Jump to content
grisho_stz

Проблем след смяна на термо датчик

Recommended Posts

След като реших да сменя термо ключа/датчика за включване на перката на радиатора се появи следния проблем. При напълно студен двигател слагам новия датчик и при даване на контакт перката веднага се включва, и не спира. Слагам стария датчик и перката не се включва. Пробвах още един път и пак същото. Ходих в магазина, от който го взех, човекът го замерва и ми каза, че бил наред.Та някой ако има идеи от какво може да се получава така, освен от датчика, нека сподели ще съм му много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го знам кво е мерил магазинера, ама освен от него няма кво да е. като дадеш контакт на перката отива + а - идва от датчика-като се загрее пластините му се допират и сработва като подава - на перката. има и обратен вариант, в който датчика сработва +, но и в двата случая той пуска перката.твоя вероятно е постоянно сработен. ако имаш мултицет го сложи да мери верига и ако ти даде му двете крачета значи е залепнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор! Ще се помъча да намеря мултицет да го замеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се наистина, че на датчика нищо му няма. Просто обърнахме жичките преди буксата, която влиза в датчика, и нещата се оправиха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...