Jump to content
Guest Tino

Сравнение

Recommended Posts

Guest Tino

Та с риска да привлека гнева на администраторите и на други хора създадох тази тема за да прецените вие самите кои колко може.С голямото желание да не се псуваме ( че ще има глоби , ейй :puke: ) . Ta направих си труда да поровя малко докато намеря модела на БМВ 318 is и го сравних с този на CRX.Предоставям малко страници от които сами си направете изводите.И ако действително БМВ-то е било CRX-а то е при всички положения защото е било тунингувано,няма начин или иначе да го е бил.А има , ако CRX-а не е бил от барзите разработки.Та ето страниците : най-старият модел на 318is следващияпоследната vs.Ето и Хондичките,за които хора са най-милите коли :puke:Последната разработка а другите тука просто нямат повечко данни за тези модели :P Искам и да поясня,ТВЪРДЯ че Хонда за плитките джобове на хората е най-бързата ПРОИЗВОДСТВЕНА КОЛА , а не поправяна и преправяна :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Човече, НЕмога да те разбера какво искаш да кажеш с това "най-бързата ПРОИЗВОДСТВЕНА КОЛА" :P

 

СТИГА с тия сравнения - нищо ново НЯМА да покажеш и докажеш. Този който е фен на ХОНДА ще си остане такъв; този който е фен на БМВ няма да захареса ХОНДА, независимо от резултатите. Стига с тия глупави сравнения, от които единствената "полза" е умишлено (не казвам че Ти умишлено го правиш, ама....) изпокарване между хората за АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ !!! Защото знам сега какво ще стане - половината БМВ форум ще се изреди тук да ръси мозък и ще стане както винаги "манджа с грозде" от която нищо хубаво няма да излезе :puke:

Оставете хората намира - кой каквото иска, каквото му е кеф на душата - това да си харесва. Няма нужда от "натякване".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
Отговорено (Редактирано)

Ами искам да кажа че заводски,излизайки от завода в Англия,Япония или Америка Хонда си е бърза,обмислена и т.н. :puke: А за тва сас сравненията сам сагласен,но разбери че не аз започнах спора.Не мога и да разбера,като си фен на някаква марка ти държиш на нея,но ако в неправилната ситуация се изкажеш в неподходящо време нещата стават така.Магнум не ми се сарди,с тебе сме си говорили и имаш невероятна Хонда,започни и да я цениш.Отнася се и за всички останали,ценете си колите,говорете за тях,примерно както прави Парадокс.Не знам дали е истина за гонката му с БМВ,но той говори за неговата си кола,за неговоите постижения с нея,а не за някои си там.Колата за мене не е предмет,надявам са и за повечкото от вас също.За мене лично не можеш да си фен и на една марка и на друга,както каза АДХ.Ти си фен на една марка,отдаваш се изцяло на нея по какъвто си начин искаш.Някои се кефят като се дарпат и ритата гъзове,други се кефят как варви,как набира,въпреки че е дарта колкото тебе. Ако караш друга кола и си фен на савсем различна значи не си никакав фен !

Редактирано от Naughty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ами искам да кажа че заводски,излизайки от завода в Англия,Япония или Америка Хонда си е бърза,обмислена и т.н. :puke: А за тва сас сравненията сам сагласен,но разбери че не аз започнах спора.Не мога и да разбера,като си фен на някаква марка ти държиш на нея,но ако в неправилната ситуация се изкажеш в неподходящо време нещата стават така.Махнум не ми се сарди,с тебе сме си говорили и имаш невероятна Хонда,започни и да я цениш.Отнася се и за всички останали,ценете си колите,говорете за тях,примерно както прави Парадокс.Не знам дали е истина за гонката му с БМВ,но той говори за неговата си кола,за неговоите постижения с нея,а не за някои си там.Колата за мене не е предмет,надявам са и за повечкото от вас също.За мене лично не можеш да си фен и на една марка и на друга,както каза АДХ.Ти си фен на една марка,отдаваш се изцяло на нея по какъвто си начин искаш.Някои се кефят като се дарпат и ритата гъзове,други се кефят как варви,как набира,въпреки че е дарта колкото тебе. Ако караш друга кола и си фен на савсем различна значи не си никакав фен !

