Най-добре се обади в застрахователната компания и попитай. Трябва да имат дежурен телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За трите дни сте наполовина прави, три РАБОТНИ дни до колкото си спомням аз бяха. В полицата или в договора трябва да пише точният срок за завеждане на щетите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е че ме удариха ,счупена лява врата ,калник и огледало.това се случи днес ,казаха ми че застрахователите са на работа от сряда, та въпросът ми е мога ли още утре да си купя врата и калник и да ги викна в сряда на оглед.Просто искам да ми обясните как е най редно да направя, дали да я карам на сервиз и т.н.Аз имам пари и искам да я оправя по-бързо да не 4акам застрахователитеДайте ми съвети.. Колата междудругото ми е Сивик 1.3 94г 5 ген. Хетчбек

В началото на месеца ми се случи и на мен.Отиваш при тях ако имаш протокол е по добре правят два огледа снимат и за по старите коли изплащат по експертна оценка както каза колегата.ако искаш некой лев спази процедурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем да си купиш каквото ти е необходимо за ремонта. За автомобили по-сари от 9 години застрахователите изплащат само по експертна оценка. Най-лесния начин е да им оставиш намер на банкова сметка и да чакаш някой слънчев ден да ти преведат (колкото те преценят). Не се притеснявай за трите дни, три РАБОТНИ дни са със сигурност. За теб остава само проблема, че не трябва да отремонтирваш НИЩО докато не я снимат.п.п Така процедират в ДЗИ, Дженерали и Алианц, но ако някой друг застраховател има по-различни условия (за срокове и начин на плащане) - най-добре е да ги питаш лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...