Jump to content
iliq

спирачките не ми работят както трябва

Recommended Posts

здравеите колеги, значи имам хонда срх дел сол, онзи ден я искарах да я покарам малко и като натиснах спирачките цялата кола се тресеше намаляше но потскачаше цялата от лявата страна , та въпроса ми е от какво може да е това ? от дзат е с барабани не с дискове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми махни колелото и виж де.преди не си ли го имал този проблем?от самосебе си ли се появи,или има няква причина-бити резки спирачки и пр?с каква скорост като спираш ти тресе?може да е крив диск,изяден от кофти накладки,крива джанта или гума,блокирал спирачен апарат и кво ли не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не съм имал такъф проблем като я докарвах нямаше проблем и сега като я изкарах за втори път и като натиснах леко спирачките цялата потскачаше не исках да ги натискам силно да не стане някъф друг проблем а в движение колата си варви нормално нито тресене нищо стои на пътя без проблем , аз мисля първо да сфаля от пред джантата и да завартя диска да видя крив ли е и ако са добри проблема мисля че ще е заради барабаните нещо мерси за помоща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем виж сега,ако като си я карал последно не е имало такива проблеми и сега изведнъж я изкарваш и се тресе цялата при спиране се заформя някъв филм.от самосебе си без да се кара,кво да стане.разгледаи отпред как е диска,накладките и дали се движат и връщат апаратите,и ако е ок отпред свали барабана.огледаи и там накладките и цилиндърчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такув проблем при спиране.Оказаха се криви дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такув проблем при спиране.Оказаха се криви дискове.

тва е проблема,че колегата казва,че като е прибрал последния път колата проблем не е имало,и сега се появява изведнъж.тва е чудното,щото няма как да се изкриви диска от стоене в гаража.мисля си,че ако има изтървало цилиндърче отзад,при попадане на спирачна течност ву накладката се получава такъв ефект-приплъзва по омасления участък,после където е чиста задържа и така се получава вид подскачане.да погледне и ще си обади кво е.така се правим само на врачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма за кво да спори,ми седим и чакаме резултата от огледа,та да видим. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги , утре ще сфаля джантите и ще погледна а и преди малко разбрах че в гаража които оставих колата и дадох клЮчовете на собственика на гаража при пожар нещо от този сорт да искара колата и тои е искарал за да свие едно кръгче и вика съжалявам ама нещо и се прецака и аз му викам кво си направил и тои вика ми наложисе да спра бързо и колата почна да потскача ами утре като ида пак при колата ще погледна какаф е проблема и този ще плаща благодаря ви като видя проблема веднага ще го пиша за да знаят колеги ако и на тях им се случи нещо подобно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) ;) ;) ,значи проблема не се е появил от нищото.едно кръгче и нещо и стана,а.за ушите и в магазина за части го води.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това и ще направя то и да е някакаф младеж ми тои е на 40 години и прави детцки работи утре момчета ще ви кажа а и ще питам колегата босс хог дали има тези части за да ми излезе по евтино че в евро ще доидат множко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, подобно нещо ми се е случвало на 2 коли с барабанни спирачки отзад.На едната и се беше отлепил фрикционният материал от оригиналната накладка и при най- леко спиране се заклинваше, а на другата цялата накладка беше излезнала от мястото си.Симптомите са както ги описваш ти , но проблемът може и да е друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй дискове и накладки. Задължително изчисти до блясък главината, преди да сложиш диска. Доста често се случва да криви дискове, ако са поизтънели и при екстремно спиране, когато са доволно загрели и минеш през локва, да се изкривят от рязкото охлаждане. Има случаи и на спукани дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги за всичко като имам време ще погледна колата и ще ви кажа от какво е било че сега нямам никакво време да се занимавам :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко с закаснение , но както и да е , оказаха се предните дискове смених ги и колата вече е готова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...