Jump to content
Guest prelude

Страшен сайт за ремонт

Recommended Posts

Guest prelude
http://www.hondaautomotiveparts.com/auto/j.../catdisplay.jspВ този сайт можеш да избираш май всички модели на Хонда и да ги ограничаваш по година на производство,двигател и т.н.До тук всичко е все същата скучна работа,обаче най-якото е че има чертежи, обяснения на всеки детайл и цени на частите.Той целия адрес е само за Хонда май.Абе пробвайте и ще разберете.Идеален е за хора,които искат само да опозаят колата си и да си човаркат по нея.Кажете какво мислите за адреса после.Надявам се да е полезен.п.п.Хей,и знаете ли кое е много готино.Сега го видях:цените са им много добри и доставят из цял свят :ph34r: Направо не е за вярване,а?Верно е че до тук частите ще поскапнат ама пак е нещо. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
Отговорено (Редактирано)

И твоя сайт сега го разглеждам.изглежда обещаващ:ph34r: Само едно не мога да разбера:питат те колата ти кои емисии да покрива и ти триабва да си избереш.За USA моделите-ясно.Ама нашите коли какво покриват или по-точно триабва да покриват.Какво да избирам?Ако някой знае ще се радвам да ми каже.ADH-Honda,твоя сайт засега има малък недостатък.като си избереш какво ти трябва,за да го видиш отваря нов прозорец и номерацията на чертежите не може да се следи.или поне е по-трудно.забелязах също че чертежите са идентични с тези от другия сайт:(п.п. Направо не мога да повярвам,че в нета е останала такава информация която да е все още безплатна.Защото сагласете се с мен,тези чертежи са адски детайлни и полезни,а със сигурност и търсени.Предполагам че са ги оставили за свободен достъп,защото средния "американец" е толкова интелигентен,че без тях направо е загубен.Да живеят "американците":)

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Сайтовете са добри, само че и двата са американски. и в тях освен това, че са изброени моделите на хонда с картинки и цени, нищо не ни грее.Как ще си поръчаш части от Щатите?Освен това ясно се вижда, че на първия сайт картинките са взети едно към едно от Electronic Parts Catalogue, дето предполагама всички вие го имате.Иначе цените са в пъти по-ниски от тези в България, но докато дойдат до тук...?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

В free.techno-link.com има два файла който са много по-полезни за притежателите на Сивик от 84-87 и 95-97 години.По-добре е да търсите такива ръководства :o или как там му викате.В тях вси4ко е описано от професионалисти и са дадени съвети какво трябва и не трябва да се прави.Само трябва да се поназнайва ве4е братския-English ;)

 

За информация файловете са Honda Civic 84-87 http-pdf Manual

и

Honda Civic 95-97 http-pdf Manual

 

А ако няйой знае откъде може да се свали от нета такова ръководство ама за Сивик 92-95 нека не се спотайва ;)

 

:D:D:D:D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Know How, не знае как?????????искарай си VISA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Visa, Visa, ама shipping-ът хич не е без пари, особено щом става дума за автомобилни части, които в повечето случаи са всичко друго, но не и леки. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Има Service Manual точно за CIVIC 92-95 качен на един FTP сървър:

Icelord Honda Manuals ,

Адресът е: ftp://icelord.net на същото място има и ръководства за ремонта на почти всички модели на HONDA.

Username: honda

Password: honda4you

Редактирано от KnownHow™

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Всичките manuals от това фтп в момента текат към мен с прилична скорост. Ще ги кача тук когато са готови. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

това е трето постване на този линк :o:D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Ето Ви още един готин Линк.За нещастие там Ремонтните ръководства трябва да се теглят страница по страница, защото са сканирани и са публикувани във формат *.PNG. Но иначе сайта е нещо като този форум в САЩ, Ето го Линка:www.redpepperracing.com/technical/Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos Arner

