Jump to content
Guest Nikis

Civic Седан 1,4 90hp 1997

Recommended Posts

Guest Nikis

Здравейте,Доста четох във форума (най-добрия на който съм попадал досега), но направо ми бръмна главата, та затова реших да попитам. Ще купувам Civic Седан, 1.4 90 коня, 1997, английска сглобка (това голям минус ли е?). Търся мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

мииии нее е лоша хич.Аз карам такажа и сум бая доволен.Проблем е само ако искаш да си слагаш кристални фарове или стопове щтото нема за тях иначе е пъргава мнооого.Зимаи я .Като цяло колата е страшшшна....успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Доста търсих в интернет кристални стопове и фарове за моя модел, но не намерих. Ако имате линкове казвайте :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

Доста търсих в интернет кристални стопове и фарове за моя модел, но не намерих. Ако имате линкове казвайте  :D

<{POST_SNAPBACK}>

И ти ли караш такова ???.Стопове и фарофе просто нема има само страничен мигач .Тва само намерих.аз се чудя дали нема да може да са направи по поръчка ли или де да знам да се пригодят от друга генерация или нззз.......................ама искам кристал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikis

Рано ми е още за кристални фарове. Някакви минуси на английската версия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maverik

Приятелю, решението трябва да си вземеш сам, аз обаче ще ти кажа от личен опит, придобит от три "японски Хонди" и един "английски сивик", че има разлика в качеството. Все са Хонди, само където "английската" се чупи повече. На японските им сменях само консумативите, а на "англичанката" и ремонтирах какво ли не. Може и такъв да ми е бил късмета, който май е най-важен при купуване кола на старо.Но понеже питаш, това е моето скромно мнение по въпроса. С други думи дано да имаш късмет при покупката на Хонда пък била тя "японска" или "английска".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

+ много красив външен вид (лично мнение)+ много красив интериор вкл. махагон, кожа по волана и ск. лост (неоспоримо)+ явно си зависи от конкретната кола обаче аз нямам никакви оплаквания- за английските Хонди части при арабите не можеш намери- според мен D14A2 (ако е с такъв двигател, тази дето я гледаш) върви добре когато си сам или най-много още един човек. Ама ако се понатовари още малко и 90-те коня сякаш са й недостатъчни. И на някой голям баир като почнеш да се изкачваш става така:5та4та3та2ра1васмукач..... :D;);) Като цяло само хубави неща мога да кажа, но пак повтарям явно си зависи от състоянието на конкретния автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radio_manbg

" според мен D14A2 (ако е с такъв двигател, тази дето я гледаш) върви добре когато си сам или най-много още един човек. Ама ако се понатовари още малко и 90-те коня сякаш са й недостатъчни"????? tova e do 95 ako ne se luja???D14A2 1396 90 SOHC, w/o CAT Civic, Concerto 88/95az sam s : D14Z4 1396 90 SOHC Civic 99/00 i sam dosta dovolen e ne e kato da karash : B16A4 1595 170 DOHC, VTEC Civic 96/00 no puk stava ina4e za savet ....... VZIMAI I DA NE TI PUKA - NALI E HONDA!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YoLan

Аз съм със същата, но 96 година, D14A2. Имам я от 3 месеца, минал съм малко над 3000 км. и съм много доволен.Икономична- смесен разход около 7 без много юркане- и комфортна.Препоръчвам ти я, и съм сигурен че ще останеш доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

аз съм с като тази на radio_manbg предполагам щото е юни 96 а тои каза че са до 95 ама нема значка ....колата е страшна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikis

Благодаря за отговорите.По въпроса за изкачване на баирите, едва ли ще е по-слаба от Рено 19 75 коня каквото карам в момента. Ако пък е, то по добре да търся някоя с повече кончета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikis

А и още нещо.Продавача ми твърди че такива седани с 4 врати японски няма. Дали е така? Става въпрос за след 1995.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

има седани колко искаш ама са "малко" по скъпички нали се сещаш :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zhivko

колата е супер аз също карам д14а2 двигателя мърка а като решиш да ускориш от 90 на горе няма проблем а на колегите дето возят по 4 човека и не им върви колата да си напопат повече гумите :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikis

А нещо да сте чували за червения ключ, който бил най важната част при покупката на Хонда? Така поне тварди продавача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iXi

Здрасти, Имам такава хонда и колегите са прави, определно доста по-трудо се намират части втора употреба.Мотора ми е по-различен и не мога да спододеля наблюдения за вървежа и икономията.Колкото до червения ключ - повечето англичанки се продават с него. До колкото знам се води сервизен - по него могат да ти направят дубликат, на ключа и имобилаизера вграден в него.Заради чипа излиза доста солено , така че пази си оргиналните ключове :)Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Olmy

А нещо да сте чували за червения ключ, който бил най важната част при покупката на Хонда? Така поне тварди продавача.

<{POST_SNAPBACK}>

Колата наистина е супер! И аз също карам д14а2 и двигателя и мърка. Червения ключ е мастер ключ, много е точен и служи за направата на дубликати. Не се препоръчва честата му употреба, освен ако не си изгубил другите ключове и ще го ползваш до направата на дубликат. Притежаването му е желателно при покупката но не винаги се дава от продавачите ?!?.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

червения ключ е мастър ключ. С него никога недей да палиш. Той служи за програмиране!?!? и за вадене на нов ключ за запалването. Хубаво е да го имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Абе на моя червен ключ защо нямя чип за имобилайзера до колкото знам той е само сервизен и с него не мога да запаля само върти на стартер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikis

Kупих д14а8, 1998, страхотен автомобил. Направо съм очарован. Благодаря за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

са сетишшш....колата е невероятна...по мое мнение......аиде със здраве да си я караш.......и безаварийни километри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...