Jump to content
Barito

Плафон

Recommended Posts

Колата е Сивик хеч ,дразни ме това че плафона ми свети супер слабо.Пробвах с диоди или не избрах подходящите или незнам без резултат .Някои с идеи .Поздрави на всички.Благодаря за идеите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко силно искаш да ти свети ?Вариантите са два - допълнително плафон или диоди до огледалото за задно виждане , насочени надолу или където си решиш по тавана - лесно се прекарва кабелче , свързано успоредно на плафона или смяна на крушката в плафона - не повече от 5W /оригиналната при мен е 2W/ , че поради нагряването при по - продължително светене ще стопиш пласмасовото капаче на плафона. За да е насочена светлината е необхофим рефлектор /може и алуминиево домакинско фолио/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, купи си хубави диоди, не ръчно правени. Аз съм с много евтина бяла плочка диоди, само 4 са при мен но светят достатъчно силно. Има с по 8, 16 и т.н. Струват до 15$ с доставката до България от ebay. Взимай една плочка, директно я закачаш с преходника, който ти е включен към комплекта диоди и светва. Става дума за директен монтаж без никакви запоявания и свързания. Все едно слагаш същата крушка като настоящата ти, но от нея излизат две жички свързани към платка с десетки диоди или колкото там си избереш. Проучи си хубаво кой размер преходник ти трябва и давай! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте аз какво си измайсторих;-малко е побългаряване,но на мен си ми харесва. http://koko83.snimka.bg/automobiles/moyata...316506.11211412

Редактирано от Crazy job

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм няколко къстъм според плафоните и светят доста добре:

Както се вижда светлината изпълва целия плафон и е равномерна, това с готово изделие е трудна работа.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от L&R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@^ Това е истината. Може ли малко по-подробно инфо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги 6те тарся тези смд диоди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги отговарям тук на всички лични които получих.Не произвеждам плафони ^_^Само давам насоки за НАПРАВИ СИ САМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...