Jump to content
Guest The Penalty

Температури... помощ!

Recommended Posts

Guest The Penalty

Здравейте всички!Имам следния проблем с моята ХОНДА (Сивик 1993, хечбек):Значи, гадта грее. Явно едната причина е от температурния датчик (който вече сменях веднъж, но с такъв втора употреба - Омбре ми го даде). Когато дам на късо перката да върти нонстоп нямам проблеми с температурата. Също нямам проблеми с температурата ако си пусна парното на макс (логично). Иначе загрява, но само когато е под голям товар, примерно когато съм карал 40-ина минути в задръствания, колата е доволно загряла, аз съм яко изнервен вече и ако я изръчкам - загрява.Ако карам кротко няма да загрее. Ясно ми е, че е датчик - до тук добре обаче си мисля, че има проблем и с термостата защото сутрин загрява мнооооооого бавно.В последните дни температурите са около 0 градуса че и надолу (7.30 сутринта) и докато стигна от нас до работата си мръзна, буквално в последните 2 минути от пътя ми се появява парно (винаги на едно и също място). Според мен загрява твърде бавно (но пък загрее ли - нищо не може да я удържи ;) ).Понеже съм пълен лаик искам да попитам, това ли е поведението на повреден термостат (освен в случая когато е блокирал напълно де)?Четох други теми и хич не ми се ще да правя разни цигании с картончета пред радиатора и т.н. защото съм сигурен, че тази кола ако е изправна няма нужда от помощ.Видях, че нов термостат е около 50 лева и не е проблем да си го купя, но все пак няма смисъл да го сменям ако това няма да ми реши проблема. Разбира се отново ще си купя и датчик.Благодаря предварително на всички отзовали се!П.П.Омбре направи ли нов сервиз? Има ли смисъл да му се обаждам и да го безпокоя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The Penalty

Благодаря за линковете!П.П.Успя да ме накараш да се чувствам глупвав - за урок да ми е :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

Ами вземи си смени датчика от това по лесно няма .и след това ако продължава така си смени и термостата .по добре дай някой лев ,че после ще ти се види нанангорно :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Успя да ме накараш да се чувствам глупвав - за урок да ми е  :dry:

<{POST_SNAPBACK}>

не беше това целта

 

но използвайте търсачката ... въпреки че в този случай дори и това не е необходимо, и 3те теми са на 1ва страница

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Ами вземи си смени датчика от това по лесно няма .

 

 

Датчика ти е добре. Той или показва или не, няма средно пложение.

 

Най-добре си смени термостата, и ще се родиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maddog

абе колко работи требе да се сменят че да му стане работата на тоз пичнямам хонда,ама туи не е от значениенаправи си качественна проверка на всеки елемент от охладителната система при качествем майстор и смени това което е нужноот лаене файда нема ,помагайте ако можете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...