Jump to content
peposhi

Разход на гориво - проблем - Honda Hrv

Recommended Posts

Здравейте Моделът Хонда HRV 2WD, който притежавам не се слави с голяма икономичност. Малко повече от две годиниs я имам, разходът варираше между 8.2-9.5л/100км. През последните 6 месеца, с едно малко изключение, разподът се увеличи осезаемо. Нормалното сега е близо 9.5-10л/100км. Отидох до местния гараж на Хонда, прегледаха колата, не откриха нищо извън нормите, дадоха ми почистващ препарат за горивната система(fuel system cleaner) и веднага след прегледа имах пътуване с резултат 9.05/100 л/км. На следващата седммица в Icetronix, гараж за модифициране на Хонда, (ми) инсталирах(а) K&N Apollo Induction Kit. Очаквах разходът да се намали, но нещата се влошиха още повече - в момента вървя към 11.5 -11.9 на сто?!? Вчера сложи NGK Iridium свещи и едва ли ще има голям ефект. Факт е, че колата сега е много по-пъргава и опредено чудесна за каране, но ме тревожи високи разход. Каква според вас е причината? Не съм променял стила на шофиране, сложих нови гуми февруари месец. Дали филтърът е монтиран неправилно, дали в Хонда са пропуснали нещо?!? Или просто съм попаднал на смотан бензин...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених средното гърне и се оправиха нещата.Бяха ме уплашили, че е катализатор, а нов от Хонда струва 900 евро тук...Сега се върнах на предишните 340-370 мили на 50л, което си е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Харви е 4WD, имам го от две седмици, преди няколко дена го тествах на дълъг път и засякох разход 7л./100км. Теста го направих след като напълних резервоара догоре (виждаше се бензин до капачката), минах 100км и пак напълних до капачката....Незнам дали е реално това, при положение, че по каталог го дават повече, но аз съм доволен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...