Jump to content
Guest ADH-Honda

Който пЦува - зад решетките

Recommended Posts

Guest ADH-Honda

Без ругатни зад волана (АКТУАЛНА ДИАГНОСТИКА)

 

Колкото и да сте нервни и да имате желание да накажете вербално свой колега на пътя, ще трябва да се въздържите. В противен случай ви грози наказание и можете да излежите следващите две години зад решетките. Ако пък обектът на негодуванието Ви е униформен служител, срокът на “безплатната почивка” в пандела може да скочи до пет години.

 

От 5 до 11 април т.г. по инициатива на ООН в целия свят ще се проведе седмица за безопасност на движението с мото “Агресивното поведение при управлението на МПС”. Това е и поводът в България КАТ да подеме кампания за превъзпитание на невъздържаните водачи. До края на годината Пътна полиция ще пусне специални горещи телефони, на които ще се подават сигнали за хулигани, които ругаят или пък показват на колегите си неприлични знаци. Достатъчно е да се съобщи номерът и моделът на колите на агресивните шофьори. Ще се приемат оплаквания и за водачи, които изпреварват неправилно, тормозят със светлини и клаксони останалите. Телефоните ще са с трицифрови номера и ще са на линия денонощно. Провинилите се ще бъдат викани в КАТ и ще се наказват съгласно Закона. Нов проектозакон за движение по пътищата предвижда наказание от две години затвор за агресивни водачи. Шофьорите, които ругаят или размахват среден пръст от колата си, ще бъдат третирани като хулигани. Според член 325 от Наказателния кодекс санкцията за непристойно поведение е две години лишаване от свобода или поправителен труд. Ако разгневеният шофьор обиди и полицай, го чакат пет години зад решетките.

 

На големите кръстовища ще се поставят камери, които да следят кой шофьор обижда с жестове останалите. Тази мярка е подпомогната и от промяната в Закона за движение от Нова година, която забранява затъмняването на предните стъкла на автомобилите. Сега вече всички, седящи на предните седалки са под наблюдение от контролните органи.

 

Мария Минкова

mminkova@avto.bg

 

Източник: mobile.bg

 

=======================================

 

 

Е нямам думи колеги ! :crazy: Сякаш сме в някакъв концлагер - ще ти казват какво да мислиш и как да живееш !!!Не съм "ЗА" псувнята, но НЕмисля че това е начина за един вид "превъзпитаване" на "народа" :lol: Или да си го кажа по друг начин - лично за мен това са ГЛУПОСТИ !!! Вместо да се занимават с по-сериозни неща, които наистина са полезни (да некажем живото спасяващи даже) - те само гледат как да отбият номера с някоя простотия. Понеже така е по-лесно :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

само не разбрах защо тъпия корумпиран до мозъка на костите си пътен полицай се смята за по-важен и съответно наказанието е по-голямо ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Тез камери що не хващат тези, дето се пререждат на кръстовището, правят ляв завой от най-дясната лента, минават на червено, спират на пешеходната пътека, ами за жестове ще ме следят. Извинявай ще ме изпревари, избута и ще си изгубя светофара заради него, пък няма да го напсувам ли? И после хайде 2 години в пандиза?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

това е яко бе :crazy::angry::lol: ако му имаш на някой зъб звъниш на телефоните и казваш че те е псувал и те е изпреварил неправилно с превишена скорост показал ти е пръст и не е спрял на STOP :D и го вкарват на топло до края на живота му ОБАЧЕ ако некой се обади за теб ???? тогава кво хахахахахахахахахебати глупостите - съмнява ме да стане реалност това с тия телефонино все пак сме в България ... така че всичко е вазможно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Javor

Поредния абсурд роден от ограничените мозици на нашите държавници. Имам чуството, че тези хора просто не могат да мислят нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jp-

Абе важното е да се изтупа "брашняния чувал" до последно :crazy: т.е да има още нещо за което да се лапат кинти. Парадокса е това че ако му теглиш една маина на полицая може и да отнесеш 5 г. Ама ако го гръмнеш с пистолета който си преправил за "стрелба по гризачи" че да не ти конфискува 30те. кг. кокаин който караш "за лично пдлзване", ще минеш с 1.5 год. условно :angry: Готина държава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen
:crazy: ами да се простим пичове,щото като съм зад волана,речника ми толкова обеднява,че се сещам само за 5-6 думи,все свързани с майките на околните :angry: .......и да ми носите цигари,че мноо пуша :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Аз вчера возих баба ми и дядо ми и по средата на едно кръстовище така едвам-едвам успях да се спра точно на средата на една такава фраза, че не е истина... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

това е яко бе  :dry:  :dry:  :huh: ако му имаш на някой зъб звъниш на телефоните и казваш че те е псувал и те е изпреварил неправилно с превишена скорост показал ти е пръст и не е спрял на STOP  :) и го вкарват на топло до края на живота му ОБАЧЕ  ако некой се обади за теб ???? тогава кво хахахахахахахахахебати глупостите - съмнява ме да стане реалност това с тия телефонино все пак сме в България ... така че всичко е вазможно

Пич не става така .. Първо като се убадиш си казваш трите имена също така марката цвета и регистрацията на този които евентуално те е убидил.И не може да излажеш щото ще се разбере .. може и двамата да ви извикат да се види кои прав кои крив .. демек с това може само в расправи да се фкараш ... голяма простотия ще е,то попринцип мене много повече ме изнервят клаксоните от колкото псувните .. аа то и клаксоните са забранени осфен за предодтвратяне на ПТП .. а тия педали ги иползват за кво ли не !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...