Jump to content
m.g.

Нарязани гуми и каско в Армеец

Recommended Posts

Ситуацията е следната... на същото място пред блока, на което паркирам от 3-4 години и не преча на абсолютно никого, тази сутрин заварих колата си с нарязани гуми :) Коментар от моя страна мисля че е излишен... звънях в Армеец и едно много любезно момче ми обясни че по точка 16 от общите условия за застраховката този тип щети не се покриват, но си е мое право да си пусна щетата и да чакам експертно решение (от умрял писмо... общо взето).Моля ако някой от вас се е занимавал с подобна простотия да изкаже мнение.Благодаря!п.п. "16. По тези общи условия не се покрива: 16.1................ 16.2................ 16.3................ 16.4 увреждане или унищожаване на гумите, ако не е получено в резултат на застрахователно събитие, както и увреждане или унищожаване от злоумишлени действия на трети лица. 16.5................ ....."п.п.п. зимните ми гуми ще оцелеят ли на тези температури?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си застрахователя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно зимните гуми... в тази жега ще ги скапеш за норматив !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) някой ако има излишни летни 14-ки (185/60) и ги продава - сега е момента... нямям претенции само да изкарат до зимата и да не са на някаква безумна цена.п.п. може и 3 да са.... едната ми гума е здрава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качваш се на колата и караш до първата по голяма дупка на улицата... спираш малко след дупката, с някакъв остър камак надираш гумата и нарязаното така че да не си личи че ръбовете са гладки, трябва да са накъсани и надрани и викаш кат! Като дойдат кат ... обясни има че ви влязал в дупка от което ти се е пръснала гумата (гумите) и псувай кат ненормален.... и казвай че ще съдиш държавата затова ти трябва протокол! След като кат ти направят протокол се обади на застрахователите и те ше ти изплатът гумата и изправяне на джантата.... защото вече има застрахователно събитие :) с тяхните камъни по тяхната глава... ! Това е изпитано така че всичко зависи от това как ще си изиграеш филма! В тази държава само така можеш да се оправиш.... иначе те тъпчат като животно!Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една подробност обаче - пишат ти акт за 300 лв - че си направил птп, и също така ти вземат контролни точки, след това застрахователя ти изплаща 30% от стойността на 1-та гума защото цитирам "вече не е нова" а така или иначе ти трябват 2 еднакви гуми и с две думи, купи си нова гума (това важи дори ако си с джип и гумата ти 1-та струва 600 лв и ти трябват 4 гуми защото джипа ти е 4х4 а си купил гуми дето сега примерно не ги продават - винаги така се случва в тази страна...) по евтино си вземи нови гуми или да отидеш при майстор да ти я залепи (дори надрана и нарязана с нож) и те така... хубаво е човек да е информиран и да си прецени кое как все пак 14-ки по 30-40 лв можеш да намериш за брой втора ръка, дори не си струва да ги лепиш...и все пак мисля че са хлапета, щом си си пред блока...незнам и аз имам същите проблеми непрекъснато пробвах какво ли не, живеем в някаква уникална държава....където всичко е направено да не стане! и да не се съди общината заради дупките по пътищата...такива закони са си приели :)

Редактирано от CkopnuoH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май всички сме имали този проблем с нарязани гуми. аз го реших много лесно но се оръсих към 5-600 лв за една видео охранителна система, и заснех две хлапета и им :) разум им предложих да въстановят щетите и от тогава нямам проблеми, но разликата е че аз не живея в блок а в къща и ми бе лесно да ги намеря и набия малко разум

Редактирано от midnight_rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една вечер излизам от нас и чужам как и двете ми гуми изпускат едновременно.За голяма моя изненада намирам пред колата сина на един съсед с ножче в ръка.От там един хубав пердах,за които съжалявам малко,ама от после.И право при баща му.А тои какъв бои го дра.Сега имам 2 нови гумички за сметка на съседа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауу, да не дава господ никому такива "миролюбиви съседи". А иначе и аз съм в Армеец, ама явно не за дълго...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Застрахователя едва ли ще го сменя защото при всякакъв друг тип щети плащат доста добре... пълно щастие няма. ;) Пих една студена вода и си купих 4 гуми втора ръка... ;) Ако изключим парите с които съм назад всичко това си е губене на време, нерви и псуване напразно... не пожелавам на никого да му се случва. Възпитавайте си децата да уважават чуждата собственост и.... те така ;) Темата може да я затваряте...п.п. поне си изпробвах крика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...