Jump to content
Guest nikonti

Филтъ за въздуха, влизащ в купето

Recommended Posts

Guest nikonti

Колеги, разбрах че има филтър който пречиства фъздуха влизащ в купето, намирал се под жабката, свалих жабката и видях нещо което ми прилича на филтър, но не можах да разбера как се сменя /ако изопщо е филтър/Моля за помощ ако някой знае ка става смянатаПредварително благодаряСтава дума за сивик

Редактирано от nikonti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

На акорда е точно зад касетофона и се сваля декорацията около лоста за скоростите за да се стигне до него.Много е важно да се сменя или махне, защото със запушен филтър климатика хич го няма.P.S.Горкия революционер Димитър ОПщи :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Бобо, не е там. А ако го махнеш - забрави да ти духа студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Колеги, разбрах че има филтър който пречиства фъздуха влизащ в купето, намирал се под жабката, свалих жабката и видях нещо което ми прилича на филтър, но не можах да разбера как се сменя /ако изопщо е филтър/

Моля за помощ ако някой знае ка става смяната

Предварително благодаря

Става дума за сивик

<{POST_SNAPBACK}>

Какъв точно ти е Сивик-а, защото никак не е изключено и да нямаш филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Май от 6-та генерация нататък имат такъв филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikonti

Ами лошото и, че не съм много наясно каква генерация е сивика.На багажника пише LSI, седан е, 94 година, двигателя е D15B2 ще ви бъда благодарен ако ми помогнете да разбера дали това което видях е филтър и дали моята хондичка има такъв, А също така да ми кажете по какво ги различавате тези различни генераций, пък може и някоя снимка да сложите за да ми е по лесно да се ориентирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Бобо, не е там.

А ако го махнеш - забрави да ти духа студено.

<{POST_SNAPBACK}>

Според руското ръководство е там - под тбалото.

До сега каквото са писали излизаше вярно.

 

Какъв е проблема на климатика да работи без филтър?

Явно знаеш нещо, което не знам.

Сподели.

Редактирано от bobo21

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Ами лошото и, че не съм много наясно каква генерация е сивика.

На багажника пише LSI, седан е, 94 година, двигателя е D15B2 ще ви бъда благодарен ако ми помогнете да разбера дали това което видях е филтър и дали моята хондичка има такъв, А също така да ми кажете по какво ги различавате тези различни генераций, пък може и някоя снимка да сложите за да ми е по лесно да се ориентирам.

<{POST_SNAPBACK}>

Кофти батка, нямаш филтър :rolleyes: ....

А ако искаш да разбереш кое коя генерация е, най-добре да дойдеш лично на срещата на фенклуба :huh:

Редактирано от Honda-Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Бобо,филтъра е под жабката.За да се смени трябва да се свали кората под жабката и самата жабка,а също и една метална планка.Правил съм го няколко пъти. Като извадиш филтъра виждаш преди него колко боклуци има. Самия изпарител на климатика,който е след филтъра е много финно оребрен(като всеки изпарител).Ако филтъра(а самия филтър е след вентилатора) го няма тези боклуци се набиват между ребрата на изпарителя,запушват го и пречат на обдухването му от вентилатора-съответно през отворите на таблото не духа нищо. Пътя на топлия въздух също е от там така,че и него няма да го има. И накрая-много по-удобно е да си смениш филтъра като се запуши, отколкото да сваляш и чистиш изпарителя :rolleyes: Ако имаш климатик в къщи-при него е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikonti

Ами лошото и, че не съм много наясно каква генерация е сивика.

На багажника пише LSI, седан е, 94 година, двигателя е D15B2 ще ви бъда благодарен ако ми помогнете да разбера дали това което видях е филтър и дали моята хондичка има такъв, А също така да ми кажете по какво ги различавате тези различни генераций, пък може и някоя снимка да сложите за да ми е по лесно да се ориентирам.

<{POST_SNAPBACK}>

Кофти батка, нямаш филтър :rolleyes: ....

А ако искаш да разбереш кое коя генерация е, най-добре да дойдеш лично на срещата на фенклуба :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Ами кажете кога горе долу ще е тази среща, защото с моята работа не мога много много да напускам Видин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Бобо,филтъра е под жабката.

[cut]

 

И накрая-много по-удобно е да си смениш филтъра като се запуши, отколкото да сваляш и чистиш изпарителя  :rolleyes:

 

Ако имаш климатик в къщи-при него е същото.

