Jump to content
boneti

въпрос за цр-в автоматик

Recommended Posts

колеги забелязах ,че не се включва 4wd на задна скорост а предните гуми боксуват (колата е цр-в автоматик)даже някак боксуват все едно няма мощност колата.дали на задна скорост е без 4wd?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера бях влязал в една кал но не забелязах да боксува на задна , тръгна си прилично и не съм закъсвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е?Има ли VSA?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, питах те коая година, защото ако е от по-новите има тази екстра VSA. Това е асистент за стабилност на колелетата. Аз смятам сега да си купувам CR-V и съм се интересувал по този въпрос. Задното предаване при новия модел е независимо и се включва когато компщтъра на колата му подаде сигнал. Ръчно не може да се пуска, т.е ако задното при буксуване на предните колела не се включи, изключи тази система VSA и би трябвало тогава всичко да е наред. Ако имаш VSA, я изключвай само когато има буксуване иначе е препоръчително да ти е включена Non Stop. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2000год е,до сега не бях забелязал,но вчера се опитах да тръгна на зад в един сняг около 35 см и с наклон напред. и забоксува,нонякак трудно,все едно няма мощност.всмисъл че боксуваше но колкото и да натисках газта все не вдигаше оборотите над 2500а задните гуми си бяха в покой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм ги тези от Бултрако, хипотетично по този въпрос и те ми отговориха така, както ти писах. Ако имаш VSA, изключи го за момент и пробвай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, питах те коая година, защото ако е от по-новите има тази екстра VSA. Това е асистент за стабилност на колелетата. Аз смятам сега да си купувам CR-V и съм се интересувал по този въпрос. Задното предаване при новия модел е независимо и се включва когато компщтъра на колата му подаде сигнал. Ръчно не може да се пуска, т.е ако задното при буксуване на предните колела не се включи, изключи тази система VSA и би трябвало тогава всичко да е наред. Ако имаш VSA, я изключвай само когато има буксуване иначе е препоръчително да ти е включена Non Stop. ;)

а как се изключва?аз съм автоматик и има един бутон на скоростния лост,но от колегите във форума знам ,че е за връщяане на една предавка когато съм на директна Редактирано от boneti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новите CR-V та този бутон се намира отстрани, където са копчетата за регулиране на огледалата. Бутона е: VSA OFF. Незнам обаче твоя дали има такава екстра, иначе няма значение да скоростната кутия дали е Автоматична или Механична! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) нямам такъв бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да се мъчиш сам да правиш нещо. Може и да е дребно, но иди си на сервиз, разбира се където ги познаваш майсторите де! ;) Всичко се оправя. Важното е, че сме живи и здрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок,утре съм в сервиза,пък дано не е нещо скъпо :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смо не разбрах дали напред ти боксува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смо не разбрах дали напред ти боксува?

не колега ,напред нямам проблем.само на задна скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегите с цр-взначи карах още две хонди цр-в и са абсолютно като моята.явно така си е нормалнона задна скорост мощността е доста ограничена :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...