Jump to content
Guest bobo21

CD с българска карта за вграедн GPS

Recommended Posts

Guest bobo21

Обявявам издирване на CD с карта на България за фабрично вграден в Хонда GPS Blaupunkt Travelpilot.Ако някой има да пише.Ако намеря ще напиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ще ти намеря вероятно но ще струва пари.Отиди до офиса на "Гармин"-бул.Васил Левски/до Турското посолство/,виж колко струва тяхната карта и за половината от цената ще те уредя с карта на "Том Том","Руте Мап" или "Руте 66",които са много по-подробни от тия на Гармин.Имам една на София на Гармин и е пълен боклук.Мой приятел се занимава само с GPS-и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Няма проблем да си го платя.Попитай твоя приятел дали това цд ще стане на Blaupunkt TravelPilot DX-N.Имам познати с Garmin у-ва, но формата на данните за тях е съвсем друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Знам че са в различни формати.Щом се плаща ще ти го записва докато тръгне,за Poket PC,Мобилни телефони,и Лаптопи им е ясен формата.Да видим за тоя Блаупункт какво има.Ако ти изпратя файловете можеш ли да си ги запишеш сам или искаш готово CD.Питам защото файловете ще дойдат от Холандия бързо,но ако се наложи там да се пише и ЦД-то.Тука ще го изпечем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Нямам грижи да си го изпека сам.Също мога да дам списък с основните видове файлове на цт-то, което имам (Италия).Като се има предвид обаче, че едно такова цд за блаупункт струва доста и има някакви вградени защити от копиране съм малко скептичен за шанса да се "сглоби" ръчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Дай си тел. да ти обясня какво става и какво не може да се случи към момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Изпратих ти ги с мейл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 8100rpm

хора даите некви такива програмки за sonyericsson p910iмного ще е гот ако има 10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ще ти трябва и GPS-приемник,за да ти работи като навигация.Тоя Ериксон под операционна система ли работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Можеш да си поръчаш от щатите подобна джаджа, ама си е скъпичка, но ако това те успокоява, в Европа е още по-скъпа :blink: Няма значение с какво я свързваш, предполагам комуникацията си е по стандарта както с всичко останало. Ще питам един пич за линка на сайта от където си избра и ще го напиша в темата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

Обявявам издирване на CD с карта на България за фабрично вграден в Хонда GPS Blaupunkt Travelpilot.

 

Ако някой има да пише.

Ако намеря ще напиша.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз имам същата навигационна система и търся карта . Моля кажи дали си успял да намериш нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

И аз имам същата навигационна система и търся карта . Моля кажи дали си успял да намериш нещо

<{POST_SNAPBACK}>

Никаква светлина в тунела за сега.

В нета няма нищо.

Официално питах Блупункт България и ми отговориха, че не планират изработване на такава карта.

 

Остава вариант Б - reverse engeneering на на компютъра, което е една доста неблагодарна задача.

Редактирано от bobo21

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

Никаква светлина в тунела за сега.

В нета няма нищо.

Официално питах Блупункт България и ми отговориха, че не планират изработване на такава карта.

 

Остава вариант Б - reverse engeneering на на компютъра, което е една доста неблагодарна задача.

<{POST_SNAPBACK}>

A някакви карти на други държави имаш ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Аз имам за Германия.Малко е стара база данни-от 99 год. ,но работи.Тествал съм я два пъти.Води те точно до улицата и номера на адреса който си задал.За България за какво ти е? Тук няма проблем да се ориентираш.А като гледам какви данни са вкарани в тези цифрови карти - за България надали скоро някой ще се навие да изработи подобно нещоБобо ако искаш да менкаме по едно копие.За Италия нямам.

Редактирано от fast

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Ами нищо против за размяна.Не че съм се запътил за Германия ама знае ли човек.Само не знам със защитата от копиране на тия цд-та как стои въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Мойто цд е копирано , така ,че май няма да има проблем.Пуснах ти на мейла моя тел.Звънни да се разберем. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

Мойто цд е копирано , така ,че май няма да има проблем.

 

Пуснах ти на мейла моя тел.

 

Звънни да се разберем. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Споделете картата на Германия с мене . Аз мога да ви дам 2 Италия и Европа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Нека всеки приготви по едно копие на каквото цд има и ще ги разменяме.30ст е един CD-R..Аз тия дни ще го извадя, че съм го демонтирал GPS-a и трябва да му дам ток за да изплюе диска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Furious,пратих ти Л.С. за CD-то за Германия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

eto kakvo az namerih:http://www.ertico.com/en/news_and_events/e...of_bulgaria.htmNiakoi da ima veche vaprosnoto dvd ?