Здравейте, аз съм нов тук... и затова чак сега попадам на темата.Карам Honda Civic 1.3 1991Страшно ме кефят тези пичове (www.redpepperracing.com/technical/) как са сканирали тези документации...Бих си ги изтеглил всичките само и само да си ги разпечатам и да си ги гледам - заради фенщината....За съжаление, този, който е за моята кола - Civic 91 - го няма... Щях да умра от яд... :(Виждам по-нагоре един линк (icelord.net), но за съжаление там явно са махнали тези неща. Нека ако някой е успял да си го свали навреме и има желание да го сподели да пише тук да се разберем нещоМерси ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Наистина в Icelort са свалили файловете, вчера и аз ги търсих. А там имаше много ремонтни ръководства за почти всички модели на Хонда. Имаше също и EPC-та. Много жалко! Ще опитам да разбера къде другаде са ги сложили.

Изобщо лека полека цялата информация в нета започва да става платена. Това е лошо!

В руски сайтове като този: AutoEPC.ru

Има много електронни каталози, например за HONDA има EPC 8.** на две CD-та или на едно DVD, но братушките искат парички за тях, а и дали ще пристигнат успешно до България?!

Търсил съм много дни в нета нещо за модела CIVIC 1988 - 1991, но за този модел няма никъде никакви Service Manuals, което е много странно. Всъщност имам едино ръководство за ремонт но то е само за модела CRX, В *.pdf формат

Изобщо май ще трябва да си помогнем сами. Имам идея, но ще я споделя в нова тема. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet
Отговорено (Редактирано)

KnowHow и radku ,ето ви сайт със същото ръководство -и не се тегли страница по страница , а е зипнато:http://www.hondahookup.com/manuals/П.С. :) Незнам как се прави активен линк -затова си го копирайте в адресния ред :DЯ :D той станал автоматично-тоя форум е мноо готен :D

Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

БРАВО!

:D:D

Това са същите файлове, които бяха качени на FTP-то Icelord.

Благодаря за информацията! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos Arner
Отговорено (Редактирано)

мерси и от мен :D

 

 

30 минути по-късно...

Хм.... Свалих си ръководството за Civic 88-90 и гледам - то било за CRX...

Пак няма manual за мен... :)

Редактирано от Carlos Arner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Ей ,приятел,сега ми мина през акъла /колко ми е той е друг въпрос :D / че май имаше на български книга за 4-та генерация-ако съм на твое място ша хлътна в първата книжарница "пингвин" и ще ги накарам да влезнат в компютъра си и ако я нямат в наличност да ти я поръчат-да търсят там на Хонда-и японски автомобили -те работят с много издателства- може да изскочи нещо.А пък ако нема -продавачката в книжарницата може да е готена и да изскочи друго :D:D П.С. Това ,че търсиш ръководство означава , че не се плашиш да четеш-ще се учудиш ако разбереш колко малък процент са хората дето отварят книги за това с което се занимават-затова и сервизите и монтьорите и въобще работниците/аз съм в машиностроенето-ама друго-металорежещи машини с ЦПУ/-в нашата мила родина са повечето гола вода и стоят на едно и също ниво-още като видя ,че хваща чука и ми прилошава :) ...аз много искам ОМБРЕ да ми прегледа колата -ама до София много пари ще дам сега точно са ми кът-а пък под 150 на магистралата да ме убиеш не намалявам-т.е. не карам икономично...ама много се отплеснах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos Arner

Аз принципно не съм някакъв спец, просто ми е интересно и ми се ще поне да знам кое къде и как е в Хондичката... като си отворя капака да ми е мааааалко по-ясно какво става там... И също ако мога да си пипна сам някоя дреболия да не ме мъчи и да не се тормозя излишно с майстори, които в доста случаи са ми оправяли нещо, но друго са прецаквали...Ще се пробвам в книжарницата, дано да има наистина такава книжка (макар че ми е чудно как не съм чувал за това досега) :)Иначе ме е много яд че има толкова много service manual-и и точно за моята няма... ама кво да се прави, може пък ако наистина се заинатя да взема и да си купя отнякъде в нета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondyo
Отговорено (Редактирано)

А ако няйой знае откъде може да се свали от нета такова ръководство ама за Сивик 92-95 нека не се спотайва

