Jump to content
Snake Fang

Скърщаш шум от ляво предно колело

Recommended Posts

Здравейте,

 

Предстои ми пътуване до Варна и обратно до София този уикенд. От време на време от предно *дясно* колело се чува търкъщо пиукане/скрибуцане като че се търка спирачката в диска. Т.е. звука е свързан с оборотите на колелото. При завиване наляво звука изчезва, при завиване надясно се усилва. После изчезва и от време на време пак се появява. Какво говори това и доколко е сериозно преди такова пътуване?

 

Иначе хондичката си е супер! :blink:

 

Поздрави, Симеон

Редактирано от Snake Fang

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да ти задържа спирачния апарат от време на време.....От вътрешната страна на главината,там където влиза(ляга) карето,има нещо като фланец(прилича на чашка)...Когато се отлепи,издава такива звуци!Ако ти е там проблема,вадиш карето и махаш този "фланец" и проблема ти е решен!!!Между другото,накладките ти как са!?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязвам правописните си грешки, но май не мога да редактирам заглавието на темата.А шумът не майсторски език е 'виещ'.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си погледни накладките .....преди да си започнал да търсиш проблема по сериозно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Стамен, здравейте всички. :wub:Вече двама майстори директно ми казват, че симптомите са за смяна на лагер. Синдромът е в начален стадий, понеже виенето се появява рядко и за известно време, така че мисля да предприема 1000 км-тровото пътуване този уикенд. Накладки може да сменя при Омбре или във Варна, time shall tell. :)Поздрави, Симеон

Редактирано от Snake Fang

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хиляда километра път виещият звук 'уа-уа-уа-уа-уа' се появи за около 2-3 минути при скорост от 120-130 км. в час. Като давах леко наляво, надясно поизчезваше и после като намалих скоростта звукът затихна. Преди се е появявал и при ниски до нулата скорости. Лагер, а? Или накладки? :lol:

 

Иначе да пътувам с моята кола бе голямо удоволствие за пореден път. :lol: Мисля си като взема едни готини амортисьори доколко ще се подобри возията? Че тя е лекичка, със стандартно окачване и подрусва. :D

 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Нека ако някой от админите сметне, че нещата тръгват към офтопик от моя страна, да премести снимките като отделна тема, в която ще си говоря за хондичката. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...