Jump to content
Guest PARADOX_sf

Ша я еб@ и държавицата!

Recommended Posts

Guest PARADOX_sf

Да я еб@ и държавата.Само ще си излея душата!Неделя вечерта карах с 30 в насрещното за да избегна едни дупки на околовръсното. Обаче и в насрещното гледам едно огромно дупище. Избора ми беше или да мина с през дупището или леко да си нагвацам в правилното платното. А то за съжаление беше покрито с тънак слой водица.И леко волана на дясно, намалих с около 20 и се поприбирах леко в платното. Не изцяло щото си представих кво може да има под локвата. Тогава се чу едно ПРААААС. Намалих още скороста и продължавам да карам леко. В началото нищо ама колата почна да тегли на една страна и ми стана ясна работата.Спирам. Гледам гумата спаднала. А тя една ефтинка. На 2000км Континентал за 150лв бройката...Бяха мнооо псувни. Гледам полицейска Астра. Отива до нея и обяснявам кво станало.И малоумната кука: Еми обди се на дежурния в КАТ.Аз: Е добре. Вие нямате ли радисотанция да кажете че тука стана едно ПТП? Ако трява и пътна помощ?Куката: Абе аз да не съм ти телефон бе?Просто ми идеше да го изкорма. Как може да е толко нагъл бе деба? Нали тая заплата от данъците които плащам я зима?! Нали и да ги оправат тия пътища пак плащам?! :ph34r: Е хубаво. Обадих се. Регистрирах се там. Смених гумата с резервната с много мъки заради клеясалите неоригинални гайки. Днес отивам на Драган Цанков? Обяснявам на поредния полицай за кво става дума.И познайте кво? На бас, че не можете?Ше ми пише акт! И контролни точки ше ми зима, че и глоба ше плащам! Питам го за кво?Той: Еми несъобразена скорост с пътните условия?Аз: Добре бе. Карах с 30, данъци плащам и кво, аз виновен? Пътищата с ями и за тва пак аз виновен като падна в нея?Той: Пич разбирам те! Знам какво имаш предвид. Иде ми да си фърля униформата ама нищо не мога да направа. Такъв е закона. Ако искаш протокол за застрахователите трява да ти пиша акт. После ако искаш го обжалвай в съда и там докажи, че не си виновен ти, а държавата.Баси държавата. Ще хода и ще се изпикам на народното събрание!!! Нямам думи. За дупките по пътищата и строшените коли от тях ние сме виновни!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
Отговорено (Редактирано)

човече,напално ти съчувствам.държавата ни наистина е пълна скръб.и аз налисега съм минал през КАТ, за да ми дадат протокол за застрахователите.мама им проста.само гледат да те спънат,да те унижат,да ти вземат рушвет,а никога не си вършат работата без да им напомниш.много е тъпа или по-точно нелепа ситуацията.и мен ме изкараха виновен за ПТП-то,въпреки че копелето избяга от мястото,нямаше даже габарите ,а на всичкото отгоре беше с повреда в скоростната кутия,заради която стана всичко.аз вечерта след катастрофата бях много зле,но моя приятел отвори закона за движение по пътищата и там пише точно ,че кола с повреда в силовото предаване е ЗАБРАНЕНО да се движи въобще на собствен ход.какво да ти кажа-сега само се оглеждам за тоя парцал да му еба майката проста.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

!!!:lol:

 

Трагедия колеги, тагедия !!! Дупки навсякъде, това го знаем, обаче незнам дали някой скоро е минавал в София по една отсечка - пада се ОТ Балкан Стар намиращ се в малашевци КЪМ Военна рампа - е тази отсечки ви казвам (абе общо взето нищо ново неказвам, ама...) че си е мамата ебало и си е баща станало ;):D:crazy: Просто НЯМАМ ДУМИ за да опиша за какво става въпрос ! Трябва някой да мине оттам (ако му стиска ;) ) за да разбере за какво говоря. Както се изразява баща ми: "Абе хората по света купища пари хвъргат за да направят такива изпитателни полигони за автомобилите, че даже пак НЕмогат да ги догодят като нашите пътища, пък ние само се оплакваме" ;);):angry: Знам, сърказма ми е неуместен, ама.....май нищо друго неможем да направим освен да си псуваме, да си оправяме старите кошлета от хилядите дупки или просто да се правим че няма нищо и да не ни пука :D

Като казах "да си псуваме" - ще пусна една НОВА тема по този повод, да видите пък какво ново "УМНО" нещо са измислили КАТ СРЕЩУ псувнята ;);)

 

 

Или както се пееше в една песен: "Живеем в България" (обаче не ми е ГОТ на мен, даже хич) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз викам тогава да си продаваме Хондите и да си накупим Нивички,Газчета и квито и да е там нечупливи се джипове и да се сабереме и да поизроним йалтите павета пред тапото,оп,не трябваше да се псува,Народно сабрание.Улиците в София са в окаиващо състояние,наистина.В Пловдив поне големите улици са добре,нвма почти дупки,не знам как е в другите градове.Ама навлезиш ли в улиците на квартала и.....жална ти майка разплакана.Парадокс много кофти за сивика,съчуствам ти....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