Първо - CRX, независмо коя генерация е, се е произвеждал единствено и САМО в ЯПОНИЯ - никъде другаде !!!Второ - ще ти задам един въпрос: - Ти какво искаш да докажеш или покажеш с тези сравнения ?! Че Хонда е по-добрата от БМВ-то - това ли е което искаш да докажеш ?! Ами хубаво - за теб (а и за мен) тя е по-добрата. Но и като цяло "ПО-ДОБЪР" е разтегливо пониятие. Едни харесват даден автомобил заради марката (щом е ХОНДА значи е готина :puke:), други заради модела, трети заради дизайна на точно този автомобил че всички заглеждат колата му и по този начин избива комплексите си..., четвърти заради нещо друго. Мисълта ми е че - не всички мислят еднакво. Неможеш пък и според мен НЕтрябва да убеждаваш някой в нещо, в което той не го вярва и НЕможе да го разбере/почувства. Същото е дали някой да слага АГУ на Хондата си - ами за теб това е идеотщина, обаче други немислят така. Все пак, колата си е негова, да прави каквото иска с нея - не сме НИЕ тези които ще му кажем какво да прави със собствения си автомобил.А по твоята логика значи аз НЕ съм никакъв фен (може и така да е) - защото не ми се ще да карам СИВИК абитуриентка :puke::lol: , ами искам и мечтая за NSX :dry: Ситуацията в БГ е такава че...малко са хората които КАРАТ това за което цял живот са си мечтали, това което искат. Тук се примиряваме с компромисни варианти, с коли по на 10, 15+ години, по простата причина че такива са ни възможностите. За някои собственици на ХОНДА сигурно карането на ХОНДА е компромис - мечтаят за нещо друго (примерно за БМВ), но имат пари само за еди каква си ХОНДА. Така че... ВЪпреки всичко, нищо не ти пречи да се наричаш както си искаш :P Щом се интересуваш и впечатляваш от даденото нещо (в случая даден автомобил или марка автомобил) - значи наистина си ентусиазиран, т.е. ти си ФЕН !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
Отговорено (Редактирано)

Моята логика искаше да каже да си ценим колите,не знам да сам изтъквал някаде че който не кара нов модел Хонда и т.н. не е фен.Фен е човек който започва с един модел Хонда,без значение какъв,грижи се за него,пази го,осаваршенства се и т.н. Както ти каза по моята логика и аз не сам фен.Избирах между 5 модела Хонда и избрах най-стария,не защото е стар,а аз започвам да се уча на него,а защото ме кефи,защото е симпатичен,защото това е една от малкото Хонди може би в цял свят да носят името ХОНДА.Тази кола за мене и по мое чувство е изпалнена с такова хубаво чувство че сядайки в нея,стояйки в нея просто ти е кеф.Радваш и се.Наясно сам с това че техническата и характеристика не е добра,не мога да се вихря с нея по 140 км/ч по магистралата , не мога да скасам някои модели бмв,vw или квото да е там,но за мене е ПЕРФЕКТНА :puke::puke::P Някои сравняват колата с жената,ами може и така да е.Това което мисля че всеки трябва да прави с колата си е да и се кефи,да и се радва,да я ЦЕНИ :puke: , а не като те скаса някой да си викаш ееее дарта си ма , дарта си и да си мислиш кога да сабереш пари за да купеш нова и да продадеш старата.Продаде се една единствена Хонда която чак сега се оценява че е експонат( Джазка ) и ако има вазможност да си я откупим отново,ще го направим.Хонда не е просто марка на кола....Надявам се да ме разбирате :lol:И забравете завистта,тя не помага за нищо :dry:П.П.Забравих нещо.Действително си е тяхна работа какво ще карат и с какво,но нали ни питат какво милсим :huh:

Редактирано от Naughty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Naughty, преди всичко сравнението ти не е много коректно ! ти сравняваш CRX VTEC а въпросният за който стана дума не се споменава да е бил с такъв мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

.Предоставям малко страници от които сами си направете изводите.И ако действително БМВ-то е било CRX-а то е при всички положения защото е било тунингувано,няма начин или иначе да го е бил.А има , ако CRX-а не е бил от барзите разработки.

