Jump to content
hondarev_accordov

Проблем съеденител ли какво ли?

Recommended Posts

Здравеите колеги питанката ми към вас е следната.Карам акорд 97г.2.0и когато не съм палил колата примерно 1 ден като се кача освободя от скорост и запаля мотора,после не мога да вкарам никоя скорос извесно време примерно 3-4 опита,влиза 1 и от там нататък никакав проблем със синхронизатори,съеденител или скоросна кутия?Стигам до логика че примерно няма достатъчно масло в скоростната кутия и когато не е мардала извесно време колата маслото е на дъното и затова прави такъв проблем, но незнам къде се намира за да го проверя,отпред под капака всяко казанче си има масло.Ако някои се е зблъскъл с този проблем нека сподели мнение.Благодаря ви предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едната от двете помпи на съединителя ти прави проблема - виж коя е омаслената !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Къде се намират помпите за да ги огледам?

Редактирано от hondarev_accordov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горната е на педала, долната - на кутията до привода за вилката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едната от двете помпи на съединителя ти прави проблема - виж коя е омаслената !

А има ли възможност някоя от помпите да създава такива проблеми без да е омаслена и без да се губи течност от казанчето?При мен тоя ефект го има, но в обратен ред - ако карам много дълго в задръствания (час или два) и изредя сигурно по 100 пъти скоростите, накрая започват да влизат трудно. Може ли кутията да попрегрява и вискозитета на маслото да отива подяволите или пък нещо да става със съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е от скоростите и маслото им.Може някоя от помпите / съединител / да не смогва с налягането - нов комплект гумички / пружина / върши работа.

След дъжд качулка, но някой ако закъса да знае:Цар Симеон 165, не мога да ти кажа телефона, но ако се разтърсиш във форума ще намериш.Магазина не е за японски части, но ремонтни комплекти за помпи имат.Бутало+пружина=22лв за долна помпа за акорд...

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря,в събота ще ги прегледам и 2 помпи и в сряда ако им има нещо ще посетя показаното място да видим какво ще направят.Благодаря ви още веднъж. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...