няма оправия с тези пътища просто ! са съжаление в момента като карам отделям мнооого по-голяма част от вниманието си за да следя лунния пейзаж по пътищата ни, отколкото да следя самото движение !преди около месец си ходих до Добрич и на връщане реших да пробвам максималната скорост на Королата ( тъкмо се бяха стопили снеговете ) и след като вдигнах 220( според скоростомера) ме достраша и отпуснах газта и малко след това с около 180 минах през една ЯМА и задната ми гума направо се разцепи. още ме е страх да си помисля какво би станало ако беше предната а не задната. а след това некой полицай щеше наи-нагло да си заяви " ами пребил се поради шофиране с несъобразена скорост"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Аз викам тогава да си продаваме Хондите и да си накупим Нивички,Газчета и квито и да е там нечупливи се джипове и да се сабереме и да поизроним йалтите павета пред тапото,оп,не трябваше да се псува,Народно сабрание.Улиците в София са в окаиващо състояние,наистина.В Пловдив поне големите улици са добре,нвма почти дупки,не знам как е в другите градове.Ама навлезиш ли в улиците на квартала и.....жална ти майка разплакана.Парадокс много кофти за сивика,съчуствам ти....

Много кофти станало, аз както мисля да си купувам нови гуми, с тез 15" джанти, трябва да не я карам таз количка :(((Иначе и джипки не помагат бе брато, нали имам москвич, всяка пролет и есен като сменям гумите, и изправям джанти. И не е да кажеш, че са ми слаби джантите, щото гумаджията ги млати с големия чук, пък те не поддават, вика "е.аси джантите как си ги изкривил бе", гумите са ми от най-високите, 175/80, за лекотоварни автомобили, DEBICA REINFORCED, вече имат 2 балонаКолкото и да му е здраво окачването, 2 пъти годишно сменям ябълковидни болтове, няма спасение ти казвам, ужас е!Аз вярно, че с москвича не е.авам дупки и си карам, ама то иначе по този път, дето карам, трябва да изгубя 1 час отгоре. Добре че вече не минавам от там, сигурно е същият път, дето АДХ говори, в Орландовци.ПАРАДОКС, извинявай, ама не си карал с 30. Падал съм с 30 в шахта без капак, замаскирана в локва, и знам пораженията какви са. Но не това е най-важното де, все пак ограниченията са 50, а пътищата и за 20 не стават :((

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Blagoy

и аз на скоро попаднах на кратер в лозенецбеше се стъмнило и имаше лека мъгла, никакво осветление. улицага беше с паваж (мисля Милин камък)и по една време предната лявйа част на колата хлътна и после подскачи зверски и продължи и веднага след това потъна лявата задна част и колата спря. излизам и кво да видя? железния капак на шахтата е откраднат, заедно с пръстена и зейнал един голям кратер, на всичкото отгоре и покрит с борови клонкиза последствията няма да ви казвам, може би се сещате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez
Отговорено (Редактирано)

От тези скапани дупки непрекъснато трябва да си изправям джантите - по 10 кинта всеки път. Тъй като минавам всеки ден по Шипченски Проход / където си е е***** м*****/ ми се налага да си правя непрекъснато нови маршрути по някакви малки улички, но се оказва че не съм единствения и след около месец и те са в окайващо състояние - абе както казват някой хора оп света 'vicious circle'. Много кофти за гумата :crazy:Пред един гумаджия в Дружба 1 много често има един подобен канал без капак. Не знам дали случайно махат капака или не...

Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аз си имах абсолютно същия проблем и с двете джанти от едната страна едновременно! Нататък ви е ясно кво да обяснявам! А и например акт който не съществува в КАТ , в общината само погрешка! За да се корегира, 5лв. за извлечение от кат и обиколките са около 5 лв. а за разправиите НЕ МИ СЕ ГОВОРИ, а акта е за 10лв.! Е.............. ???????? :crazy::angry::lol::D:D:D;);) Ми те ако на всеки 2-ри го праскат ?5% ще си ги вземат, а другите ще кажат майната му! 50 000 човека ето ти 500 000 лв. !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Mark Antoniy : не си единствен. Как мислиш с 30 км/ч се реже гума все едно с нож си я рязал в дупка ??? !!! Е аз вече го знам от собствен опит. ADH-Honda, градски, не говори за дупките само във София - нещо да ми кажеш за Петропавловска или за "магистралата" уж изход от Враца към Оряхово???За околовръстния път покрай язовира - София - Оряхово??? И после ходи плащай пътни данъци по 100 лева !!! Аз сериозно се замислям да сваля летите джанти, да сложа метални, а алуминиевите - да отида в София, да изчакам министъра на транспорта и пътищата и да му ги надена на вратленцето мижаво като ланци!!! Все пак ще си е ланец за към 200 лева :D:D:D Няма оправия тукал Докато тупаните си купуват нови БМВ-та и Мерцедеси (които грам не струват) няма да можем да караме по нормални пътища !!! Кашмери !!!;):angry:;):crazy:;);););):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Тъй като минавам всеки ден по Шипченски Проход където си е е***** м*****