A щом не е било CRX vtec то тогава изтакването че някво си БМВ е било CRX-а е напално излишно и безмислено,освен ако не искате да кажете че БМВ са по-добрата марка за вас.Ти сам каза че CRX-а не е бил в тек.Ами тогава как искаш да бие БМВ-то.БМВ-то е по-мощно и тва че crx-a се е дарпал или сазтезавал е пална грешка и шофиора чвно не е бил запознат данните на Bmw-то :P Не смятам че е много тактично да се фукате с чужди коли как били били нашите скапи за сарцето ни Хонди при условие че те са били с по-слаби характеристики :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Прав си, стасе, не беше VTEC. Обикновена 125/130 коня, не знам точно колко. Аз присъствах там, понеже се возех. Феновете са клубари, но няма смисъл да ги намесвам, понеже и 2мата са собственици на БМВ в момента, едва ли ще дадат точно мнение.Това коя кола по-бързо ускорява е едно, темата ми беше за поведението на колата в завоите. Както и да е, АДХ е прав, темата поражда само кофти страсти, както винаги и е било.Naughty, какво да направя, че финансите ми позволяват да имам тази кола, а не колата на мечтите ми, М3. За М3 има да си мечтая...дано да има все още този модел, когато реша да си го купя. Както не съм и само аз този, който си мечтае за М3, едно време в списание Вираж го бяха описали като колата, за която хора си даряват бъбрек, или мислят как да утрепят старата си богата леля.По твоята логика, дай да не сме фенове на Майбах тогава, или на Бентли. Или на McLaren F1 (най-добрата кола, според мен). Защото и милионери да сме, пак ще ни е трудно да се сдобием с такава? И не си прав, че не си оценявам колата, виж в автоспорт темата какво съм писал. А и инвестирам в тази кола, и продължавам да инвестирам и сигурно ще вкарам повече пари в нея, отколкото стува. Не е като да не се кефя, и осъзнавам качествата на хонда. За добро или лошо, това ме отдалечава още повече от любимото БМВ. Колкото и да съм фен, ще предпочета да си взема по-евтина и бърза хонда, отколкото скъпо и слабо БМВ.А какъв фен съм? Ами май никакъв фен не съм. Например фен съм на Левски, ама се кефя на представянето на ЦСКА по евротурнирите, а и някои елементи в Левски бих ги обесил на първото дърво.Фен съм и на WilliamsBMW F1 отбора, ама няма как да не призная постиженията на Ферари и майсторлъка на Шумахер. Колкото и да го мразя.Сега като сме фенове, не означава да сме коне с капаци, нали така?Също искам да се извиня на АДХ и другите клубари за повдигната тема. То и в БМВ форумите често става така, идват от Ауди и разправят как БМВ не става, идват и от тук и разправят, как CRX-а щял да скъса БМВ 540 дето има двойно повече цилиндри и повече от двойно обем -- никак не е приятно, и ГРАМ не е полезно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

по дяволите ,човече, не четеш ли внимателно ?! аз не саъм твърдял че едното е по-добро или другото ! там стана дума за CRX ( ne se psomenawa VTEC ) и БМВ за което спецялно се уточнява че е iS ! това което аз твърдя е че това БМВ е много моща машина а не че е по-добро от кой да е CRX !!! сега и БМВ М3 е по-добро от всеки един сивик, но би било глупаво да се сравняват , нали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

С желание да се запзи добрия тон ще си затвора устата :P Който квото си иска, ама кадето трябва :puke::puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

С желание да се запзи добрия тон ще си затвора устата

от уважение към теб и добрия тон , аз ще се извиня ако съм те засегнал или обидил и с това също ще приключа по темата ! :puke: ( жалко че няма икона "ръкостискане" :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho
Отговорено (Редактирано)

Мили момчета и приятели, не виждам защо въобще трябва да сравнявате колите! Почитайте си ги, карайте си ги, важното е на ВАС и БЛИЖНИТЕ ви да я харесвате ! Винаги ще има хора, които да оплюят нечия добра репутация (все пак живеем в България) Аз мисля, че не бива в общество като нашето (което примам като братство) да имаме раздори и скандали - за туй се хора казваме - да си прощаваме и помагаме и разкрасявайте колиците си :puke:

Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Правете любов - не война и разкрасявайте колиците

алооо модераторите, я веднага да махате това ,че кой знае какво може да си помисли някой гост за мен и Naughty !!!:P:puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Стас - нямах предвид любов между тебе и Наути в тоя смисъл бре :puke::lol::dry::huh::puke::( Ама кой за какво си мисли хихихихихи хайде аз ще го поправя :P:puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

ебавам се ..в името този път на доброто настроение :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

В ауспуха, в ауспуха! :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho
:dry::huh::(:puke::P:(:puke::lol::puke: хахахаха хайде - за доброто настроение - НАЗДРАВЕ - (с кафе, че т'фа пия в момента) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

В ауспуха, в ауспуха!

за в ауспуха беше подходяща колата на Тони че поне го омасляваше добре ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

В ауспуха ама ако го стигнеш!! До скоро те укървавявах и УМАСЛЯВАХ а скоро ще те укървавявам само!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
Отговорено (Редактирано)

Цитат (Naughty @ Mar 22 2004, 10:05 PM) .Предоставям малко страници от които сами си направете изводите.И ако действително БМВ-то е било CRX-а то е при всички положения защото е било тунингувано,няма начин или иначе да го е бил.А има , ако CRX-а не е бил от барзите разработки.  A щом не е било CRX vtec то тогава изтакването че някво си БМВ е било CRX-а е напално излишно и безмислено,освен ако не искате да кажете че БМВ са по-добрата марка за вас.Ти сам каза че CRX-а не е бил в тек.Ами тогава как искаш да бие БМВ-то.БМВ-то е по-мощно и тва че crx-a се е дарпал или сазтезавал е пална грешка и шофиора чвно не е бил запознат данните на Bmw-то  Не смятам че е много тактично да се фукате с чужди коли как били били нашите скапи за сарцето ни Хонди при условие че те са били с по-слаби характеристики 

Според мен гледаш много странно на нещата.а може и аз да съм чешита.Аз например гледам на колата си ,като на жена.с нея имаме много щастливи моменти,но се е случвало да имаме и някои тъжни.в това няма нищо лошо обаче.даже напротив,според мен е полезно да имаш лоши моменти.аз като застана до някоя по-силна от мойта кола,не се скатавам и не се крия.правя точно обратното.имам добри познания по доста от колите,които кръстосват нашите пътища и нарочно се дърпам с тях.знам че са много над мен,но го правя за да видя аз колко мога.случвало ми се е да компенсирам разликата в мощността на колата с каране и е много приятно.това си е един вид изпит и признание.гонил съм се с какво ли не:Audi 1.8T,S6,A8 4.2,M-Class 320 AMG и много други.даже и с порше турбо се опитах само за да го ядосам и да видя колко върви.поне при мен е такава логиката.аз си обичам колата и много добре знам че не е най-бързата на пътя или пък най-новата,или пък най-скъпата.но да ти кажа честно-въобще не ми дреме.просто се кефя да дразня тъпаците,които си мислят че като броят маса пари за кола и са номер 1.а като ги бия,направо получавам оргазъм(и колата също естествено) :Dп.п. Да ти кажа честно-човек се учи когато противниците му са по-силни от него.и когато губиш се самоосъвършенстваш,за да победиш.имаш стимул,а ако си свикнал да побеждаваш-много бързо ще те надминат останалите. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Така е , много правилно си се насочил прелюд . За мене колата е удоволствие , каквото удоволствие е и да сам с приятелката си :D За мене също е като жена . Може би говорим за едно и също нещо , но от различна гледна точка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Kakъв кеф можеш да изпиташ от това , че си скъсал някой с волга или друга катафалка! Естествено кефа ти идва от това да сцепиш някой БЕЗСМЪРТЕН за каквито се мислят по улиците! Например конкретен случай с АУДИ купе 136 коня ! Всички сте виждали как изглежда мойта е оня със супер наточено ауди и неможе да скъса някаква КАСКА , поне на външен вид квато е олюпена и начукана и зад нея не се виждаше кво има напред от син пушек! На първия тур аз зад него до 150км и не е видял кой знае кво но на втория светофар вече огледа упонента си и разбра, че става въпрос за 46 коня по слаба кола / обсъдихме го/с ебати облаците отзад като за основен ремонт! От там пак но тизи път той плътно зад мен до към 140 км, нямаше на къде повече! Еми неможа да ме сцепи! И аз него не го сцепих но не му дадъх шанс и то два пъти! Онази гат трябва да върви повече но неможа ! Най вероятно му е липсвала центровка на задкормилното устройство! Та подкрепям мнението и на Прелюд и на Нооти! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Представете си хора какво е да ръчкаш в червата с логото в градски условия,секи ч гледа няква малка дребна ама като я види 3 4 дължини пред него и му се ебава мамата,ама тогава оправданието е , тва е Ходна , сигурно е много и мощна , ама нееее 1.3 кубика с 65 кончета ето и повечко или пък на магистралата като я опънеш на 180 , което е действително максимума и ония дето трябва да варвят ПО КАТАЛОГ каде каде повечко само гледат как нещо жълто с червено или жълто със синьо минава покрай тях :D:):D Ама да ви кажа най - яко беше с червената ( сивик 5г 1.5 90 кончета ) да минеш покрай буркани сас 170 и ония да не могат и да натиснат детектора на лъжата , просто е страшно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

