Jump to content
impress

моля за съвет

Recommended Posts

Като голям фен на японските возила от мазда се прехвърлям на хонда сивик седан 93-94г. мисля че се води 5ген. Д15Б2 90к.с. Искам да разбера колко ще ми излезне да се модифицира малко от към генерация и чипче+филтърче.По поддръжката нещата няма да са по различни като части и консумативи(масло,ремъци и ролки) както при мазда предполагам.Ще съм ви благодарен ако някой ме светне и какви проблеми мога евентуално да имам с сивика.И се надявам в най-скоро време да съм и аз вече пълноправен член с нова придобивка в клуба и да се виждаме по срещите. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чип на моноинжекцион ми звучи много непостижимо (поправете ме ако греша). Ако искаш да "живне" скачай в джаза със swap към пълна инжекция с глава и др. чарколяци от 1.6. Ползвай търсачката, чети внимателно темите - там е написано по възможно най-лесносмилаемия език какво ти трябва, какво се прави и горе-долу колко струва :(. Иначе можеш от "чипче, филтърче и генерация" да направиш последните 2, но не очаквай да дигнеш 20-30 коня .. 5-6 ... там нейде :( УспехП.П Темата ти е по-скоро за "Технически" П.П 2 - Проблеми няма да имаш ако си купиш (на късмет) читава кола :(. Ако предишния собственик е бил мърльо - не очаквай колата да е в добро състояние. Абре .. чети форума .. за д15б2 е изписано доста.И да ... Sedan Rulezzzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ми главния ти проблем ще е,че като си вземеш хонда повеченяма да се сетиш за друга кола :( .частите е много вероятно да са по евтини и от на маздата,разхода също е малък,спрямо него върви доста прилично,но ти това явно го знаеш,щом си се насочил към хонда.кво да гледш като я купуваш-ми наи вече да няма удъри,поне не фрапиращи,наи вече отпред,за ръждички,друго кво да гледаш,зависи какви пари си нагласил,нали се сещаш,че не може да купиш за 2000 лв 5 генерация и да искаш да е перфектна.а като искаш по мощна си купи 1,6,що трябва да е 1,5-90 кс па да и наслагваш после?вземи си купе 1,6 витек и си го помпи с кеф.за чипче,колектори и генерация и филтърче читави си нагласи още поне 1300-1500 лв като ти е мерак и готово. :(

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат с двигателите на хондите и специално сивиците с 4-5 врати.На който попадах по обяви все бяха 1,5-90к.с ,но явно има и с други двигатели.За това питам да знам кое е по-добре за последващ тунинг както по двигателя така и оптичен.Имам си представа колко добре вървят хондите и е доста повече от мазда същите коне(имам 2 мазди 90 и 140 коня),но са някак си мудни вече за мен.За това ще се радвам на помощ за избор на двигател от ваша страна.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За темите:2. Заглавията на темите е крайно желателно да са обяснителни, изчерпателни и в съответния раздел. Теми от вида "Вижте..." (или по-лошото "Vijte") ще бъдат директно модерирани! Примери за лоши заглавия са: "Помогнете ми", "Имам проблем", "HELP: PROBLEM", "ПОМОООЩexcl.gif!!!", "Molqvi kajete .......", "nqkoi znae li..." и т.н. Пример за добри заглавия са: "Търся ключалка за контактен ключ за АХ"

http://forums.hondabg.com/index.php?act=boardrules

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...