Ето го бе:http://irintchev.com/tzeko/Honda%2520Civic...2520(92-95).pdfСамо дето сега го пуснах да се ъплоъдва, та се надявам до към обяд да стане :)P.S. Извинявайте че е на чужд хостинг (не Български), ама нещо са ми спряли акаунтите в Българските фри-хостинги. ;) Редактирано от hondyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Карлос,направих това ,което те посъветвах и се оказа ,че има ръководство за 4-та на руски-аз съм с пета ,ама си я поръчах.Да не стане само " Полузнанието - по-лошо от невежеството" :tooth: /говоря за себе си -да не се обидиш :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos Arner

уаууу.. супер :tooth:Още днес отивам... А за "полузнанието по-лошо от незнанието" - мисля че вече го доказах експериментално когато се опитах да си настроя сам оборотите на смукача.Накрая така ги регулирах, че трябваше пак да ходя на майстор да ме спасява...За книжката по-скоро съм се заканил, някой ден като се махна най-сетне от IT бранша, ще си закарам хондичката на село и ще си я разглобявам и сглобявам по цял ден :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

мерси и от мен :tooth:

 

 

30 минути по-късно...

Хм.... Свалих си ръководството за Civic 88-90 и гледам - то било за CRX...

Пак няма manual за мен... :angry:

Здрасти Карлос,

Радвам се, че и ти вече си тук :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Верно е много хубав сайта , а знаете ли как се поръчват частите и някой поръчвал ли си е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Има Service Manual точно за CIVIC 92-95 качен на един FTP сървър:

Icelord Honda Manuals ,

Адресът е: ftp://icelord.net на същото място има и ръководства за ремонта на почти всички модели на HONDA.

Username: honda

Password: honda4you

Да ама вече тази парола не е реална.Не можа да се логна във сървъра стази парола.

Ако някой знае дрга парола нека я публикува въвъ форума за да може да се използва ХЕЛП-а за возилата рационално:unsure:

Едно приятелче иска да му изтегля инструкцията за Сивик 95-97. Ако някой знае откъде другаде може да се изтегли това нека драсне някой ред МОЛЯ.

Благодаря ви!;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KnownHowâ„¢

Наистина от известно време този FTP сървър не работи и за съжаление в момента не може да се тегли нищо от тях. Същите ръководства за ремонт има и на друг сървър но трябва да си спомня, ....а спомних си!

www.hondahookup.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Благодаря,ТИ ама аз май ще трябва да чета и старите теми преди да пиша нещо,този линк който тарся го има по нагоре ама аз с мойто барзане УУУУосвиквам се сам и сам за втори Жълт :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

В free.techno-link.com има два файла който са много по-полезни за притежателите на Сивик от 84-87 и 95-97 години.По-добре е да търсите такива ръководства ;) или как там му викате.В тях вси4ко е описано от професионалисти и са дадени съвети какво трябва и не трябва да се прави.Само трябва да се поназнайва ве4е братския-English :bg:

 

За информация файловете са Honda Civic 84-87 http-pdf Manual

и

Honda Civic 95-97 http-pdf Manual

 

А ако няйой знае откъде може да се свали от нета такова ръководство ама за Сивик 92-95 нека не се спотайва :bg:

 

:eat::D:bg:;);)

http://ftlbg.com/kmladenov/

 

Това е, което търсиш, само ти трябва нет и време да го свалиш цялото.

 

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ С РЪКОВОДСТВО ЗА: COUPE EJ8 ,SOHC VTECTHANKS ,предварително !!!ПОЗДРАВ НА ВСИЧКИ ХОНДАДЖИИ!!!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest churchil

то тук не е мн мястото, ама да не отварям нова тема. Както си разглеждах сайтчета и попаднах на http://www.jhpusa.com/ та да питам някой дали е купувал от там. Доколкото пише има доставка до БГ. Най-странното е,че за поръчка около 1000$ доставката ми я дават само 18$ което е адски малко. /П.С. при по-голяма поръчка доставката излиза по-евтино./ и се чудя това реално ли е или ще трябва да се плащат и още други работи като /ако/ пристигнат нещата до БГ? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...