Jump to content
Zealot

Външен оборотомер

Recommended Posts

Искам да сложа допълнителен оборотомер , външен. Хондата ми фабрично няма и за това се чудя ако купя уредчето , то дали ще има всичко необходимо за да тръгне ? И сложно ли е монтирането ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е ,че мойта кола няма на таблото оборотомер и дали ще има къде да се върже ? И тази схема кяото е дадена неразбрах на кое е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал каква ти е колата, но е възможно да има табла от същия модел с оборотомер, които ще паснат при теб. Аз съм правил тази процедура на друга марка кола и в общи линии ми се наложи да пренаредя малко клемите в един от куплунзите към таблото и да докарам кабел със сигнал за оборотомера (взех го от един от кабелите към бобината). Хубавото беше, че разполагах със схеми на окабеляването и нямаше опасност да сбъркам. За съжаление при хондите изобщо не съм наясно как стоят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е Хонда Лого и вече съм официално в Хонда клуба :). Иначе за повечето тунинг оборотометри пише да се вържат към бобината ,но незнам къде е точно :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Значи сигнала може да го вземеш от 2 места по индуктивен(или от кабелите на свещите) или капацитивен от (между чукчети и наковалнява и бобината на колата ).Вторият вариан според мен е по точен , ама въпрос на вкус

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...