Та с риска да привлека гнева на администраторите и на други хора създадох тази тема за да прецените вие самите кои колко може.С голямото желание да не се псуваме ( че ще има глоби , ейй :dry: ) . Ta направих си труда да поровя малко докато намеря модела на БМВ 318 is и го сравних с този на CRX.Предоставям малко страници от които сами си направете изводите.И ако действително БМВ-то е било CRX-а то е при всички положения защото е било тунингувано,няма начин или иначе да го е бил.А има , ако CRX-а не е бил от барзите разработки.Та ето страниците : най-старият модел на 318is следващияпоследната vs.Ето и Хондичките,за които хора са най-милите коли :dry:Последната разработка а другите тука просто нямат повечко данни за тези модели :) Искам и да поясня,ТВЪРДЯ че Хонда за плитките джобове на хората е най-бързата ПРОИЗВОДСТВЕНА КОЛА , а не поправяна и преправяна :huh:

и аз да си изкажа мнението .. понеже много съм се интересувал от БМВ ... да ти кажа че ти бмв фен неможе да го направиш хонда фен квото и да кажеш .. те се кефят на други неща "пергели" и такива работи се пак колите са им със задно предаване .. другото което е да кажем на еднаква кубатура Хондите са по добри на 400 метра .. обаче бмв имат много по големи двигатели та те полвината автомобили на бмв са 6 цилиндера само за сравнение .. едно бмв e30 325i 170 коня си е напално конкоретно на CRX 1.6 16v DOHV VTec 150 коня .. аа изобщо не подценявай бмв .. щото на Хонда най-мошния автомобил е 270 коня а на бмв по 400 коня има .. верно е че са с двонно по голяма кубатура но мошноста е важна ти ако имаш пари да си земеш такава кола 100% няма да ти пука дали ти харчи 17 колкото харчи NSX .. или пък 25 колкото M5 .. за това неги сравняваи 2те марки няма смисъл.. и пак казвам задното предаване е страшно предимсто (не случаино NSX i S2000 са с задно предаване). Аз имам тук една кола под рака със задно тя е само 82 коня мохер 12ка .. но с нея си правя супер много кефа като почна да си я вартя .. затова и бмв и хонда си имат предимства ... но за мен истината си е Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

едно бмв e30 325i 170 коня си е напално конкоретно на CRX 1.6 16v DOHV VTec 150 коня ..