Мале...... :D като ме подсети за Шипченския проход....миналото лято там ДВЕ джанти сплескахме в една яма - на изкачване, но по пътя ОТ Казанлък КЪМ Шипка - ей по този маршрут е баси дивотията, колко дупки има не е истина ! В обратната посока - ОТ Габрово КЪМ Шипка няма толкова дупки, да не кажем че пътя си е що годе добър. Та с 30км/ч сцепихме ДВЕ джанти в една и съща "ДУПКА" - и двете отдясно, тази задната вече НЕстава за джанта (въпреки че се изчуква, тя вече изпуска) и скълца гумата !!! В тази същата яма за същия период в който НИЕ направихме тези поражения, една 124-ка беше спряла отстрани, с махнати десни колела - собственика гледа нещо и се беше хванал за главата; едно БМВ Е28 (стара 5-ца) караше пред нас в продължение на 200м - със СПУКАН РЕЗЕРВОАР ;)!!! - ама спукан геройски, бензина си тече с яка струя !!! А един МОСКВИЧ, в същата тази яма му се беше разкачил ЗАДНИЯ МОСТ - ако щете вярвайте !!!!!!! Това е станало в период за един ден, в рамките на 5 минути ! А представяте ли си какво е станало в същата тази дупка за останалите 23 часа и 55 минути от този ден ! Или пък за останалите 364 дни в годината ;);) Направо Не ми се мисли !!!:crazy: И това е само ЕДНА дупка - ами останалите...примерно 500 дупки които са САМО по този Шипченски прохоход ! Или пък останалите дупки в милата ни родина !!!Ние се разминахме само с една джанта и гума на боклука - нямаше други поражения по колата :angry: Та затова казвам на "Naughty" - не ни трябват никакви Уазки, НИВИ, никакви Джугани ;);) - имаме си ХОНДИ :D В такъв случай - НЯМА ПРОБЛЕМ :lol: Да му мислят тези с Евро кошлетата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SicilianeCa
:crazy: Баща ми има Деу Матиз които даваше под аренда като такси.Един ден шофиора които го караше решил да мини през няква локвичка.Резултата счупени носачи спукани гуми и 2 предни зъби на шофиора коиото е карал с мах.20км/ч.Метнали един варел от тия круглите да видят колко е дълбоко и тои потънал до половината. :angry: После да плащаме данъци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

ПАРАДОКС, извинявай, ама не си карал с 30. Падал съм с 30 в шахта без капак, замаскирана в локва, и знам пораженията какви са. Но не това е най-важното де, все пак ограниченията са 50, а пътищата и за 20 не стават :ph34r:(

Пич днес ходих специално да я вида.

Дупката беше една педа дълбока и бесе успоредна на платното. Много заострена и гадна.

Гумата беше срязана гадничко, а италианската джанта се беше изкривила не много...

Вчера я залепиха пък ще видим колко ще кара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

:( Чакайте бе хора,аз тва не сам го писал

ПАРАДОКС, извинявай, ама не си карал с 30. Падал съм с 30 в шахта без капак, замаскирана в локва, и знам пораженията какви са. Но не това е най-важното де, все пак ограниченията са 50, а пътищата и за 20 не стават ( !Няква грешка е станала Magnum го написа. А АДХ чЕ Хондите ни са железни коли така си е :P в тва няма спор.Пример давам с бившия път от Пловдив кам Бургас(ако не се лъжа) какво е било.На мене са ми казвали и предполагам че по-старите шофиори ще знаят.Еми там дупка до дупка,ама те такива дето щели да ги асвалтират,на правоъгалници.Еми питайте шефа как се минава тва с Джазка(старите).Просто след като са излезнали и са се чудели как е издържала тази кола :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest keksy

!!!:ph34r: София по една отсечка - пада се ОТ Балкан Стар намиращ се в малашевци КЪМ Военна рампа - е тази отсечки ви казвам (абе общо взето нищо ново неказвам, ама...) че си е мамата ебало и си е баща станало

:P Така си мислиш, щото не си минавал по една отсечка между Симеоновско шосе (на светофара към Студ.град) и Хладилника. Точно покрай Зоопарка минава уличката.... ма-малееееееееее :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Много ш..б...на работа е с тия дупки взеха да намаляват от няколко в една.Незнам, обаче като се идва от бояна по околовръстното преди кръстовището за студентски град каква се е отворила сигурно е има няма две педи а които я нацели сигурно ше е за нова предница.Казват че да се оправели дупките са нужни около 10 млн евро а те отпускат 100 хиляди евро абе направо смешки колкото си изкаш не вземат да ги оправат да се качат едни 17ки 18ки на по 30-40 ами се лигават но това е БГ т.е има време ще стане някои ден. :puke: от тая държава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...