Jump to content
Guest Stass

Spirachki na CRX

Recommended Posts

Guest Stass

ta znachi probelmat mi e slednia -predi wreme konstatirah ceh spirachkite na crx-a na gadjeto nehsto sa se precakali, t.e trusno spiraseh kolata i pri spireneto pedala i volana tresiaha doosta chuwstwitelno. hodih pri "familnia " maistor i toi preceni ceh towa se dalji na krivi diskove i mi preporacha da si smenia. ta smenih gi az, i pone na oko si isglejdaha sawsem pravi :) a nakladkite inaha oshte pone 4-5 mm ferodo no mi napravi wpechatlenie che biaha klinowidno iznoseni . sle d smianata maistorat me predupredi izwestno wreme da ne towaria mnogo spirachkite za da ne sam gi izpekal ( kakwoto i da znachi towa ) i az obshto wseto vnimawah. problemat obache e che i kogato mi se naloji da spria malko po riazko , koalta ne spira dobre-pedala e mnogo tward a spirachnia pat si e napravo opasen-prsoto wse edno ne sam natisnal pedala do krai ! niakoi hora me ubejdawaha ceh towa bilo normalno w nachaloto dokato se napasneli nakladkite kam brazdite na diskowete no az si spomniam che kogato smenih nakladki na civc-a izobshto niamah problem sas spiraneto. ta moje li niakoi da mi dade niakakw sawet ili mnenie po waprosa ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

аз си сменях дисковете на спирачките на CRX-а ми преди време и усетих много голяма разлика. Смених ги заедно с накладките, взех много добри и дискове и накладки. Това което ми направи впечатление след смяната е, че спирачния път намаля с 25%. Не съм имал периоди на слягане на накладки или подобни неща. По принцип детайлите са така изчислени, че няма за какво да слягат на местата си, те просот си попадат там за кадето са създадени и няма нужда от донаместване според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

ta znachi probelmat mi e slednia -predi wreme konstatirah ceh spirachkite na crx-a na gadjeto nehsto sa se precakali, t.e trusno spiraseh kolata i pri spireneto pedala i volana tresiaha doosta chuwstwitelno. hodih pri "familnia " maistor i toi preceni ceh towa se dalji na krivi diskove i mi preporacha da si smenia. ta smenih gi az, i pone na oko si isglejdaha sawsem pravi :) a nakladkite inaha oshte pone 4-5 mm ferodo no mi napravi wpechatlenie che biaha klinowidno iznoseni . sle d smianata maistorat me predupredi izwestno wreme da ne towaria mnogo spirachkite za da ne sam gi izpekal ( kakwoto i da znachi towa ) i az obshto wseto vnimawah. problemat obache e che i kogato mi se naloji da spria malko po riazko , koalta ne spira dobre-pedala e mnogo tward a spirachnia pat si e napravo opasen-prsoto wse edno ne sam natisnal pedala do krai ! niakoi hora me ubejdawaha ceh towa bilo normalno w nachaloto dokato se napasneli nakladkite kam brazdite na diskowete no az si spomniam che kogato smenih nakladki na civc-a izobshto niamah problem sas spiraneto. ta moje li niakoi da mi dade niakakw sawet ili mnenie po waprosa ?

Ako si vzel tvyrdi nakladki - tova stava. Moze i da chuvash skyrcane ot nakladkite pri spirane - tova e simptom. Preporychvam MINTEX kato marka, systo i FERODO - meki, ne uvrezdat diskovete i spirat dobre.PS: Po povod srabotvaneto - naistina pone 100-ina km se minavat bez mnogo da skachash na spirachkite - da se napasvat s diskovete. Pri montaza proveri li dali suportite na spirachnite aparati se dvizat ? Da ne sa zapekli ?PPS: Samo da napomnia - spirachnata technost se podmenia na vseki 2 godini !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Определено има файда оттая процедура!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

az si smenqh mojte zadnite nakladki. ta starite koito gi mahnaha, edna ot nakladkite beshe nakriwo iznosena :rolleyes: predi nqkolko dena si gi gledah nakladkite ( otgore-otgore) i si izglevdaha normalno za segaa twa zashto samo ednata beshe nakriwo iznosena???niznam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

az si smenqh mojte zadnite nakladki. ta starite koito gi mahnaha, edna ot nakladkite beshe nakriwo iznosena :P predi nqkolko dena si gi gledah nakladkite ( otgore-otgore) i si izglevdaha normalno za segaa twa zashto samo ednata beshe nakriwo iznosena???niznam

Случва се...Например на 5-тата ген. тва не знам как беше станало това с кривото износване...Ама след известно време цилиндърчетата дадоха проблем щото маншоните бяха скъсани (някой ги беше пипал) и се затлачиха с боклуци...Не е зле да ги видиш как са...Говорим за задни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

ahym, za zadnite stawa duma. az skoro shte hodq na serviz i shte kaza da mi gi pogledne neprmenno. edno priqtel4e ima serwiz w burgas do stadion 4ernomorec i tam toj se zanimawa s kolata. tuka w warna ne sym nameril oshti seriozen majstor. pri tez det sym odil s prednata mi kola, wsi4kite sa edni profesori :P mnou ma e qd na hora det imat powyrhnostni poznaniq i nikakyw opit s honda i po4wat da se 4wrykat kat mishki pod kapaka. naprao izdiwqwam. a powe4eto majstori det sym odil sa to4no takiwa! ne moga da si izrazq otwashtenieto ot hora ( ne samo awtomontori) kojt sa golemi "razbirkowci", a nqkoi i "profesori" i nqmat gram pokritie na swoite znaniq, nqkoi i znaniq nqmat.... uvas.nikoj ne podhovda profesionalno kym daden problem, kojto me e spoletql, wseki si ima model na rabota pridobit oshti ot baj toshowo wreme s moskwi4i, zaporovki i ladi i nikakyw napredyk otnosno konkretni razrabotki ot zapadni i izto4ni awtomobilni kompanii! mnou malko dawat nqkakwi pari za tehni4eska i specializirana literatura, s koqto da dobiqt nqkakwi poznaniq. sasho da ma izwinqwa, ama ima tolkuz nekadyrni negowi "kolegi".

Редактирано от emko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

ne se izvinjavaj.mnogo dobre znam kvi porazii vurshat razni ladadzhii po Honda.Ne vednuzh sum bursal guzovete na nasrali se "super mehanici".Nameri njakoj deto naistina znae kvo trjabva da pipa a ne da se uchi na tvojata kola :P Kato neznae po-dobre da kazhe a ne da napravi nekoja greshka ,chieto otstranjavane da ti izleze soleno. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...