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси, I've got the point.

Идвам с резонен въпрос обаче:

От къде намираш филтри за смяна?

 

Аз за въздушния на двигателя се видях в приключение

а тоя сигурно още по-трудно се намира?

А съм на зор, че явно ми е здръстен..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

В сервиза в Горубляне.И въздушен, и за климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

В сервиза в Горубляне.

И въздушен, и за климатика.

<{POST_SNAPBACK}>

Колко пари са тези филтри че и аз на моя акорд ще трябва да ги сменям ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

За двигателя май беше 40-50 лв.,а за климатика 60-70.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

ако не ти се дават пари за филтър за климатик или не намериш - просто го продухай на някоя автомивка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

За двигателя май беше 40-50 лв.,а за климатика 60-70.

<{POST_SNAPBACK}>

Е аз си купух за 30лв за двигателя и все си мисля дали щом нямам алергия към полени няма да мина с един тънък дунапрен за климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zhivko

:)

Колеги, разбрах че има филтър който пречиства фъздуха влизащ в купето, намирал се под жабката, свалих жабката и видях нещо което ми прилича на филтър, но не можах да разбера как се сменя /ако изопщо е филтър/

Моля за помощ ако някой знае ка става смяната

Предварително благодаря

Става дума за сивик

<{POST_SNAPBACK}>

аз имах същия проблем и отидох на сервиз,платих си за да видия как се смения.така като свалиш жабката има една метална пластина ,сваляш и нея,след това по средата на цялата пласмасова кутия има плестмасов капак които е отвестен много слабо забелижим,широк около два пръста .откопчава се от доло и ще видиш филтъра това е една конзола която се издърпва и в нея се поставя новия филтър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

За двигателя май беше 40-50 лв.,а за климатика 60-70.

<{POST_SNAPBACK}>

Е аз си купух за 30лв за двигателя и все си мисля дали щом нямам алергия към полени няма да мина с един тънък дунапрен за климатика.

<{POST_SNAPBACK}>

Филтъра за купето последно струваше петдесет и няколко лева (за BOSCH става дума). В кутията има и инструкции за това как се сменя в съответния автомобил, така че споко.

А разликата с и без него е огромна. Мене много ме е яд, че моята няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Днеска след 15 мин пъшкане и само с една счупена щипка успешно смених моя :)Стария беше пълен с умрели бубулечки и листенца.Друго си е човек сам да си смени нещо по колата.За 51лв ми го продадоха от Nipparts.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest i4o

това е производител на части за хонда/поне опаковката/ :)p.s.а твоя проблем е там под жабката на винтелатора има едно подобие на парцал махаш го и това е...

Редактирано от i4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Питам от къде да купя Nipparts,а не къде се намира в колата.Последното го знам много добре,защото съм го сменял поне 5 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Дистрибутора на Nipparts за София се намира под моста на КАТ (влиза се от локалата пред Интерпред) на адрес ул. Самоков 60. Вносителя е май варненска фирма.Предлагат доста сносни цени на части за Хонда.Интересното е, че мои познати, които препродават техни части ми ги продават с 5% по-евтино от цените при дистрибутора. Явно отстъпките за магазини и сервизи са поне 10% от крайните им цени.Телефонът им е 9634086.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ади и аз да питам некоя дивотия:моята като няма климатик има ли такъв филтър за купето?Проблема е че ми се струва струята прекалено слаба и се опасявам да не би нещо да пречи леко...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zaro

Пи4ове така и не разбрах Сивик 93г. Д15Б2 има ли такав филтьр и ако да каде е!????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Пи4ове така и не разбрах Сивик 93г. Д15Б2 има ли такав филтьр и ако да каде е!????????

<{POST_SNAPBACK}>

Защо не го провериш дали го има в техническото описание на тоя модел?

Може и от тука: http://www.hondaworld.ru/honda_spare.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

С КЛИМАТИК ИЛИ БЕЗ КЛИМАТИК, 5 ГЕНЕРАЦИЯ СИВИК-А, ИМА ТАКЬВ ФИЛТЬРВ КУПЕТО.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Те това е сериозен човек... евала и мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikonti

А моят сивик коя генерация е ? 94 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Emo

От 92-95г. се произвежда 5-та генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikonti

Значи моята хондичка има такъв филтър. И сега ако някой може да ми каже и каде се намира ще му бъда много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...