Jump to content
vex

Vtec Valve Adj. Tool

Recommended Posts

Понеже знам, че е трудно човек да се сдобие със свестен такъв инструмент, затова ще споделя какво избрах за мен.

 

Глухо ключе 10х11 (в Практикер си харесах такова за към 9лв).

Гаечен ключ 14 (на този глух ключ на външната стена на 11, идеално пасна ключе 14).

Отверка, дълга поне колкото глухия ключ.

 

Все още си издирвам пластинки за измерване на луфта, но ето инструмента нагледно :o

Надявам се да е полезно за някого :(

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:o всичко това за реглаж на клапани ? пробвай с права отверка и звезда 10 :( Трябва съвсем малко да законтриш с отверката и да претегнеш. после може да си стягаш колкото искаш. За претягане ползвам гедоре на 3/8 (по удобно е от 1/2) .п.п. За пластинки виж в някой магазин на "Рико". Има горе долу биващи и не са скъпи :D Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нали на VTEC са доста навътре, та си трябва "спешъл туул" като този за да стигнеш до врътките ;)Не съм сигурен в София дали и къде има от тази верига магазини "Рико"... иначе в Бриколаж има пластинки ама са само през 0.05 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа ти си си го барнал за Б серия ;) Не ми е прилягало още да се ровя в Б-серия. Ами то тези пластини дето ги имам пак са така ;) Почват 0.01 , 0.02, 0.03 (малко по спомен ги карам) 0.10 , 0.15, 0.20 ..... И ако искаш да не е кръгло или на 5 трябва да слагаш 2 пластини , което е доста неудобно и неточно :) Ако намериш такива каквито търсиш свиркай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...