Някой ще каже ли какъв е формата на тези карти? Един файл ли е или са много? Разширенията на файловете какви са ?Например, на Пежо вградената навигация картите са същите като на iGo/MioMap, файла е с разширение FBL и може да се изтегли от тук : 4pda.ru/forum/index.php?showtopic=36010Автор на картата е българската фирма MMCN Ltd. www.mmcomnet.com, ако някой го интересуваА пък NavTeq - картата на EasternEurope за Destinator е тяхна, състои се от 14 файла, от които най-големите са WCE_A.map и WCE_A.PNT, освен това има WCE_A.PNT, WCE_A.poi, WCE_A.tab, WCE_A.TMC... В този линк пише че ще бъде включена България от версия Q2 2005, така че, вече я има отдавна... Аз имам 2006.Q1.4168, свалена от мулето, има България и за други градове не знам, но поне София я има и засега съм най-доволен от нея, в сравнение с TomTom и iGo.ТомТом картите пък се състоят от около 8 файла, повечето с DAT разширение и твърди имена като cline.dat, cname.dat, cnode.dat, faces.dat, poi.dat, mapinfo.dat и допълнително 2 файла името_на_картата.mid и името_на_картата.pnaGarmin картите ако не се лъжа са по 1 файл, с разширение map.В eMule има Honda Accord Navigation Dvd Europe 2006 V2.06.nrg -> ed2k://|file|Honda%20Accord%20Navigation%20Dvd%20Europe%202006%20V2.06.nrg|6055526556|A53ADC6050E1957791481981AA66C523|/5 GB е, някой пробвал ли е да го свали ? Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Kicko ти с каква navi и honda си ?Към момента успял ли си да пуснеш някаква BG-карта на HONDA NAVI ?

Редактирано от shto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kicko ти с каква navi и honda си ?Към момента успял ли си да пуснеш някаква BG-карта на HONDA NAVI ?

В другата тема която беше повдигнал вчера съм писал - имам PocketPC и GSМ на които ползвам софтуери за навигация, GPS-a ми е Bluetooth и си го ползвам и с двете. Интрересувам се живо от темата и събирам де що има софтуер или карта, та затова питам тази вградената с какви е, може случайно да имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента нямам оригинален диск за да кажа каквото и да е. Щом намеря ще напиша във форума какво виждам. Сигурен съм, че тук има хора с необходимата ни информация затова ги моля да опишат съдържанието на DVD диска: какви формати файлове има, колко броя са и ако може дори имената на файловете ! Предварително благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Имам карти за Бенелюкс и Източна Европа на TomTom-5 Mobile.Съвместими са със всички GSM-и под Симбиан и PocketPC.Има и за германия но не ми е трябвала и не съм я теглил.Също така разполагам и със карта на "Route 66" за цяла Европа за PC-поддържа GPS навигация.трябва ви приемник и лаптоп и сте с перфекна широкоекранна навигация.Аз ползвам нея когато се налага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам карти за Бенелюкс и Източна Европа на TomTom-5 Mobile.Съвместими са със всички GSM-и под Симбиан и PocketPC.Има и за германия но не ми е трябвала и не съм я теглил.Също така разполагам и със карта на "Route 66" за цяла Европа за PC-поддържа GPS навигация.трябва ви приемник и лаптоп и сте с перфекна широкоекранна навигация.Аз ползвам нея когато се налага.

Коя версия е Източна Европа за ТомТом ? v608 ли ? Аз докопах някаква v680.1466, обаче няма България в нея ! Другото което съм виждал в мулето като по-ново е v663 обаче подозирам че е fake - изтеглихме го и дава broken archive.Томтом-ските карти май са най-разпространени, аз съм насъбрал 3 DVD-та вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,защо никой не ползва Мап Вю ГПС?Аз съм с ТомТом и с нея.Тая програма позволява да правиш карта от какъвто и да е jpg,png,bmp,gif или друг формат за картинка.Просто трябва да въведеш три точки в един текстов файл за да се калибрира картата.Аз ги взимам от Гугъл,а програмата е безплатна за ползване.Понеже несъм запознат с това навигационно устройство искам да попитам- има ли ОС- програмира ли се ако няма ОС- явно е със CD-R четец- толкова ли никой няма едно дискче с карта на която и да е държава или друго- някой проверил ли е колко струва оригиналната карта към този момент

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ползвах MapView GPS когато бях със стария Symbian. Сега вече с S60v3 няма MapView :), има само SmartComGPS която не е безплатна и не съм намирал crack досега. Иначе добре си беше с карти от bgmaps и MapView... Сега добре че има OZIExplorer за WinдowsMobile, за който стават същите карти.

Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eto kakvo az namerih:http://www.ertico.com/en/news_and_events/e...of_bulgaria.htmNiakoi da ima veche vaprosnoto dvd ?

Някой ще каже ли какъв е формата на тези карти? Един файл ли е или са много? Разширенията на файловете какви са ?Например, на Пежо вградената навигация картите са същите като на iGo/MioMap, файла е с разширение FBL и може да се изтегли от тук : 4pda.ru/forum/index.php?showtopic=36010Автор на картата е българската фирма MMCN Ltd. www.mmcomnet.com, ако някой го интересуваА пък NavTeq - картата на EasternEurope за Destinator е тяхна, състои се от 14 файла, от които най-големите са WCE_A.map и WCE_A.PNT, освен това има WCE_A.PNT, WCE_A.poi, WCE_A.tab, WCE_A.TMC... В този линк пише че ще бъде включена България от версия Q2 2005, така че, вече я има отдавна... Аз имам 2006.Q1.4168, свалена от мулето, има България и за други градове не знам, но поне София я има и засега съм най-доволен от нея, в сравнение с TomTom и iGo.ТомТом картите пък се състоят от около 8 файла, повечето с DAT разширение и твърди имена като cline.dat, cname.dat, cnode.dat, faces.dat, poi.dat, mapinfo.dat и допълнително 2 файла името_на_картата.mid и името_на_картата.pnaGarmin картите ако не се лъжа са по 1 файл, с разширение map.В eMule има Honda Accord Navigation Dvd Europe 2006 V2.06.nrg -> ed2k://|file|Honda%20Accord%20Navigation%20Dvd%20Europe%202006%20V2.06.nrg|6055526556|A53ADC6050E1957791481981AA66C523|/5 GB е, някой пробвал ли е да го свали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност тук всички би трябвало да си говорим за вградена навигация на HONDA :(:rolleyes::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тук Тук малко по-ново,но незнам нищо подробно.

Това е Honda Navtech (или NAVTEQ) APN2-55101.

Ще си позволя да припомня този линк: http://www.ertico.com/en/news_and_events/e...of_bulgaria.htm

 

... NAVTEQ ... The new Bulgarian map database now connects Bulgaria’s 29 major cities with 25,000 inhabitants or more including its capital Sofia, Burgas, Pleven, Ruse, Sliven, Stara, Zagora, Varna and Veliko Tarnovo...

... някой има ли вече въпросната карта :dry:

 

kicko можеш ли да коментираш набора от файлове на stanley нещо познато виждаш ли ?

Редактирано от shto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още инфо за въпросната карта:

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.a...amp;whichpage=3

 

Navteq now has maps

of the following 66 regions:

 

1. Abu Dhabi

2. Ajman

3. Andorra

4. Australia

5. Austria

6. Bahrain

7. Belgium

8. Brazil

9. Bulgaria

10. Canada

11. Croatia

12. Czech Republic ----

Редактирано от shto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

kicko можеш ли да коментираш набора от файлове на stanley нещо познато виждаш ли ?

не, за съжаление, не прилича на никоя от известните ми програми :dry:

тези файлове *.VC3 ако са големи на размер, може би в тях са картите, щото имената им са като на държави - ITLY2F - Италия, GRMN2F - Германия, FRNCH2F - Франция, PORT2F - Португалия....

ако пък не са големи, може би са индекси на информацията за дадената държава в някой от по-големите файлове... но и така да е, нищо не можем да направим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мътна работа ми се гледа.Сигурно причината е,че не е особено популярно.Някой изтегли ли горните торенти?Дайте да го видим това устройство

Редактирано от AERODECK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Скоро направих отчаян опит да изтегля цд за разходката ми до Гърция.Навигацията в моделите 98-02 се води Blaupunkt NON DX и се оказа, че даже и на Гърция карта няма (вкл. официално да се купи).Успях да изтегля и да изпека една работеща на Германия и това е най-голямото ми постижение.Ако ходя до Германия ще я тествам.За да обобщя - забравете за карта на нашия регион за 98-02 навигациите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАК СТАВА ТАКА ЧЕ НЯКОИ КАЗВАТ ЗАБРАВЕТЕ НЯМА А АЗ ВЖДАМ В НЕТ-А, ЧЕ NAVTEQ ИМА И ТО ЗА БЪЛГАРИЯ, A ?!?! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...