Абе момче. Ти наеш ли колко са куци БМВ? 320и Е30 ги мажех с 1,7ТД! Оня ден най-читавата 325-ца с чип панда на 400м от Сеат Ибиза 1,8 ГТИ или там квото е. Колата е 130 коня. Кво повече да ги коментираме?А за Омбрето дето прескочил зверски тия бързите 318ис с Акорда?А мойта дръпка с 540иа-то? Просто не върват и тва е!Може да прават пергели, слънца и т.н. но не върват! Ааа щи дам още един пример кое на кое било конкурентноспособно. Начи на Божурище има един черен ЦРХ 150 коня. Той смаза зверски едно Е30 335и на около 450м!БМВ и вържеж?!? Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd
Отговорено (Редактирано)

Тоя с Ибизата ми е комшия едвали не .. и него го знам и БМВ то го знам бмвто е на Мегофф .. и го виждам почти секи ден и за гонката знам .. значи парво ибизата си варви много тя почти няма загуби .. второто саединитела на мегофф е отишал .. кариа ти бес саединител да те питам как е .. не защитавам бмв просто казвам фактите .. един от тях е че една от наи варвежните коли е M5 .. сигорно точно 2 коли могат да го бият онова ауди кадето е 400 и кусор коня и субаруто .. кажими една хонда която да е конкоретно способна на тези 3 автомобила .. а за 318 е30 .. та те са по 105/115 коня карб/инжекция .. на това купе е нормално да са по бавнички .. но пофтарям кефа от тях е задната предафка .. аз с 82 коня както казах се расцепвам от кеф .. неми се мисли 115 коня кво е :dry:

Редактирано от w1zz4rd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Има известна разлика междъ 318и и 318ис и тя, е че 2-рото е 146коня...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
Отговорено (Редактирано)

Ами ще се включа пак , има Хонди и по непотвардени данни са 3 s2000 и две със сигурност Тайп Р-а :huh: Тайпе Р - а е 200 кончета искорява до 100 за 6,6 /7 а с2000 240 коня и ускорява за 6.2 данни за с2000А не знам колко е аудито или квото е да там , но засега виждам единствен противник на Хондите субаруто , ако не се лъжа но сам чел че е 220 230 коня :dry: А вече за правените Хонди , имам предвид с чип и т.н. да не говорим :)Пък ние си се разбрахме , кой квото иска да си хареса , както сам каза Ходнажията си остава Хондажия :dry:

Редактирано от Naughty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

.. и пак казвам задното предаване е страшно предимсто (не случаино NSX i S2000 са с задно предаване).

Предимство в какъв смисъл?предимство е само ако искаш да скапваш гумите за отрицателно време,да се въртиш в кръг или ако си много голям майстор с такава кола(каквито почти няма).Пък и Хонда ги прави тия два модела със задно предаване,защото си има правила за да можеш да продадеш нещо в пазара на такъв тип автомобили.NSX-спортен автомобил.никой няма да си купи мощен спортен автомобил с предно предаване.първо защото такава кола се продава на хора,които претендират че могат да карат кола доста добре. второ защото почти винаги са със заден или централен мотор и трето,защото просто никой няма да си купи такава кола с предно предаване.ЗА S2000 е почти същото.само дето това е кола тип Roadster. Т.е. кола само с две места и задно предаване.това е Roadster-а по дефиниция.А иначе другите предимства на задното предаване са:като му изпуснеш края направо катастрофираш,задължително трябва да са ти обути и 4-те колела в добри гуми:dry:,имаш допълнителни загуби от триене в кардана и по-сложна конструкция примерно и куп други сигурно,които въобще не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

Предимствата са доста повече .. пурвото автомобил със задно предаване има по добро ускорение .. защото като е с предно колата олеква оптре .. а като е отзад 4аст от тежеста пада на задните гуми и се овеличава сцеплението със земята .. и ако говорим за завои със влизане с вратите напред с задно се влиза с по голяма скорост .. и пак казвам има непофторимо удовостлие .. какув е кефа от предно предаване .. това е същото като скоростите .. кви са тия скорости на волана или афтоматични .. пална простотия от това няма никъв кеф .. аз лично предпочитам автомобили сус задно предаване за съжеление ефтини хонди със задно няма ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

и пак казвам има непофторимо удовостлие .. какув е кефа от предно предаване .. това е същото като скоростите .. кви са тия скорости на волана или афтоматични .. пална простотия от това няма никъв кеф

