Jump to content
Fozi

Споделете ако на Accord ползвате 215/55/16 вместо 205/55/16 гуми ?

Recommended Posts

Моля ако някой е правил вече такава замяна на 205/55/16 гуми с 215/55/16 да сподели впечатления.Идеята ми е гумите да станат 5.5 мм по високи (което води и до 10мм по-широки) без да сменям джантите.Така колата ще има малко по-естетичен вид + би трябвало да се справя мааалко по добре с дупки и неравности.Четох темата за гумите във форума, където пише "НЕ ПРОМЕНЯЙТЕ НИЩО", но в случая става дума за 5.5 mm разлика в диаметъра - по-малко от износването на гумата от чисто нова до средно износена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам Акордите са чувствителни на промяна на размера, в смисъл, че ако се сложи различен от препоръчителния, има вероятност да започнат проблеми с ходовата част. обаче в твоя случай не мисля, че е от значение толкова малка разлика. Виж ширината на гумата може да окаже влияние. По широките гуми затрудняват серво механизма.Абе ако ме питаш мен, аз също бих си сложил 215/55/16 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55 16 e перфектния размер за акордеона...лично мнение базирано на опит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето ще се получи следното - една идея по добра возия , и тотална промяна на динамиката на автомобила - мудно потегляне , при изпреварване ще ти се приисква да сваляш една предавка в случаи , когато с 205/55 не си свалял и накрая ще отидеш при някой колега и ще кажеш :'' Дай да ги махнем тези гуми :( .Казвам го от опит , в смисал че доста гуми съм сложил на най различни коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ако някой е правил вече такава замяна на 205/55/16 гуми с 215/55/16 да сподели впечатления.Идеята ми е гумите да станат 5.5 мм по високи (което води и до 10мм по-широки) без да сменям джантите.Така колата ще има малко по-естетичен вид + би трябвало да се справя мааалко по добре с дупки и неравности.Четох темата за гумите във форума, където пише "НЕ ПРОМЕНЯЙТЕ НИЩО", но в случая става дума за 5.5 mm разлика в диаметъра - по-малко от износването на гумата от чисто нова до средно износена

Нещо си в грешка с размерите, разликата във височината е друга.Виж това : http://www.avtogumi.com/ има калкулатор за размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55/16 е О.К.В момента съм с 205/60/16,събира си ги като пич(имам предвид височината на гумата),дори и натоварен не опира никъде.Прилича малко на джип,ама не го загрозява. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като минаваш през дупки или е натоварена колата случва ли се гумата да опре в калника?Опитвал ли си някакви такива екстремни условия на каране?

205/55/16 е О.К.В момента съм с 205/60/16,събира си ги като пич(имам предвид височината на гумата),дори и натоварен не опира никъде.Прилича малко на джип,ама не го загрозява. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5.5 mm се увеличава радиуса, а диаметъра с 11 mm.Т.е. колата се вдига с 5.5 mm от пътя, а гумата се приближава 5.5 mm към калника

Моля ако някой е правил вече такава замяна на 205/55/16 гуми с 215/55/16 да сподели впечатления.Идеята ми е гумите да станат 5.5 мм по високи (което води и до 10мм по-широки) без да сменям джантите.Така колата ще има малко по-естетичен вид + би трябвало да се справя мааалко по добре с дупки и неравности.Четох темата за гумите във форума, където пише "НЕ ПРОМЕНЯЙТЕ НИЩО", но в случая става дума за 5.5 mm разлика в диаметъра - по-малко от износването на гумата от чисто нова до средно износена

Нещо си в грешка с размерите, разликата във височината е друга.Виж това : http://www.avtogumi.com/ има калкулатор за размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, грешката е моя, който не чете внимателно - бърка... :):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето ще се получи следното - една идея по добра возия , и тотална промяна на динамиката на автомобила - мудно потегляне , при изпреварване ще ти се приисква да сваляш една предавка в случаи , когато с 205/55 не си свалял и накрая ще отидеш при някой колега и ще кажеш :'' Дай да ги махнем тези гуми :) .Казвам го от опит , в смисал че доста гуми съм сложил на най различни коли...

При кола 150 PS (какъвто предполагам е акорда на колегата, щом е 2005) едва ли ще усети разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е 115 к.с. и го карам с 225/45 17'' летни и 205/50 17'' зимни и че разлика има в динамиката има ама пък чак невероятна!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...