Jump to content
Guest ognian m

багажник за ски

Recommended Posts

Guest ognian m

тъй като ски сезона наближава, се присетих, че ше е хубаво да сложа на Civic-a багажник за ски – покрив без шибидах, моля, споделете опит, ако използвате такъв багажник (магнитен или някъв с шини) – не искам да ми надира боята... или да земе да се откачи... или да дупча покрива... или да е супер цифра)))...p.s. – малко странично, интересува ме също дали някой използва допълнителен заден багажник (стойка) за велосипеди – може ли изобщо да се сложи на Civic, 5Gen, заради спойлера и начина по който се отваря 3та врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Само не дей да използваш магнитен багажник :) На мен ми свали лака и сега ..... :D Опитах и аз на времето да си взема багажник със шини ама ми искаха цифра от сорта на 400-500 лв. Е то на купето захващането е малко по смотано и за това предполагам ама ... мисля няма да е кой знае колко по различно от хечбека ;) Може да провериш в Импас за багажник може и да имат за твойта. Аз лично проблема го решама като си смъкна половината на задната седалка и ските ми влизат перфектно. Единствения проблем е че има място само за 3-ма човека ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

За багажник на магнити просто забрави. Достатъчно е с два пръста на натиснеш покрива отгоре и да видиш как хлътва и ще разбереш, че ламарината просто не става за магнитни багажници. :)Иначе в някакъв каталог на Thule гледах багажник за Сивик, който се закача отдясно и отляво при вратите и отзад има един централен крак, който се захваща в цепката преди спойлера. Но на живо не съм го виждал и нямам идея как стои. Ако се интересуваш, магазинът на Thule е на бул. Черни Връх при магазина на Росиньол, малко преди Хладилника отдясно се пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Thule жив ще го одерат! Но пък са най-добрите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Е те де, точно те :angry: искаха ми само за "лайсните" около 450 лв. отделно вече самата приставка в която слагаш ските почваше от 150 лв. до около 400 според зависи колко чифта ски искаш. :ppp Избягах с мръсна газзззззззз :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Аз имам багажник за ски за Сивик 3-а генерация (за собствениците на тия модели, да обясня: захваща се за страничната рамка с уплътненията - фактически като се затворят вратите не се вижда как точно е захванато) и принципно бих могъл да се разделя с него срещу съответната сума, но незнам дали би могъл да стане за Сивик 5-а ген., даже мисля че въобще не би могъл да стане, но ако някой знае нещо по въпроса... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

p.s. – малко странично, интересува ме също дали някой използва допълнителен заден багажник (стойка) за велосипеди – може ли изобщо да се сложи на Civic, 5Gen, заради спойлера и начина по който се отваря 3та врата?

<{POST_SNAPBACK}>

Използвах един багажник за велосипеди и мога да те уверя че е пригоден за всякакъв модел автомобили, тези багажници са универсални

 

Става въпрос за онези багажници който се поставят на задната врата (част) на колата и са за три велосипеда. Но трябва да имаш в предвид че не можеш да отваряш 3тата врата когато е поставен багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос за горен багажник за Сивик 6-та, 1998, 3 врати Хечбек

(задължително ми трябва горен бажажник защото е за Windsurf, а не за колело)

Някой има ли идея къде може да се намери багажник ?

 

Ходих до магазина за багажници в локалното платно между х.Плиска и 4КМ и там ми предложиха:

 

Вариант 1. THULE - багажник който се хваща само на едно място в центъра, а от пред и отзад стъпва само на подпора на лайсната.

http://www.neumax.cz/obchod/honda-civic-3-...962001-ths0741/

Проблеми:

- много пари 500лв.

- трябва да се да се достава от Чехия (Някой знае ли магази на THULE в София?)

- не изглежда много стабилен

- на прозорците имам едни спойлери за дъжд и вятър оригинален на Хонда и незнам дами ще стане.

 

Вариант 2. Да отида до автоморга и да си купя надлъжни носачи на покрива. На покрива да се заварят планки там където е гумената лайсна. Надлъжните носачи да се монтират с болтове на планките и после купувам напречни носачи.

Проблеми:

- дали ще може да се завари на тънката ламарина на капака ?

 

Друг приятел каза, че могат да се махна гумените лайсни на покрива и там да се сложат пластмасови с дупки за багажник.

 

Не съм сигурен, моля дайте съвет.

Редактирано от deepblue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Не схванах каква е точно е твойта но:За мойта 6-та ген с 5 врати си взех багажник от Импас56 - стана някакъв от Ровер - няма проблеми.Около 70 лв. беше някъде.Става дума за напречните греди, а отгоре слагам зимата 1 за ски , а лятото 3 за велосипеди. Возил съм до 3 велосипеда и сърф едновременно без последствия за багажника.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Опс, сега видях, че си с 3 врати - моят вариант не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има идея за горен багажник за 3-врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уебсайта:http://www.thuleracks.com/Дава два вариянта :OPTION 1 ($354.85):400XTR Rapid Aero | RB43 Rapid Load Bars | 259 Fit Kit OPTION 2 ($429.80):400xt Aero Foot | LB50 Load Bars | 259 Fit Kit | 477 Short Roof Adaptor Ако някой случайно има такъв или ги в пробвал, моля да даде съвет.Блягодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...