:dry: Говориш така, сякаш имаш шофиорски стаж над 300 000км, като чели си имал над 50 автомобила били те със задно, с предно или 4x4; с механични или автоматични скор. кутии ! :huh: Прекалено....ГЕНЕРАЛНИ заключения даваш за живота, при положение че (аз съм сигурен) нямаш чак такъв опит за да приказваш такива неща. :) Но ти си знаеш де :dry: Всеки има право на мнение, базирано или НЕ на ОПИТА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

Аз само не разбрах това за тук ли беше ? :dry: или без да искаш го написа .. защото аз какво имам и какво нямам не мисля че те касае ..явно неси достатачно добре запознат както обикновено се иказказваш не подготвен и се правиш на психоанталитик .. значи първото не знам смешно или тужно е но имам автомобил с 5 години по стар от тоя и по слабиччк със задно прадаване с които ще те расцепя на 400 метра .. затова нямаше нужда да се обсаждаш кво съм направил и кво не и кво имам и кво не ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Аз само не разбрах това за тук ли беше ? ;) или без да искаш го написа .. защото аз какво имам и какво нямам не мисля че те касае ..явно неси достатачно добре запознат както обикновено се иказказваш не подготвен и се правиш на психоанталитик .. значи първото не знам смешно или тужно е но имам автомобил с 5 години по стар от тоя и по слабиччк със задно прадаване с които ще те расцепя на 400 метра .. затова нямаше нужда да се обсаждаш кво съм направил и кво не и кво имам и кво не ..

Еххх :D:D:huh::)

 

НИКЪДЕ НЕ СЪМ споменавал за това КОЙ каква КОЛА има ! Не съм ВЪОБЩЕ повдигал въпроса на кой колата е по-добра, по-бърза, по-нова и т.н., но явно Ти драги ми "w1zz4rd"-чо си толкова КОМПЛЕКСИРАН че освен за МАТЕРИАЛНОТО, за друго "богатство" си нямаш и хабер понятие !!!;)

 

Ставаше въпрос за това че Ти НЕ СИ човека с НАЙ-големия ОПИТ в този форум за да се правиш на такъв разбирач и да даваш такива, пак казвам "ГЕНЕРАЛНИ ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЗА ЖИВОТА" (с което в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕказвам че Аз съм разбирач или че съм "Номер Едно", но и НЕ съм тръгнал да твърдя на ляво и дясно разни неща ;) ) !!! Не си карал всичките коли на света за да знаеш кое е най-удобно, добро и готино ! Опитах се да Ти го кажа по възможно най-учтивия начин, но явно ти НЕразбираш от такъв език ! ;)

 

Относно това Аз дали съм психоаналитик и дали се изказвам НЕподготвен...ако това ми го каже НЯКОЙ ДРУГ, бих го приел като ЛИЧНА ОБИДА и бих се засегнал, защото НИКОЙ не е перфектен, но от теб ТРУДНО бих се обидил :D:D:D;) Защото човек ПЪРВО трябва да погледне и прецени СЕБЕ СИ и след това да СЪДИ другите какви са и що са !!!

И все пак - затова че повишаваш НЕоправданото тон на някой ТУК, в ТОЗИ ФОРУМ, бил той обикновен потребител, Модератор или АДМИНИСТРАТОР...май е време да поразсъждаваш над своето държане ;) Веднъж вече беше съгрешил, но явно 2-те седмици почивка НИЩО НЕ са променили в държанието ти с хората.

 

Заключвам тази тема !!!

И нека на АБСОЛЮТНО всички им стане ясно най-после: този форум е на тема АВТОМОБИЛИ ХОНДА !!! Да се коментират други марки автомобили (били те да се ХВАЛЯТ или просто да се СРАВНЯВАТ с ХОНДА) - това няма да стане !!!;) Подобни сравнения на Хонда с БМВ каквито имаше в тази тема ви гарантирам че повече НЯМА да има !!! Независимо от това коя кола се изкарва за "победител" във въпросното сравнение.

Който иска да обсъжда другите марки автомобили - да ходи в другите форуми, НО НЕ И ТУК !!! Така че - има си клуб "МОСКВИЧ" ;):D - ходете там да си обсъждате ИСТИНСКИТЕ СПОРТНИ МАШИНИ :dry::dry:;) (колко мъка има по този свят Боже... :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...