Jump to content
Draik

Обороти на празен ход

Recommended Posts

Здравейте,интересува ме кое регулира оборотите при празен ход в зависимост колата дали е загряла или не?Проблема е че при студена кола оборотите са си към 1500 но като почне да загрява вместо да падат те се вдигат, т.е механизма или датчика който трябва да ги намали не работи. Ако колата загрее и я изгася, после запаля всичко се нормализира и оборотите са към 700-800.Ако някой знае, а предполагам има такива които знаят нека да каже и ако може да ми обясни точно къде се намира въпросното нещо.Двигателя е моноинжекция ( на пълната знам къде се намира но с тази моноинжекция не мога да се справя нещо :) ) D15B1 мисля че в тази част няма разлика от D15B2Благодаря ви предварително.П.С. търсих с търсачката но не успях да намеря тема точно по този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го реших и вече всичко е наред.Благодаря много на човека който ми помогна на лични и успях да оправя нещата.Да споделя за някои други колеги които са се сблъскали или ще се сблъскат с този проблем.Значи както предположих проблема беше във регулатора на обороти при студен кола ( незнам дали така се води, моля да ме извините ). Намира се отдясно на всмукателните колектори ( по точно на най-десния всмукател ). Държи се на два болта номер 12, в него влизат два мъркуча за охладителна течност и една букса ( зелена на цвят ). Сваля се лесно ( може малко мъркучите да ви озорят но не са голям проблем )Аз реших проблема по следния начин:-свалих въпросния механизъм-прочистих му тръбите за антифриза ( охлаждащата течност )- изчистих клапата от доланата страна и я смазах с ВД40В момента оборотите си се регулират идеално, когато е студена са към 1500 и постепенно падат когато загрява колатаБлагодаря пак много на човека който ми помогна да намеря това устройство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...