Jump to content
Nikolay Kozloduy

Смяна на радиатор D15b2

Recommended Posts

Здравейте колеги, за много години и т.н .. ;)Днес времето беше някво пролетно и реших да си счупя нещо по колата ;) . Майтапа на страна .. реших да си сменя радиатора .. чаках само малко да се постопли времето и днес дойде тоя момент ;).Та .. следете ми мисълта да схванете ква съм я свършил :D .. Точа антифриза долу от пробката на радиатора ... излезе мизерията и айде първата работа беше да се преборя със 4-те болта които държат вентилатора .. Резултата: 4-те запекли - 2-та горни се махнаха по селския начин - чупене на пластмасата около тях (тази на радиатора (той така или иначе е за кофата ..), 4-ия почти се отви, 5-ия с ъглошлайфа :D .. Ок махнах вентилатора от радиатора без поражения ;) . Свалям стария радиатор слагам вентилатора на новия (стар) - малко не пасва (долу едни скоби дето влизат на двете .. ъъъ такова на радиатора ..) - айде пак ъглошлайфа :D - паснаха! :) .. слагам радиатора, завивам всичко ОК ... маркучи ... - ОК. И идва частта която ми е чуденка ... значи налях 2 литра антифриз концентрат и почти литър дест. вода в радиатора И СЕ СЕЩАМ, че не съм източил стария антифриз от двигателя ;) . Ми ... кво ... теглих си една майна на ум ... и си викам - аре ... кво толко ЩЕ ГО СМЕНЯ ПАК :D:D ... ма засега нищо не му пречи (дано). Пускам двигателя да работи на място със отвита капачка на радиатора ... излизаха балончета и като почна вече да прелива без балончета завих капачката и я оставих да работи докато пусне перката. Перката работи - ОК. Парното по default сега зимата е отворено на макс - духа топло (жега) - ОК. Стрелката на температурата си седи както преди - ОК. Да АМА отивам и гледам, че радиатора горе дето влиза горния маркуч нещо сълзи антифризец ... айде ново двайсе :D - радиатора бил лепен там и пак се сцепило лекинко и сълзи .. Тука ми е въпроса - да махна малко от старото лепило дето е лепена пластмасата и да понапляскам Поксипол ... или? Дайте идея с кво да го лепя. За инфото не е няква голяма пукнатина, ами някво супер малко, но си тече .. Другия ми въпрос е - Правилно ли съм обезвъздушил системата, или влизам в графата "Идиот" ;) ?...и да ... след дъжд - качулка ... след това прочетох Хонда мануал-а да видя "точно как беше това сменяване бе деа ... " :D .и да ... стария ми радиатор се оказа, че не е оригиналния :punk: .. беше made in germany и е малко по широк (погледнат отгоре) от хондовия дето го сложих .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. отговарям си сам на въпроса със залепването на радиатора ... дано на някой да му е полезно - да става с поксипол (аз използвах прозрачния). За малка цепнатинка е добро решение .. незнам за по-големи дали е добър избор тва лепило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...