Jump to content
asentchernaev

Civic 96 фарове

Recommended Posts

Здравейте,днес се сдобих с honda civic 96 1.4 - избрах я след много огледи, като съм гледал главно да няма удари и да ми хареса как работи двигателя и да е технически изправна - на последно място съм гледал да изглежда лъскава - от 11 цивика които гледах, само 3 бяха без удари. Вярвам че избрах читава хонда :D и единствената забележка/компромис, който си позволих да направя, беше че колата е седяла явно на силното италианско слънце години и боята е изпечена. Колицата е червена, но в момента леко розовее, главно по капак и таван, на петна:D Това не ме притеснява изобщо, защото при читава кола човек не го е яд да хвърли някой лев за пребоядисване или поне за пастиране, но това което леко ме дразни е че забелязах че предните фарове също не са били пощадени от силното слънце, явно имат някакво покритие, което на места сякаш се е олюпило, и на тези места фара е прозрачен, а на другите седи мътен, и като цяло фаровете леко жълтеят,и въпроса ми е, знаете ли може ли да се направи нещо по въпроса, евентуално да падне това по-мътно покритие и да ги изчистя да светнат, или са просто повредени от слънцето и нищо не може да се направи...

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да им удариш едно пастиране,друго не се сештам какво да направиш.

Редактирано от gabara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да си чистиш рефлекторите защото ще трябва да си купиш фарове от мен след това ;)Покритието им пада много лесно дори и при финно почистване а после незнам дали може да си боядисаш рефлекторите, но не се сещам някой колега да се е справил с този проблем.Иначе честито за колата, дано няма проблеми!Със здраве да си я караш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, намерих тук една тема за пастиране на самите стъкла отвън, рефлекторите няма да пипам. Благодаря за пожеланието, дано да няма наистина..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ;) .Не пипай рефлекторите,карай я докато ти попаднат от някъде други фарове ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доста се изписа за фаровете. Погледни тези теми:Фарове на английските Civic-и, очевидна разлика:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=19679&hl=Полиране на фарове:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=25062При мен още си седи пожълтял единия фар - пробвах леко да го полирам, но без особен успех. Остана варианта да се отравя и чисти отвътре, но не ми се рискува. :dry:

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи първата тема не е точно по питането ми, втората вчера я четох.. ще опитам с полиране отвън, това нещо седи отвън, съвсем ясно се вижда, все едно е матирана пласмасата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прегледай това клипче на 3М:

работи на 100 %, става със шкурки 500, 800, 2000 или 3000 и паста накрая, ефекта е изключително добър!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между другото сега от 3М ми казаха да отида в някакво магазинче на горубляне, от лявата страна след FULDA сервиз и магазина било, в него можело да се купи такава 3М паста със зелена капачка, а можело и да ми отлеят.. и шкурки имало за целта, 2000 и 2500 - човека от 3М знаеше за какво става въпрос - важното е че проблема е решим :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз сам бояджия и сам навътре има 2 вариянта 1 с пастиране /по лекия/2 водно и лакиранештом на места е мътно сигорно 1 път са лакираниуспех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, благодаря за поста ти :PСлед като го прочетох ми изникнаха няколко въпроса:1.Какъв лак и как се нанася(дали бих се справил сам)2.Мога ли да направя фаровете на водно без накрая да сложа лак, или е задължително3.Ако се прави вариант с водно и лак, не се ли ползва паста преди лака3.Предимства и недостатъци на варианта с лак/този без лак4.Ако това при мен е лак, той би ли паднал без водно(варианта само пастиране)

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информативно за всички - направиха ми фаровете за 40 лв много добре - доколкото знам 3 вида водни шкурки и някаква специална паста - фаровете ми са като нови сега, а как светят :P , като снимам ще се похваля :D Човекът който ги прави се намира в Банкя, бояджия е (доста добър доколкото знам) - с негово позволение давам му координатите, понеже явно проблема не е изключение : 0899 829350-Валери. Каза че има наблюдение над фарове от 2 години, откак е правил за пръв път, и не са се матирали за това време.. исках да ми пастира и колата, но за съжаление моята хонделка е с лак и боята е изгоряла под лака, така че каза че нищо не може да направи освен разбира се пълно пребоядисване. Ебаси силното слънце има в Палермо :) то е причинило това и на фаровете..но така ще си я карам, тъкмо да не фаща дикиш :DМежду другото имам материалите от клипчето което колегата отгоре даде като линк в youtube- ако на някой му трябват, ще му ги дам - паста 3М зелена капачка 60 грама(от 3М България ми казаха че е тя, както и магазина в Горубляне откъдето да купя всичко необходимо), гъбичката за полирането и трите шкурки(всичко на 3М) - да си опита, ако стане добре, ще почерпи :D трябва да си намери обаче приставката за бормашина, мисля че продават такива но не стигнах да търся..аз няма за какво да ги ползвам тези неща предполагам на клипчето не лъжат с оглед че и то е на 3М и ефекта ще е много добър..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...