Jump to content
blueize

Каква Хонда да си купя - Сивик или Джаз ?

Recommended Posts

Каква Хонда да си купя - Сивик или Джаз ??Става въпрос за хонда 2001 - 2003 година - бензин.Моля да ме посъветватер тъй като досег не съм карал хонда . И за двете сам чувал, че са здрави - като мотор и ходова част,но все пак джаз са по рядко срещани...Какво да гледам при тестването на автомобила ? Да ходя ли във сервиз ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква кола ти трябва. Сивика е с по-спортен дух ,с по-голяма гама двигатели и с по-мощни от на джазката. Джаза е по-семеен,градски тип ,в тези години които посочваш има само два вариянта двигател 1.25-78к.с. и 1.4-83 к.с. /почти никаква разлика/. За предпочитане е джаз след 2003 когато има фейслифт и малко повече екстри.На мен лично ми допада джаза повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=10728 ето ти какво да гледаш в една кола нищо не ти коства да помъчиш малко търсачката а до колкото кои е по здрав автомобил немога да кажа не съм карал такива и не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква кола ти трябва. Сивика е с по-спортен дух ,с по-голяма гама двигатели и с по-мощни от на джазката. Джаза е по-семеен,градски тип ,в тези години които посочваш има само два вариянта двигател 1.25-78к.с. и 1.4-83 к.с. /почти никаква разлика/. За предпочитане е джаз след 2003 когато има фейслифт и малко повече екстри.На мен лично ми допада джаза повече.

Вие сте жена, нали - затова ви харесва Хонда Джаз :( Трябва ми икономична и здрава кола - максимум 100 кс, и да не е много ниска...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми икономична и здрава кола - максимум 100 кс, и да не е много ниска...

Ами моята е Кибик, отговарящ на описанието, та да ти кажа от какво съм доволен и какво не. Първо, ако я караш с над 3000 оборота (особено след 4000) е много шумна. На дълъг път този шум изморява. Аз лично с повече от 3000-3500 не карам, освен при някое изпреварване, разбира се. Замислям се за обезшумяване на вратите, капака на двигателя и багажника с нещо от сорта на Dynamat или друг подобен материал (руски, забравих му името). В града обаче, ако си караш кротко (2000-3000 оборота) шумът изобщо не се усеща. В спряло положение (на сфетофар, например) чуваш всички заобикалящи те двигатели, но не и твоя. :rolleyes:Седалките, лично на мен, не са ми много удобни. Говорим за дълъг път. Нямат добра странична опора и не те обгръщат. Примерно в едно служебно Мондео седалките са като фотьойл, но то е нормално - по-висок клас кола е. За височината - не е от най-високите. На бордюр, където съседите паркират без проблем, моята задира някъде отдолу, така че трябва повечко внимание с тази дейност. Не че съвсем е легнала на земята, но просто е малко по-нисичка, отколкото ми се иска. А иначе като пъргавина и икономичност нямам никакви забележки. На извънградско харчи около 6/100, което мен лично ме устройва идеално, а в града между 9 и 11 литра в според зависи от сезона и трафика. Това със 100 октана. С 95 може да даде малко по-голям разход, но аз си карам със 100, с надеждата да не е чак толкова "кръщаван", т.е. да е по-читав (а и на капачката на резервоара пише "min 95"). Това 1.6 двигател (D16V1), 110 к.с. Доста е просторна. Аз с шофьорското място нямам проблем, а и отзад има предостатъчно място. Багажникът е доволно обемист. Jazz не съм карал, не мога да дам мнение, само ги гледам по улиците. Ако ще взимаш нещо изключително и само за градско най-добре Jazz-а. Имаме едно служебно Дайхатсу и е просто приказка за маневриране и паркиране из града - може да се навре буквално навсякъде. Civic-ът, особено седан, си е дълъг и не е толкова компактен. Ако ще ползваш автомобила и за дълго извънградско, то без съмнение между двете вземи по-голямата.За ходоват част - нищо не се е чупило, но то аз и без друго карам главно по магистрала и първокласни пътища, та няма как да съм ти еталон, ако ще я караш из градските лунни пейзажи (не си написал от къде си). Само единият преден амортисьор е изпуснал (или поне доста поомекнал) и чакам сервиза, който съм си избрал, да започне работа, че да се разберем какво да сменям. А гледм, че и други колеги със 7-ма генерация го имат този проблем, та гледай като купуваш.Иначе за тези Civic-и знам, че имат фабрично дефект с някаква втулка на кормилната рейка. Разхлопва се и трябва да се смени. Моята не се е обаждала, може предишният собственик да я оправил гаранционно. Най-добре я заведи на диагностика преди да я купиш. В Бултрако, при Влади (за съжаление към настоящия момент се мести и не работи) или Омбре. (*) Така поне ще знаеш какво купуваш. За друго не се сещам. Като цяло е доста непретенциозен автомобил и много ме радва. (*) - те са еквивалента на вашите niksi, vaskoto1 и пр., ако си от VW форума (ама пак пречи, че не си написал откъде си)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...